IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Бокс
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бокс

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бокс
    Испратена: 11.Октомври.2008 во 00:45
Vitali Klitschko vs. Samuel Peter

11.10.2008 okolu 22:30sat.

Vitali Klitschko

Birthday /(Age): 19. Juli 1971 (37)
Nation: Ukraine
Birthplace: Belowodsk (Ukraine)
Residence: Kiew
Hight:2,02 m
Weight: 112KG
Fight Record 37 fights, 35 wins, (34 by K.O. = 91.89%),
Trainer: Fritz Sdunek


Samuel Peter
Birthday /(Age): 6. September 1980 (28)
Nation: Nigeria
Birthplace: Akweibom (Nigeria)
Residence: Las Vegas
Hight:1,84 m
Weight: 115KG
Fight Record 30 fights, 29 wins, (23 by K.O. = 74,19 %),
Trainer: Stacey McKinley











Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 01:33
Vitali Klitschko Pobednik so T.K.O. vo 8 Runda!!!

Od pocetok Klitschko bese dominanten i ne primi ni eden asalen udar dodeka on cela borba so jaki udari go zanese Samuel Peter koj vo 8 Runda morase da otkaze od sto mu tecese krv od usta i od sto bese potecen u ocite. Samuel Peter dobi svirezi od poblikata i ja napusti salata odma posle borbata...

Eve i Sliki.....
















Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 18:10
Браќата Кличко кошмар за Питер

Виталиј ја запиша својата 36 победа од кои дури 35 ги доби со нокаут во вкупно 38 борби



Украинскиот боксер во супертешка категорија, Украинецот Виталиј Кличко го врати шампинскиот појас и заедно со својот брат Владимир се запишаа меѓу бесмртните. Тој во преполната арена во Берлин од самиот почеток доминираше над неговиот противник Самуел Питер, Нигерија и му даде до знаење дека нема никакви шанси да ја задржи титулата. Виталиј заедно со Владимир се првите браќа, кои во исто време ги држат шампионските појаси во тешка категорија, но во различни категории. Несудениот градоначалник на Киев е шампион во верзијата ВБЦ, а пет години помладиот брат ги држи титулите во ВБО, ИБФ и ИБО.

Четиригодишната пауза од декември 2004 година и одбрана на титулата против Дени Вилијамс не остави трага на 37-годишниот Украинец. Кличко одлично ја подготви тактиката и со својата силна левица ја сруши одбраната на Нигериецот. Потоа следеа серија на силни удари се додека не го принуди на крајот од осмата рунда да го предаде натпреварот. Виталиј му го нанесе вториот пораз на Питер во период од три години, откако претходно во 2005 година беше поразен од Владимир. Ова беше втор пораз за Питер во неговата професионална кариера, а двата ги претрпе од браќата Кличко.

На овој меч му беше прекината серијата од шест борби без пораз каде најзвучно име кое падна пред Нигериецот беше Олег Маскаев во март годинава. Кличко од друга страна ја запиша својата 36 победа од кои дури 35 ги доби со нокаут во вкупно 39 борби.
-Најважно е да ме служи моето здравје и во ниеден момент да не ме напушти. Здравјето е моето најголемо оружје за да победувам и во наредните мечеви. Со победата на овој меч ми се исполни сонот, сите шампионски појаси да бидат во семејството Кличко, изјави Виталиј.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 00:59
Wladimir Klitschko vs. Hasim Rahman

13.12.2008 okolu 22:30sat.

Wladimir Klitschko

Birthday /(Age): 25.08.1976 (32)
Nation: Ukraine
Birthplace: Semipalatinsk, (Kasachstan)
Residence: Kiew
Hight:2,00 m
Weight: 112KG
Fight Record 54 fights, 51 wins, (45 by K.O. = 84.00%),
Trainer: Emmanuel Steward


Hasim Rahman

Birthday /(Age): 7.11.1972 (35)
Nation: USA
Birthplace: Baltimore, Maryland (USA)
Residence: Baltimore, (USA)
Hight:1,89 m
Weight: 106KG
Fight Record 54 fights, 45 wins, (36 by K.O. = 68.00%),
Trainer: Yahyah Cason



   


Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2008 во 16:48

БОКС - ЕЛИМИНИРАН УШТЕ ЕДЕН НАШ БОКСЕР НА ЕП ВО ЛИВЕРПУЛ

Пораз со надгласување

По Фатлум Жута (75 кг), кој беше поразен уште завчера со што стана нашиот прв боксер кој беше елиминиран од натамошните борби на ЕП во бокс кое се одржува во Ливерпул, истата судбина ја доживеа и нашиот супер тешкаш Примислав Димовски (+91 кг).

