IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Дебелината е болест-слабејте здраво
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дебелината е болест-слабејте здраво

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 08:58
Originally posted by vili2121 vili2121 напиша:

За сите оние што се борат со вишокот на килограми:Прашање: Докторе, дали е вистина дека кардиоваскуланите вежби го продолжуваат животот?
Одговор: Не го трошете времето со вежбање! Со време се се троши... Го зачувувате ли автомобилот ако го возите побрзо! Сакате подолго да живеете? Малку одспијте.

Прашање: Треба ли докторе да се намали месото во исхраната а да се јаде повеќе овошје и зеленчук?
Одговор : Што јадат кравите и овците? Сено и трава. Тоа е зеленчук. Значи кога ќе изедете шницла сте внеле и зеленчук во организмот. Ако ви се потребни житарици јадете пилешко.

Прашање: Треба ли да се смалат алкохолните пијалоци?
Одговор: Секако не! Виното се прави од овошје. Коњакот е дестилирано вино, што значи дека од виното е отстранета водата и останато е она најдоброто. Пивото се прави од житарици.
На здравје!

Прашање: Кои се предностите на редовните телесни вежби?
Одговор: Жал ми е не можам да се сетам ни на една. Мојата филозофија е – Ако ништо не ве боли – ДОБРО Е!

Прашање: Дали пржената храна е штетна?
Одговор: Добро НЕЛИ МЕ СЛУШАШ! Маслото се прави од растенија како тоа може да биде штетно?

Прашање: Докторе а што е со чоколадото?
Одговор: се прави од какао, а тоа се бобинки, кои исто така спаѓаат во овошје. Најдобар антидепресив, храна за расположение.

Прашање: Докторе дали пливањето е добро за фигурата?
Одговор : Ако е добро за фигурата зошто китовите се такви?

Прашање: Дали е добро да се биде во форма?
Одговор: еј, па и округлото е форма, нели!

ОВА ЌЕ ИМ ПОМОГНЕ НА СИТЕ ОНИЕ КОИ ИМАА ЗАБЛУДА ЗА ЗДРАВАТА ИСХРАНА И ЗА ДИЕТИТЕ.

:tapp: живи глупости...вртење%20со%20очи
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 23:47
kod%20njega%20su%20blizanci

Изменето од bijonse1 - 25.Декември.2009 во 23:56
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 21:18
              
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 21:21
             
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,108 секунди.