IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Gavin Rossdale
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Gavin Rossdale

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Gavin Rossdale
    Испратена: 12.Октомври.2008 во 13:14
Поранешен пејач и гитарист на Bush и Institute.
Според мој стандарди еден од најдобрите (ако не и најдобар) модерни поети и рок-музичари.
Неодамна издаде соло албум наречен Wanderlust.

Песните се помеки од претходните негови музички "проекти", но сепак звучат феноменално.

Иако жално е што во овој момент во јавноста е попознат како маж на Gwen Stefani, сепак неговите успеси со Bush се тешкодостижни по втор пат-преку 80 милиони продадени албуми.


Еве ви и Myspace страна за да ги чуете песнитесреќа
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=12753277

Изменето од nemo84 - 12.Октомври.2008 во 13:15
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:12
Човеков е закон... јас ги слушам Bush од време на време, ама и соло Gavin звучи добро... ќе се потрудам да го најдам албумов... фала Немо

Изменето од Evenstar - 13.Октомври.2008 во 12:13
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 18:00
Денеска не сакаат квалитет луѓево, сакаат артик манкис и слични срањатага
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.