IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
Автор
Порака
DjokoVerona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjokoVerona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2009 во 22:52
50e kosta da mi go formatirat kompjuterot moze li da mi objasnis kako da se naucam da formatiram oti epten skapo e da go nosam stalno
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 20:57
Кај те одрале 50евреи бе? форматот максимум 1000 е... кај нас, зборам за нас како сами шо сме, максимум формат до 500 денара... јас ете форматирам било каков пц за 4 стотки... плус програми и такви работи ќе дигне некоја минимална цена... али се во зависност од програмите и колку програми... максимум до 600 сосе се... топ компјутер...

Инаку TheRock проблемот може да е и хардверски... во тој случај во зависност од матичната може да му направиш reset на Bios-от...
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 23:49
а за флешување на биос колку зимаш ??? 2000 ден MIN ?
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 10:32
Зависи кој биос... до 1000-1200 треба да е...
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 11:53
1500-2000 денари зимам ја... 30 секунди работа ама ногу опасна
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 11:56
епа брат тоа е... сервисер да работиш ти се исплаќа, ама ако навистина знаеш да ги работиш компјутерите и хардверски и софтверски... :) инаку се е во зависност на биосот... али тука некаде се цените до 1500...
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:00
Ја порано зимав точно 1000 денари али што ми се случи човекот го донесе вино лепо ком и рече ова она update на биос во ред му реков му кажав цена 1000 ден се, се фанав за работа сред флешување снемува струја арно што беше разбирлив човек иначе има некој од планина симнати да им објаснуваш џабе е тоа така да зимај по 2000 денари ич око да не ти трепне   
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:14
Тука е веќе твоја грешка... не негова...зашто он ти го донесе со цел да му го поправиш... и ако снемува струја тоа е твоја вина и не смееш да му земеш пак пари... затоа што ти не си ја заврши работата... работи чесно!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:15
ne formatiraj nisto
nego zemi si instalionno CD do Boot start up
i samo peinstaliraj
vo samata faza na preinstaliranje mozes
da go podelis diskot na particii kolku sakas i kolku golemi da se
i toj kje ti go formatira samo delot C:\ i taka
pri drug pat na preinstaliranje kje gi imas failovie zacuvani vo d e f g

no pazi instalacionna treba da e CD so BOOT star up
nemozes toa da go napravis ako inastal win ti e na diskot

pozdravИзменето од anakin - 29.Април.2009 во 12:15
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:18
mozes i da imas dva fizicki diska
i taka edniot go pravis master so pometuvanje na pinot pozadi hard diskot
i instaliras windovs
posle vtoriot go pravis master a prviot slave
i pak instaliras windows

i taka radotis si so C dodeka ne te zaebe
posle fizicki prepinuvaj go vtoriot i pak imas now windows
hehehehe
ko meneИзменето од anakin - 29.Април.2009 во 12:19
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:20
Originally posted by anakin anakin напиша:


mozes i da imas dva fizicki diskai taka edniot go pravis master so pometuvanje na pinot pozadi hard diskoti instaliras windovsposle vtoriot go pravis master a prviot slavei pak instaliras windowsi taka radotis si so C dodeka ne te zaebeposle fizicki prepinuvaj go vtoriot i pak imas now windowsheheheheko mene

Браво, ама го кажа ова... и после пц то нема да го видиш во најкраток можен период!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:23
mojot go gledam postojano

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:25
Ок... гледај го...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:26
se e do dzamperite na hard diskovite
koga sakas e rob
a koga sakas e master
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.