Имено, борбата на Примислав Димовски против Кубарт Пулев (Буг) која била крајно изедначена заврши нерешено, 2:2.

Со оглед дека ваквиот резултат во боксот е неприфатлив, кога се работи за ЕП, СП или Олимпијади, се отиде на судиско надгласување, во кое победата му беше доделена на бугарскиот боскер, со образложение - поголема активност, одлука која во нашиот табор не сакаат да ја коментираат. Напротив нивните мислења се спротивни од судиските. Сметаат дека Прим бил боксерот кој бил далеку поактивен.

Инаку, доцна синоќа на рингот во Ливерпул се качи последниот наш боксер Наси Хани (91 кг) кој имаше тежок противник, Русинот Егор Макхонстев.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 23:54
Wladimir Klitschko Pobednik so T.K.O. vo 7 Runda!!!

Bravo za Klitschko dominanten beshe celo vreme...
Rahman bez nikakva shansa vo 6 runda Klitschko go turna no uspea da stane ali vo 7 runda veke kraj bese....



Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 11:03













Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 22:57
РУСКИОТ БОКСЕР НИКОЛАЈ ВАЛУЕВ ЈА ОДБРАНИ ТИТУЛАТА

Холифилд не влезе во историјата

Рускиот боксер Николај Валуев ја одбрани светската титула во супертешка категорија во верзијата ВБА, откако во Цирих ( Швајцарија) на поени го совлада поранешниот четирикратен светски првак, Американецот Ивандер Холифилд (114:114, 115:114, 116:112). Валуев (35) не ја искористи предноста во висина и тежина и мораше да боксува 12 рунди за да стигне до победата. Предноста во брзина не ја искористи ниту 46-годишниот Холифилд, кој не успеа да стане најстариот боксер што се закитил со светска титула. Тој се обиде да го измори противникот, а дури потоа да нападне, но не успеа да го реализира својот план. Сепак, во првите три рунди му нанесе неколку добри удари на Русинот со што ги освои симпатиите на посетителите во арената во Цирих, кои ја исфиркаа победата на Валуев.
- Не сум разочаран затоа што не победив во оваа борба. Моите перформанси навистина беа добри во овој меч. За противник имав навистина квалитетен боксер. Пробав да направам нешто поинакво и да победам на поинаков начин, меѓутоа тој беше подготвен на се што му подготвив во рингот, изјави Холифилд.

Американецот, кој дојде по својата петта светска титула, но не успеа да ја добие, неизвесно е дали повторно ќе се одлучи да влезе во рингот, бидејќи немаше боксувано повеќе од 12 месеци.


Кон врв
MAKed0ner0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKed0ner0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 01:29
cista pobeda na Xolifild.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 18:51
Rezultatot veli poinaku
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 13:40
Кличко на почетокот од март ќе ја брани титулата во ВБЦ

Украинскиот боксер Виталиј Кличко ќе боксува против Кубанецот Хуан Карлос Гомез во првата половина на март во мечот за одбрана на титулата на Светски шампион во категоријата ВБЦ што ќе се одржи во Штутгарт.

Официјално мечот е најавен и од раководството на ВБЦ, откако претставниците на двајцата боксери, Шели Финкел и Ахмет Онер информирале за потпишаниот договор помеѓу раководствата на двата табори.

37-годишниот Виталиј Кличко ја освои титулата во оваа категорија во октомври минатата година кога успеа да го победи со технички нокаут Нигериецот Самјуел Питер. Претходно четири години Кличко отсуствуваше од рингот правејќи пауза во својата кариера.

Кубанскиот боксер Гомез пак стана сериозен кандидат за шампионската титула откако во септември 2008 го победи Украинецот Владимир Вирчис.

Од таборот на Кличко сеуште официјално не ја потврдиле информацијата за најавениот меч.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 01:37
hehehe naj opasen sport e boks i stalno nenormalnite odat da ucestvuvat....

site boxeri koga ucestvuvat se normalni. no posle koga pocnuvaat da jadat udari na gla, i togas za nekolku nedeli kaj niv se stvarat nenormalni nesta vo mozokot ...
- ne mislet zrelo
- ne mislet pametno
-tuku samo se robotiziraat za mavanje i ne opstanvet mnogu vo zivotot.
zato zal mie za takvi luge sto odat na boks....pozz

Изменето од criminal-F - 25.Јануари.2009 во 01:38
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 22:21
Затоа си тренирам Кик Бокс
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 20:11
a ti mislis deka se razlikuvat mnogu kik boxot so boxot...
dvajcata se vetar vo magla...
nezdrava rabota...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.