IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Псоријаза
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Псоријаза

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
DermaSel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DermaSel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Псоријаза
    Испратена: 28.Мај.2015 во 10:30
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ako mozete da pojdete do Mrtvo More-idealno resenie, taa kal pomaga najmnogu. Bolesta e so recidivi-no prestojot na ova reliktno ezero i terapijata so kalta gi odlozuva recidivite na podolgo vreme.



SEGA I VO MAKEDONIJA PROIZVODI OD MRTVO MORE PROIZVEDENI VO GERMANIJA SO ODLICNI REZULTATI KAJ MNOGU KOZNI ZABOLUVANJA.POSETETE NE NA FB STRANATA LUMITO KOZMETIKA DERMASEL I INFORMIRAJTE SE PODETALNO>
Кон врв
DermaSel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DermaSel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2015 во 10:26
Zdravo sakam da ve izvestam deka vo Makedonija uvezovme preparati od DermaSel Germanija koj se so odlicni efekti kaj pzorijaza,ekcemi,atopicen dermatit,ihtioza,numularen dermatit,pelenski osip,prvut i seboroicen dermatit.Proizvodite se na baza na minerali od Mrtvo more-DHB400-.Firmata e vekje prisutna 40 godini na pazarot vo zemjite na EU i ima odlicni rezultati.Proizvodite se so sertifikati ispiatani vo Germanski instituti.Proizvodite naskoro kje gi ima niz aptekite,momentalno za prodazba gi ima samo vo naseto zastapnistvo.Posetete go sajtot www.dermacon.rs ili FB stranata Lumito Kozmetika Dermasel,i doznajte povekje za site kozni problemi i nivno reshenie.
Кон врв
samija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2013 во 00:43
obratise kaj goko 071352925 covekot e fenomen za psorijaza
Кон врв
samija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2013 во 17:13
lek za psoriaza tel 071913709
Кон врв
hobi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hobi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2013 во 13:47


jas imam lek za psorijaza 100% proveren i efikasno vo rok od 15 do 30 dena se vidlivi rezultati za poveke informacii javete se na ovo broj - 078 305 461
Кон врв
hobi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hobi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2013 во 23:51

jas imam lek za psorijaza 100% proveren i efikasno vo rok od 15 do 30 dena se vidlivi rezultati za poveke informacii javete se na ovo broj - 078 305 461
Кон врв
hobi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hobi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2013 во 23:47

jas imam lek za psorijaza 100% proveren i efikasno vo rok od 15 do 30 dena se vidlivi rezultati za poveke informacii javete se na ovo broj - 078 305 461
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2013 во 09:50
ima,razbistreni misli намигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 13:20

изненадување....аииии и ти си имала рецепт.Ама цела гора од разни дрвја треба да има,тоа израел ли го спомна далеку и скапо!...останува..прворотка да "шприцне" прво..па после ќе се види резултатот..да

Лек за мирен сон...има?.црвенеење

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 11:08
Originally posted by RUKICA RUKICA напиша:

AKO IMA NEKOJ DA MI NAPISHE NESTO POVEKE ZA KOZNATA BOLEST-PSORIJAZA.....JA IMA MOJ BLIZOK COVEK I TOA SAMO NA GLAVATA...ZNACI POD KOSATA I MAL DEL OD CELOTO....

kako alternativa na samponite (koi imaat vo sostavot katran od kamen jaglen) za lekuvanje na psorijazata na kozata na glavata,neka zamesa 4 kapki od aromaticno maslo od kedar i 2 kapki smreka ili limon vo 1 lazicka bademovo ili maslinovo maslo
koga ke se dobie ednolicna smesa se namackuva na kozata na glavata i,taka pokriena so kapa za tusiranje so ostava do slednoto utro,a potoa temelno mienje so sampon i plaknenje
taka tri pati nedelno ,se dodeka simptomite ne se povlecat

nekoi primenuvaat hemeopatija,nekoi lekuvanje so svetlina,nekoi so bilki...razlicen e nacinot,celta e ista

postojat i posebni ustanovi na izraelskoto mrtvo more za odmor koi nudat lekuvanje na lica koi boluvaat od ovaa bolest i drugi kozni narusuvanja(za onie koi mozat da si priustat)
izgleda deka kombinacijata na soncevata energija,odmorot i mineralnite banji imaat polezno dejstvo vrz mnogu bolni


Изменето од ZeZnAtA - 30.Јануари.2013 во 11:11
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 09:02
Originally posted by zagor zagor напиша:

...мајчино млеко т.е. млеко од доилка е одличен лек за оваа болест.Се попрскаува во млаз и се размачкува.Така се лечи онаа Кeрaдашијан..името не можам да и го погодам.

еве и упаствие..само снимката на англиски е.

http://www.nadlanu.com/pocetna/zabava/celebrity/Iz-grudi-pravo-na-nogu-Kim-Kardasijan-leci-psorijazu-sestrinim-mlekom-za-dojenje-VIDEO.a-165827.305.html

...иначе и за проблеми со видот е добро ..тоа млеко.Поготово од "прворотка".намигнување

,,,
 ,,,sho ti e znachi ,,,,stara koska ,,se znae,,,,isto ko mene,,,плазење,,,,
 ,,,ama chek ,,koga na kardishjanaka ke i proteche mlekoto,,,e toa ke bide ljechenje,,,,,голема насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2013 во 00:25

...мајчино млеко т.е. млеко од доилка е одличен лек за оваа болест.Се попрскаува во млаз и се размачкува.Така се лечи онаа Кeрaдашијан..името не можам да и го погодам.

еве и упаствие..само снимката на англиски е.

http://www.nadlanu.com/pocetna/zabava/celebrity/Iz-grudi-pravo-na-nogu-Kim-Kardasijan-leci-psorijazu-sestrinim-mlekom-za-dojenje-VIDEO.a-165827.305.html

...иначе и за проблеми со видот е добро ..тоа млеко.Поготово од "прворотка".намигнување

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
protonherb Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај protonherb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2012 во 19:31
Originally posted by Дак Дак напиша:

А,дали може да се лекува на Црно Море?имам слушнато така,некои алги помагале.


Probaj vo bilna apteka matija, a i mislam ne se skapi lekovite.
Кон врв
protonherb Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај protonherb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2012 во 19:12
Originally posted by mate.m mate.m напиша:

Moite imaa soobrakajna nesreka i jas zaedno so brzata pomos zaminav so niv Koga zavrsi se posle dva dena vidov na gradite mi se pojavile nekoi fleki koi se crveni/rozovi i se lupat pocnav da korostam edna mast koga ja koristev ne mi se lupea koga prestanav da se mackam pak pocnaa da se lupat primetiv i na glavata deka mi se lupi kako prsa da imam me cesa, na nogata imav prethodno rana sega taa ranata mi stanala isto i taa se lupi crvena e mozno li e psole strsna situacija i posle dva dena da se pojavat jas sum siguren deka e toa isto e kako na majka mi strav mi e da ne pocne da se siri. Isto i majka mi ima psorijaza nejze i ispadna pred deset godini pod stres sega se mislam dali i mene mi e toa jas ja imam nejzinata krvna grupa dali e mozno posle cela situcaija so moite od stresot da bide psorijaza planiram nedelava da idam na kozno zedov upat za na specijalist.
Kazete mi nesto kade moze najdobro da se proveram i dali e psorijaza po toa sto vi napisav



Na majka mi mnogu i pomogna eden proizvod od bilna apteka MATIJA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.