IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Мали поуки за животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали поуки за животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 178>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2011 во 12:26
Razmisluvaj za golemi nesta, no zadovolstvata  baraj gi vo mali raboti.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2011 во 15:28
Jas razmisluvam kako da te zemam za zena (Golemo nesto)......a se zadovoluvam so pisuvanje na forumov (malo nesto)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2011 во 06:21
Кога некој ќе ти ја земе жената, не постои подобра одмазда да му дозволиш да ја зачува
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13085
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2011 во 17:46
 
 
Животот без пари ..можеби е помалку исполнет....
но животот без пријатели ....е празен и безвреден ......
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2011 во 09:38


голема%20насмевкаголема%20насмевка


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2011 во 09:59

Твојот вистински карактер се гледа кога никој не те гледа!

Најсреќен ќе бидеш кога ќе направиш некој да се чувствува среќен.

Љубовта е како шумско цвеќе: понекогаш ќе ја најдеш на необично место

Соништата им се остваруваат само на оние, кои, додека сонуваат работат!     Сонувај слатко!

Колку и да ги гушкаш парите, тие нема да те гушнат тебе.

Голем број од нашите незадоволства се јавуваат затоа што се споредуваме со некого

Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2011 во 22:15
Da ubiesh eden chovek e isto kako da si go ubil cel svet.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 04:48

Ако немаш можности да правиш големи работи во голем стил, прави ги малите работи во голем стил.

Ако одиш во вистинска насока и најмалиот чекор те доближува до целта.

Пријател ти е оној што знае се за тебе и пак те сака!

Понекогаш доброто воспитание се состои во тоа, да ги истрпиш невоспитаните.

 

Секој човек знае нешто што ти не го знаеш. Учи од секого!

Само Господ може "да гледа од високо".  Не потценувај никого

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 05:23
легни си порано....која поука друга во вакво отепано време
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
t0n1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај t0n1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 14:02
igrajte makedonci http://www.erepublik.com/en/referrer/tonirul3z

da i pomogneme na makedonija....za posilna makedonija....:)
da i pomogneme na makedonija....za posilna makedonija....http://www.erepublik.com/en/referrer/tonirul3z
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 20:43
Ако си кажеш: "Не можам!", навистина нема да можеш! Затоа што искуството се создава со обиди?
always look on the bright side of the life!
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 20:46
-Sekogas bidi poljubezen i podobar od ona sto se bara.
-Sekogas daj im na lugeto vtora moznostm,no ne i treba.
-Vnimatelno procitaj go seto ona sto treba da go potpises.Zapomni deka dobrite raboti za tebe sekogas se napisani so krupni bukvi,a lositeso sitni.
-upotrebuvaj go svojot um i telo i ne dozvoluvaj da rgosas.
-Lugeto ceni gi po goleminata na nivnite srca,a ne po goleminata na nivnite smetki vo banka.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 20:55
Лесниот живот не ти нуди можности за духовно усовршување.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 21:16
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Лесниот живот не ти нуди можности за духовно усовршување.

zanimlivo i interesno
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 178>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.