IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Ваше мислење за Адолф Хитлер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваше мислење за Адолф Хитлер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 21>
Автор
Порака
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 18:18
Originally posted by gagaDNZ gagaDNZ напиша:

Izbrav proekt za drzavna matura po istorija megjutoa ne sakam da bide obicen proekt vo koj ke pisuvam za detstvoto ,mladosta pa bitnite migovi vo negoviot zivot tuku sakam pokraj toa da vnesam i mislenje na lugeto..za toa kako tie go dozivuvaat adolf hitler,sto mislat za nego itn...
Мораш малку и за неговиот живот нешто да напишеш, бидејќи токму неговиот живот е многу важен фактор при формирањето на неговите идеи и размислувања. Истотака прочитај ја неговата книга "Мојата борба" за да можеш од неа да ги извлечеш неговите идеи, опфати го како многу важен неговиот однос кон Евреите и идејата за Lieblings Raum за германскиот народ. Мислењата на луѓето важни се, ама сепак не би можел/а да напишеш нешто многу за тоа, бидејќи претежно се негативни, а ако веќе пишуваш за мислењата на луѓето тогаш обрни внимание на неонацистите кои од него ги црпат нивните идеи. Истотака гледај прегледно да ти се поделени воведот, главниот и завршниот дел, како и главите кои ќе ги сочинуваат истите, без притоа да надминеш десет страници и почитувај ги сите правила (проред,големина на фонт и другите технички работи).Поздрав

Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 18:21
covek psihopet
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 18:36
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

covek psihopet


Dobro elaborirano
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:38
Во прва светска војна бил каплар и добил железен крст за храброст.
Кон врв
trajkovskamila Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1862
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trajkovskamila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:38
UBICA
mila e srcus
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:40
Да погодам сите мислите убица на евреи,дека тоа му е најголемиот злочин нели?
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:40
Originally posted by trajkovskamila trajkovskamila напиша:

UBICA

Да-Ама Тихи Убица...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:41
Zar i za Hitler da se kaze sto mislime...Zar nekoj misli...poinaku?збунетост
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 23999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:44
zora na slobodata mislel poinaku,ama sea se premislil...
ama se ushte po malku naogal vo hitler pozitivni karakteristiki
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:44
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Zar i za Hitler da se kaze sto mislime...Zar nekoj misli...poinaku?збунетост


Se razbira
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:54
Хитлер комуњар
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 23999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:54
of dushicka si.....te gledam mnogu nervozen si,ne ti repliciram poveke..ama vo sekoj slucaj ti preporacuvam da procitash poveke,ako te mrzi da citash,pogledni malu po nekogash emisii za hitler i nacizmot na national geographic ili discovery....pozdrav zora na slobodata
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:55
Шефе на дискавери викаат дека Македонците се Бугари и дека Македонија е во Северна Грција,лош извор на информации е тоа.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:58
Originally posted by fiks fiks напиша:

of dushicka si.....te gledam mnogu nervozen si,ne ti repliciram poveke..ama vo sekoj slucaj ti preporacuvam da procitash poveke,ako te mrzi da citash,pogledni malu po nekogash emisii za hitler i nacizmot na national geographic ili discovery....pozdrav zora na slobodata


Gledaj ti emisii od drug Tito i slicni komunisticki propagandi,zatoa na ova teredze sme stignati.Po postojte tvoj zaklucvam deka ne si mnogu zrel.
Jas dobar del od zivotot posvetiv vo proucuvanje na Hitler i celiot tret rajh,zato ti ne si nekoj faktor da sudis za moeto obrazovanie i da me teras da citam.
Vo mojot prv post jas kazav samo fakti,toest negovite dobri i loshi strani,ako nemas nekoj pameten argument za da gi osporis te molam podobro kuti i ne trosi tuka mesto vo forumot.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.