IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со  тестис-ве молам за совет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со тестис-ве молам за совет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:40
знам дека не му е местово ама дај кази и за то иљач да знајме
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:45
Море се е важно, се што може да помогне било кому.
Не попусто се рекло-прашај паталец а не гаталец.

За ова ќе препрашам, зашто одамна не сме се виделе, ама знам дека зелката се вари и после на пареата нели, на пристојна оддалеченост се знае, се пари..Дали клекната над садот, претпоставувам, стварно не знам. Веројатно лековитите испарувања довеле до отпушување на јајцеводите (моја претпоставка), а пред тоа ниеден третман за стерилитет не помогна. Роди ќерка.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 20:26
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Море се е важно, се што може да помогне било кому. Не попусто се рекло-прашај паталец а не гаталец.За ова ќе препрашам, зашто одамна не сме се виделе, ама знам дека зелката се вари и после на пареата нели, на пристојна оддалеченост се знае, се пари..Дали клекната над садот, претпоставувам, стварно не знам. Веројатно лековитите испарувања довеле до отпушување на јајцеводите (моја претпоставка), а пред тоа ниеден третман за стерилитет не помогна. Роди ќерка.


hahahahahaha

zarem i ti mare
lecis sterilitet so zelka
gotovo te otpisuvam kako medicnsko lice
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 20:28
Originally posted by za-za za-za напиша:

NA DESNIOT TESTIS IMAM CISTA so golemina na mal orev ja imam nekolku godini, nemam bolki, bev na urolog i mi predlozi operacija.

Sakam da znam dali taa cista igra uloga so plodnosta dali da ja operiram ili da ja ostavam da stoi.

Iima li nekoj sto moze da mi pomogne da ja izlecam bez operacija.


cistite se lecat samo so operacija-bilo kakva da e ili samata da pukne,    no takvite 100% recuidivirat
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 20:38
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Море се е важно, се што може да помогне било кому. Не попусто се рекло-прашај паталец а не гаталец.За ова ќе препрашам, зашто одамна не сме се виделе, ама знам дека зелката се вари и после на пареата нели, на пристојна оддалеченост се знае, се пари..Дали клекната над садот, претпоставувам, стварно не знам. Веројатно лековитите испарувања довеле до отпушување на јајцеводите (моја претпоставка), а пред тоа ниеден третман за стерилитет не помогна. Роди ќерка.


hahahahahaha

zarem i ti mare
lecis sterilitet so zelka
gotovo te otpisuvam kako medicnsko lice


Ама јас сум народен еќим...хахахаха
Освен тоа, јас не сум имала таков проблем, забременувам и од кхммм....вешот на сопругот, но искуството е на блиска пријателка, вреди да се спомне-сепак после него забремени, а таму каде модерната медицина неможе-стапува на сцена-народната, така ли е екиме, или ти креваш раце од своите пациенти?трепкањеИзменето од maria_magdalena - 30.Октомври.2008 во 20:39
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 20:49
ne ne krevam raka, no niako ne im preporascuvam ekimi?
a za tvojata priujatelka - eve edna od moznite pricini- da stvorila antitela kon psermatozoidite na sopstveniot maz , osobeno ako podolgo vreme ne sakale deca??
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 20:50
не верувај многу сакаа деца обајцата....многу.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 20:53
a spored tvojata pretpostavka -zapuseni tubi- pa koj bil toj ginekolog-ozi kie ne mozele da dg zapuseni tubi!!!!
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 20:55
Многу луге виделе аир од народните лекови, јас секаде на прво емсто ја ставам модерната медицина, но каде што таа не помага, не е лошо да се проба со билки травки, штета секако нема да има.големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 11:35
da be nema steta!!!a sto ako ima ili ako nema air- dzabe dadeni pari? ili potocno kolku e toa sigurno deka taa ,,babetina,, ke pomogne? 10%,30% ili ne daj boze (a tie cesto kazuvaat ) 100%? Ajde be lugje ostajte go samanstvoto , ziveeme vo moderen svet. Site tie se obicni probisveti sto gi koristiat lugjeto vo takvi teski situacii ( bolesti), pa spored mene za niv inkvizicija. Od druga strana sekoja cest, ne se mnogu glupi naprotiv tie se edni od najitrite lugje
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 18:39
Кој овде збори за шаманство. Ех овие студенти на медицина, ќе дојдат до втора-трета година, и веќе се знаат...

