IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - DIY-Украси за домот и дворот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DIY-Украси за домот и дворот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Автор
Порака Обратен редослед
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 16:11
Покрај темата Прекрасни работи за вашиот дом ми текна да отворам тема каде ке можете да си кажете работи (предмети и сл)  за домот кои можете сами да ги направите. голема%20насмевка
Искрено колку и да е евтино нешто мене поубаво ми е да си го направам дома ...некако повеке ми значи.

Еве еден мој многу омилен пример. Дома, завеси знаеме како е. Може да ги имаш две и да ги менуваш но не можеш брдо завеси (освен нели ако не си добро ситуиран)....
Затоа еве еден лесен начин да направите сами и да можете да смените кога ке посакате. голема%20насмевка


Потребно ви е бела проѕирна завеса (може скроз бела или пак со банана сјај по ваш избор), едно јаже (дебело колку прст), и нитни.

Пример еден....
Ако сте по морските работи и сакате да ве потсетува домот на плажа....

-На завесата ги ставаме нитните. На нитните правиме алки од јажето (сечеме по 5-6 цм и врзуваме во јазол и краевите ги разресуваме) и низ завесата (со шиење или со лепење како сакате) прикачувате разни видови школки...Околу 25 за стандард завеса...не многу густо. На ѕидот поставуваме јаже на кое ја прикачуваме завесата т.е. алките од завесата...нормално...ова прекрасно изгледа во соба каде што доминира дрвениот мебел или пак белата боја...
-Ако ви се смачат школките....не сакате монотони работи...слободно извадете ги. Земете пластични сончоглетки или пак друг вид цветови и заменете ги школките со нив....
-Првиот пример со школките ми се допаѓа за лето а вториов за пролет...
голема%20насмевка


П.С. Ке заборавев да кажам.....одлично стои и како завеса околу креветот голема%20насмевка


Изменето од blueprayer - 15.Октомври.2008 во 16:16
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.