IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Раничка на грлото на матката
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раничка на грлото на матката

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 11:35

Пак ќе речам најди ја причината за раничката????? направи си микробиолошки тестови.........
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:11

Postojat i vaginaleti koi se davaat za tretiranje na ranicka na cerviks, se vikaat Albotyl. Probaj so niv...Pa so kantarionot, navistina cuda pravi.

(Pricinata za ranickata nemora sekogas da ima poznata etiologija, ako vece papot bil dobart, ne se sekiraj, a mnogu ranicki spontano se izlekuvaat. Ako papot bil OK, ne mu se tresi mnogu i ne brzaj so gorenje)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
butterfly5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:56
Originally posted by RUKICA RUKICA напиша:

najcesto ginekolozite velat deka ranickite se pojavuvaat posle poroduvanje....kaj mene toa nema vrska bidejki ne sum ragala....e togas stvarno neznam od sto izleguvaat...
nemora da znaci deka treba da rodis,mozebi si imala abortus ili spontan bilo sto no ni toa nemora da e merilo.
Jas imav ranica posle mojot 2 poragjaj,ja imav i posle prviot no ne bese aktivna,a posle 2 poragjaj se aktivirase i imav problemi so nea skoro 2 godini,pa se odluciv da ja goram laserski i go napraviv toa vo Stip kaj dr-Organdziski i se super pomina super sum i jas i rodiv i 3 dete i nemam voopsto problem.Milo mi e ako ti pomogne ova a za kantarionot...da pomaga...no ako imas ti nelagodnosti i pokraj toa nemozes vecno so kantarion
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 13:19

А маслото од кантарион мора да биде домашно или може и ова од аптека???????
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 14:07
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


А маслото од кантарион мора да биде домашно или може и ова од аптека???????


Вака, најубаво е домашно. Зашто апотекарското, верувај, не го држат они кантарионот минимум 40 дена во масло, тек колку да пушти боја, мислиш ги заболе уво кога веќе не се разликува.
Домашно е друго, во зејтин, па густо ќе наставаш повеќе, па и некое китче ајдучка трева (уште појака од кантарион е за рани), ќе го затвориш, па на сонце. Иако сега нема сонце-не е доцна, само остави го на светлина ,на балкон, ќе си пушти билката етерични масла. Убавото кантарионово масло има богата црвена боја, ова апотекарсково е...индијанска пот, тек зацрвенетоголема%20насмевка.
големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 12:27


Грасиас Марија!!!!!!!!!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 14:22

Poveli i drugpatголемо%20гушкање

Zatoa sme tuka-kako pceli da sobirame nektar t.e. znaenja i iskustva i da si pomagame.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
RUKICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUKICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 19:47
SAKAM EDNO PRASANJE DO BUTTERFLY? KOI TESTOVI I ISPITUVANJA TI GI PRAVEA PRED DA TI JA GORAT RANICKATA LASERSKI I KOLKU TE CINESE OVOJ "ZAFAT"? POZDRAV DO TEBE I ODNAPRED BLAGODARAM
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 22:07



Кога ќе се рече раничка на матката на што точно се мисли?? Каква раничка?????
Кон врв
lucia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lucia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 01:10
I jas imam ranicka na grloto na matkata skoro godina sega mojot ginekolog resi da mi ja ostrani samo me prasa kako sakam lanserski ili da mi ja gori,jas ne znam ve molam nekoj da mi kaza kako e podobro.I uste nesto seuste ne sum ragala dali toa ke mi donese nekoi problemi ako ja ostrana,mnogu mi e strav ve molam za pomos i tolku li e neophodno da ja ostranam ne li moze so nekoj lek vaginaleti do sega ne mi e kazano nisto da koristam,od kantarionot bi mi minalo li??
Кон врв
lucia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lucia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 01:12
ve molam ako nekoja ima iskustvo so ova da mi objasni po dobro i dali toa gorenje ili lansersko ostranuvanje boli :(mnogu se plasam sepak jas imam 21god.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 02:54

Да знаев нешто би ти помогнала душо..........

Зошто бе не и давате на момичкава некој совет, а?
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2009 во 17:40

Па лекарот најдобро знае како,а тоа што уште не си раѓала
консултирај се со гинекологот,вака на зборење се ќе кажеме онаа оваа.Јас мислам дека со вагиналети тоа не се лекува,а подобро е да го спречиш тоа,да не премине у нешто полошо,па
лекувањето да трае по долго.
Љубов и само љубов
Кон врв
zaneta2009 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaneta2009 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 23:26
Zdravo ja procitav temava pa me zaintrigira da ti pisam svoe mislenje.Ja isto taka veke deset godini imam ranicka na grloto od matkata i vo pocetokot imav mali bolki pri odnosi i mali krvarenja no ne bese nisto strasno,e sega edna moja prijatelka imase ist problem pa nejziniot ginekolog ne i preporacal gorenje pred da rodi deca tuku posle toa.Nekoi luge vikaat deka treba da se gori za da se odstrani a nekoi pak ne.Moe mislenje ti e ako nemas problemi propratni od ranata da ne ja cepkas ako pak imas problem togas gori ja.Kako i da e bez razlika dali ke odis na privatnen ginekolog ili ne nikoj ne moze da ti garantira uspesno odstranuvanje na ranata.Moze da ti ja gorat i podocna pak da si se pojavi a ti dzabe da davas pari po lekari.Zatoa konsultiraj se so poveke lekari i slusni mislenje nivno a i pokusaj so kantarionot i za toa sum slusnala deka e dobro plus e prirodna rabota.pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.