IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - PES 2009 demo
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PES 2009 demo

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: PES 2009 demo
    Испратена: 03.Октомври.2008 во 11:48
samo sto ja siminjam pes 2009 demo.Ako sakate da ja simnete kliknete    овде      играта е 1.6 GB
1 Година верен форумџија
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 19:12
GI IMA SAMO LIVERPOOL,MANCHESTER UNITED,BARCELONA,REAL MADRID,FRANCE,ITALY I SITE SE LICENCIRANI FACITE SE ORIGINALNI


Изменето од HI)H( - 03.Октомври.2008 во 19:13
1 Година верен форумџија
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.