IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Религија и хомосексуалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Религија и хомосексуалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
Автор
Порака
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 09:38
Originally posted by anakin anakin напиша:

so ima gen vrskaaaaaaaaa so religija???????????

 Pa da se vidi dali Bog, gi sozdal homoseksualcite, takvi kakvi sto se, od ragjanje, ili pak tie sami na svoja raka, "skrsnale od patot", kako sto nekoi miluvaat toa da go kazat, na forumov среќа
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:32
Господ да, вистина е, ги создал хомосексуалците. Ама како хетеро! А нивните изродени и декадентни околности им ја разорија душата одвнатре...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:48
Originally posted by аџија аџија напиша:

Господ да, вистина е, ги создал хомосексуалците. Ама како хетеро! А нивните изродени и декадентни околности им ја разорија душата одвнатре...


adzo a da te pitam
zasto si pa tolku negativen po ova prasanje
zasto moras da gi tretiras kako "izrodi" od neso so demek - gospd stvori sovrsenstvo a tie dokazuvat deka ne e toa??????

si cul za poim LATENTEN HOMO?????
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:54
Originally posted by аџија аџија напиша:

Господ да, вистина е, ги создал хомосексуалците. Ама како хетеро! А нивните изродени и декадентни околности им ја разорија душата одвнатре...

 
"Господ да, вистина е, ги создал хомосексуалците. Ама како хетеро!"...pod itno nekoj da mi ja objasni logikava vo recenicava...za ova starite Rimjani imale super fraza...mili adzija ti si edna golema "tabula rasa"голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 14:58
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

Господ да, вистина е, ги создал хомосексуалците. Ама како хетеро! А нивните изродени и декадентни околности им ја разорија душата одвнатре...

 
"Господ да, вистина е, ги создал хомосексуалците. Ама како хетеро!"...pod itno nekoj da mi ja objasni logikava vo recenicava...


многу логики тебе не ти се јасни...


Изменето од Eleni - 28.Декември.2007 во 01:53
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 12:07
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Aџија, во Wicca религијата прифатени се сите сексуални ориентации како нормални и природни (значи вклучувајки ја и хомосексуалноста) намигнување

http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_and_Wicca

Исто така, Реформираниот, Реконструктивниот и Либералниот Jудеизам од еврејските деноминации, а од христијанските Обединетата Христова Црква, Презвитеријанската и Англиканската - не ја сметаат хомосексуалноста како грев. Сите овие дозволуваат и брак помеѓу геј луѓе.

http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_and_religion


се извинувам.
имало и такви забегани религии што одобрувале хомосексуалност.изненадување
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 01:27
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Aџија, во Wicca религијата прифатени се сите сексуални ориентации како нормални и природни (значи вклучувајки ја и хомосексуалноста) намигнување

http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_and_Wicca

Исто така, Реформираниот, Реконструктивниот и Либералниот Jудеизам од еврејските деноминации, а од христијанските Обединетата Христова Црква, Презвитеријанската и Англиканската - не ја сметаат хомосексуалноста како грев. Сите овие дозволуваат и брак помеѓу геј луѓе.

http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_and_religion


се извинувам.
имало и такви забегани религии што одобрувале хомосексуалност.изненадување


 Ah, eve sega "Sudijata" se najde merodaven i da sudi koja religija bila dobra a koja losa....

 Znaes, imas talent, od tebe bi izlegol mnogu dobar komedijantнамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.