IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Стиховни разговори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стиховни разговори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 15:46
Остави ја Кејт на раат,
барем еден саат.
Таа е симпатија моја,
а ти бркај си работа своја. плазење
 
 
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 00:20
кој е најзгоден дечко овде, знаете ли вие?
и кој тоа мене симпатија ми е?љубов
Ев срцушот тоа е да знаете,
не ми го гибајте, да не се каетеплазење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:35
А кој ти ја чепка Кејт?изненадување
Постот беше за дилејт...
Вие закажете си дејт,
оти јас сум си стрејтплазење

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 10:57
големо%20гушкање
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 22:11
bravo..
koga bi bilo tolku lesno
sekogas ke ja cekase vo tesno
ama toa ne odi taka
sedi miren , ne krevaj rakaплазење
 
 
jbg...go snema tekstot pred meneзбунетост
 
 
sega go gledam pod meneизненадување
 


Изменето од lane62 - 28.Април.2009 во 22:13
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 22:11
  ајде

 Покажи нога
 избркај баба рога
 испрај гради право
 уфф...браво, браво  аплауз
 безобразно смешкај се
 мешкај се
 облизни усни сочни
 привлечи и погледи бочни
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 22:59
lele kolku dobri ste....
presreknja sum bree...
uste da vi stisnam licno raka..
epten na srce ne ke imam maka...


Изменето од bijonse1 - 28.Април.2009 во 22:59
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 23:09
Целта ми иде
иде да биде
армија од поети ќе правам
нема веќе сам да се главам

 големо%20гушкање   големо%20гушкање   големо%20гушкање


Изменето од zbunet - 28.Април.2009 во 23:11
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 16:06
Во армијата чичко
јас тенкист сакам да бидам
че пуцам че паљам
распаљотки че чинам
на душмани глава че им скинам

Живео маршал Збунет!!!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 10:00
dobro utro, dobar den!
da ni mine vo eden tren!
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 13:38
нежни се
препознатливи меѓу милиони
и горат,
а насекаде водени столбови
тажни
како и се‘ околу нив
солено неизмешани
иако лицето ти го измив
издаваат мисли
како нив,  кристални
повеќе се твои
отколку мои
солзите во дождот
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 16:32
Sakam na planina na tisina da pisam ,
na cist vozduh cvekje da disam ,
mesto vo koliba ke postavam sator,
no nad mene veke go gledam predator,

Se cudam sto se sluci so misticniot lik
avatarot star na anakin nik ,
predator e negov izbor nov
dali e trgnat na posleden lov,

Dali na  ljubov stara se seti sega,
ili mrznja kon nekogo mu bega,
kako i da e mene me plasi ,
tesko vo negova koza da si,

Od planinskiot vozduh moze mi e taka,
na forumov  pisuvam so raka jaka ,
ednostavno anakin promena saka,
opasen e toj ova e negova caka...

 

голема%20насмевка
 Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 17:38
Na planina, ama peshki
da ne padnes od tochak
pa da bidat smeshki!

Kolence krvavo si imam,
se vrativ vo detstvoto nesakajki,
sega viski kje si poracham
da nazdravam!


Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 15:59
Ни вино, ни виски
повеќе не ме успиваат,
срцево ми бега
мака мачам да го дофатам.

Како е можно,
зарем има смисла....
да си го изгубиш срцето?


Изменето од Kali - 20.Февруари.2011 во 16:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,110 секунди.