IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!
    Испратена: 17.Октомври.2013 во 12:12
-paa, ako si ...sam svoj majstor,...moze i taka! да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 12:07
Значи за вакви ситници да се пишело по форуми....
Треба да го фрлиш компјутерот од повисоко оти заглавен е оперативниот систем и само така ке пушти.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 11:34
-изненадувањеmislam deka  problemot e i vo nego ,...shto premnogu se potresuva koga mu e ''neshto'' na kompjuterot.голема насмевка

..a za negoviot (na kompj.) problem ima soodvetni lokacii kade shto smireno se nosi i...ostava nekoe vreme dodeka ne ''ozdravi'' !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 22:29
Виви ма он како пишал и не му треба јак компјутерџија...Врач бара
Слабо детали за да може и да се помогне.А и тоа што би можел не би му го пишал со оглед на познавањето,само ќе му се помогне да го дорасипе
Па после ќе биде Цацко е крив
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2013 во 10:09
nema ovde jaki kompjutredzii na forumov, zatoa nema koja da mu pomogne na Oliver.S
vivi
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2013 во 09:40
Кон врв
Oliver.S Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oliver.S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2013 во 22:18
Дали некој знае што е проблемот со мојот компјутер??? кога го стартовам се заглавува како на сликата. помагајте :DDD
http://news.techgenie.com/files/Start-Up-Issues-in-Windows-7.jpg
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2012 во 02:55
Се мислам помеѓу nVidia GT440 и Radeon HD6670. Што е подобар избор? Имам core2duo E6400 (или 6600 не сум сигурен), мобо ASUS p5ld2, 3gb ram, 500W Delux напојувањe. Досега имав 7600GT и сум прилично задоволен од неа, ама ми цркна пред некој ден, па и редно време беше... 5+ години стара, еднаш поправана пред неполна година. 


Кон врв
MaggieMaggie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaggieMaggie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 02:25
Пред некое време ми се расипа полначот па морав да си купам универзален. Се беше ок со него само пред некој ден ми се скрши маркер, конектор или како се вика она делчето што може да се менува за различни марки лаптоп, па ако може да ми кажете кај можам да најдам и колку пари се.
Кон врв
Avira Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
System Administrator

Регистриран: 10.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 11:44
Originally posted by АиБ АиБ напиша:

Се надевам на вистинско место пишувам :)
значи вака, имам Epson Stylus SX105, скенирањето си е ок, копирањето исто така ок, само печатењето ми прави проблем..иако кликнувам на print, печатарот не реагира, воопшто не го повлекува листот, воопшто, не дава некој знак дека нешто не е во ред..има ли некој идеја што би можело да биде или да му пресудам со палката за бејзбол?


И јас на времето имав Epson Stylus SX105. Во почетокот беше добар, но по одредено некористење се расипа. Можно е и кај тебе да е тоа проблемот. Ако редовно го користиш, отвори го и види дали сите делови се на свое место, а не заборавај да провериш дали е добра врската помеѓу твојот компјутер и печатарот. Ако печатарот печати без проблем кога е прикачен на други компјутери, можеби е проблемот до твојот компјутер. Види во setings дали сите подесувања ти се во ред. Ако и понатаму неможеш да најдеш решение на проблемот, обрати се во сервис.
Кон врв
АиБ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
(само)критичар

Регистриран: 06.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај АиБ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2010 во 19:26
Се надевам на вистинско место пишувам :)
значи вака, имам Epson Stylus SX105, скенирањето си е ок, копирањето исто така ок, само печатењето ми прави проблем..иако кликнувам на print, печатарот не реагира, воопшто не го повлекува листот, воопшто, не дава некој знак дека нешто не е во ред..има ли некој идеја што би можело да биде или да му пресудам со палката за бејзбол?
Стоеше на песокот размислувајќи дали можеби постои галеб што се обидува да ги надмине своите ограничувања, можеби таму уште некој е прогонет, зашто на јатото му ја има речено вистината в лице.
Кон врв
ZokiSkopje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 19:33
Napisi vo koja programa ti go dava toa.Ako e skype,togas vo Tool-Options imas Audio Settings.Tuka ke si namestis mikrofon i kolku da bide osetliv.Ako ovde e se vo red,odi vo Control Panel-Sounds and Audio Devices,pa ovde vidi dali mikrofonot raboti (na primer kaj mene i zvuk i mikrofon e preku Realtek,ne znam kaj tebe kakva zvucna imas)
I`m the son of rage and love....
Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 09:16
Намести ги џамперите на хард-дискот и ЦД-РОМ-от. Хард-дискот нека биде мастер, а ЦД-то слејв. Потоа на средниот конектор од ИДЕ кабелот закачи го дискот, а на крајниот цд-то.

Изменето од gOJDO - 26.Јули.2010 во 09:17
Кон врв
kingofkings Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kingofkings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 21:06
вака имам еден проблем со стар хард диск значи хдд е исправен ама кога ќе го приклучам во компјутер ми го покажува како цд ром значи IDE во биос. Го снемува цд ромот а хард дискот ми го дава како цд ром... Што треба да се направи за да ми го препознае како хард диск?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.