Не дај Боже, но ете, да ти се случи тебе еден ден, да немаш деца, а при тоа ништо не помага. Нема да се обидеш со билки-тревки? Ние овде не зборуваме ни за баење ни за магии. Впрочем, и современата фармацевтска технологија прави лекови кои се добиени од билките, да не случајно...од Марс се добиени дериватите за лекови. Лекот е насекаде околу нас. Тоа што тебе не те занима билкарството е друга работа, но јас знам многу (прочуени) лекари кои и самите се свртени кон природата и ги користат нејзините придобивки.

Разбра, ал па не разбра?

Види го ти него...

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
za-za Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај za-za Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 21:23
ZA SEKOJA BOLEST IMA PO NEKOJA BILKA..

Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2008 во 10:55
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Кој овде збори за шаманство. Ех овие студенти на медицина, ќе дојдат до втора-трета година, и веќе се знаат...Не дај Боже, но ете, да ти се случи тебе еден ден, да немаш деца, а при тоа ништо не помага. Нема да се обидеш со билки-тревки? Ние овде не зборуваме ни за баење ни за магии. Впрочем, и современата фармацевтска технологија прави лекови кои се добиени од билките, да не случајно...од Марс се добиени дериватите за лекови. Лекот е насекаде околу нас. Тоа што тебе не те занима билкарството е друга работа, но јас знам многу (прочуени) лекари кои и самите се свртени кон природата и ги користат нејзините придобивки.Разбра, ал па не разбра?Види го ти него...


mare .fala za komplimentot, no studentizom e daleku zad mene.i ne mora da mi objasnuvas od kade se bodivat lekovite , mozam da ti redma bilki i bilki i toa na latinski ako sakas, pa zivotni , pa bakterii, pa genetski inzinjering- site tie se metodi za dobivanje na lekovi, no prasanjeto e -dali toj saman otkril nesto novo sto modernata medicina bila,, glupa,, i ne mozela da otkrite ( vo faramcija ima granka sto se vika botanika- pa samo so toa se zanimavat) . pa molim te faramcevtskite kompanii trosat milijardi za da otkrijata modofikacija na nekoj lek, a kamoli za nov lek, a ovoj saman satanal nasabajle i eve ti lek- fuj !!
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
СПЕЈС Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај СПЕЈС Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 11:53
ОПЕРАЦИЈАТА НЕ ВИ Е ПОСЛЕДНА НАДЕЖ, ЈАС ВИ НУДАМ ЕДЕН МНОГУ ЕДНОСТАВЕН НАРОДЕН ЛЕК:

купете свеж квасец, и од квасецот ќе земеш еден мал сосема мал дел со мерка (ноктот) и ќе го раствориш во бело вино додека не стане кашесто. Потоа ќе земеш памучно кругче (се продаваат женски се такви у продавница) и на него ќе ја нанесеш смесата и со фластер (од аптека че купиШ) и ќе го залепиш на местото каде што имаш проблем и остави го да стои така цел вечер додека спиеш. Ако нема ефект во првата недела ништо, барај друг лек, операција на крај. ПОЗЗЗ

ОВА Е КОРИСНО З ЖЛЕЗДИ, ЗА ЦИСТИ, ЗА ЈАЈНИЦИ, ЗА БУБРЕЗИ, ЗА ПОТКОЖНА МОЗОЛКА,...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,110 секунди.