IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што ве привлекува повеке изглед или карактер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ве привлекува повеке изглед или карактер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 37>
Автор
Порака
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 15:02
na filmot lazgo lazgo vikat deka vnatresnata ubavina ja baret samo grdite ljugje.ne se soglasuvam ni so to nitu so nisto od to so napisavte zaradi to so,jas mislam deka e vazna ljubovta.mozit da sakas odredena licnost so e grda a imat ubav karakter,mozit da sakas nekoja preuba licnost so lajdno karakter,ama mozit da se najdat kobinacii od dvete stvari.i mnogu cest begame od nasite kriteriumi,i pokraj to so mnogumina saket karatker se zaljubeni vo nekoja so nemat karakter.znacit sepak nakraj e nesto nesvesno.spored nekoi istrazuvanja mirisot e ona so ne terat da se zaljubime.zato jas mislam ni izgled ni karakter tuku ljubov.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 15:13
Abe slusajte sega.
Karakter ili ubavina, a nemojte "  pa na pocetokot izgled, a posle karakter" - jebes takvi stvari nema vrska.
Ili izgled ili karekter, a mozda i materijalnata sostojba e u igra a??
Neznam jas - pisete
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 20:52
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Abe slusajte sega.
Karakter ili ubavina, a nemojte "  pa na pocetokot izgled, a posle karakter" - jebes takvi stvari nema vrska.
Ili izgled ili karekter, a mozda i materijalnata sostojba e u igra a??
Neznam jas - pisete


Зашто да не може на почеток изглед па после каратер???ConfusedConfusedConfused
Епа за да те привлече некој мора да изгледа убаво, а после кога ќе го запознаеш и кога ќе видиш дека има супер карактер, кој ти одговара, нормално ќе си останеш со него, а ако сфатиш дека има ужасен карактер, го откачуваш, без разлика на надворешниот изглед..... Барем јас така мислам....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 21:07
Da da se e toa vo red, ama togas znaci deka izgledot e na prvo mesto neli, nikogas ne bi bile so nekogo kgo sabajle koga ke se razbudime nemozeme da go gledame.
Istoto vazi i za karakterot, kako so nekogo koj veke nemozeme da go trpime a go sakame, t.e. fizickiot izgled ni se sviga.
Ova e samo debata, pa zatoa bas me interesira sto e PRESUDNO za dvajca da bidat zaedno.
Pozdrav
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 22:28
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Karakter ili ubavina, a nemojte "  pa na pocetokot izgled, a posle karakter" - jebes takvi stvari nema vrska.
 
Za da go otkries karakterot mora da pocnes od fizickiot izgled, toa ti e osnova za sozdavanje zelba za ponatamosno zapoznavanje.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:23
Се' е важно... и изгледот и карактерот и интелигенцијата и способноста и ситуираноста и потеклото...
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:50
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Da da se e toa vo red, ama togas znaci deka izgledot e na prvo mesto neli, nikogas ne bi bile so nekogo kgo sabajle koga ke se razbudime nemozeme da go gledame.
Istoto vazi i za karakterot, kako so nekogo koj veke nemozeme da go trpime a go sakame, t.e. fizickiot izgled ni se sviga.
Ova e samo debata, pa zatoa bas me interesira sto e PRESUDNO za dvajca da bidat zaedno.
Pozdrav
За да започне нешто помеѓу двајца, огромно влијание има изгледот, мирисот, гестовите, мимиките, имиџот, стилот на личноста. Значи надворешноста која ни дава некакви знаци за внатрешноста.
 
Но, карактерот, личноста е пресудна за двајцата да ОСТАНАТ заедно и да започне вистинска врска.
 
Има луѓе кои имаат просечен изглед, дури и се грди, но кога ќе почнеш да откриваш што таа личност во себе носи, може (но не мора!) да се вљубиш, да ти стане секси, интересна, привлечна , убава личност.
Има лепотани/лепотици кои кога ќе отворат уста - си велиш: уф, што ми требаше да се најдам во ваква ситуација, да разговарам со ваков кретен или кретенка.
 
Оној кој мене ми е привлечен и интересен можеби на другарка ми и е досаден и одбивен...Значи, релативно е. Лично е.
Мене лично ми се важни и двете нешта. Но по некои мои исклучиво субјективни критериуми.


Изменето од chuchuliga - 16.Ноември.2006 во 23:51
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:55
znaci karakteren izgled?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:57
LOLLOLLOLили карактер кој добро изгледаLOLLOL
Кон врв
melani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај melani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 10:39
Karakterot e presudnoto nesto za dobar odnos so nekoja licnost.Izgledot i ne e tolku vazen.Sto ako e ubav/a a nema nikakov karakter.LOL
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 12:09
 Spored mene karakterot, definitivnoWink
   DIJANA
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 13:21
eee...da bese normalno da ima covek po dva partneri ke bese polesno eden so karakter eden so izgled, ama na covek nikogas ne mu e dosta pa ke napraese uste 100 kategorii
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 13:51
Има една стара ама многу добра поука..моја најомилена..

Што најде ма кај овој???

- Да ти ги дадев малку очиве мои, па да го погледнеш???? Што ќе видиш???

Убавина која карактеро која ми одговара на душичкава го направил за мене бог над боговите.... Убавина непроценлива...

Убавината и карактерот се две божества склопени во едно.. Ако душата и карактерот се прекрасни, прекрасна е е школката надворешна..полна позитина аура и неодолив шарм..
Зависи како гледаме на убавината сплотена со карактерот..
за мене школката не е битна воопшто, таа е менлива од икс причини, секирации, несрекни случаии итн.. Карактерот може да го направи најубав на свет и нај харизматичен...Tongue

Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 14:58
Originally posted by Julija Julija напиша:

Се' е важно...  и ситуираноста...
 
Ova e za mene relativno, ako e vreden i ako ne se plasi od rabota, vo zivotot moze da stekne mnogu.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.