IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Мали поуки за животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали поуки за животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 180181182183184 186>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2019 во 08:20
Mnogu sum se raspolemiziral gore, izglea mi fatil jupiter pagarusha(mars saramzralino fatil)
Inaku na mesto ti e muabetot
I samo da go izneutraliziram ona od gore (poshto mars denes naporti izleze): i tie dvete strani spomnati, se menuvaat pa chesto gi mesham, barem jas kako x osoba..
E sea nekoj vikaat dobroto e dobro, loshoto losho, nekoj vikaat beyond good and evil.. Jas vikam neka odluchi publikata..
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2019 во 11:01
,,,nebitno kolku si nachitan,bitno da znaesh deka si pochnal od prvata stranica,,,
,,,/sgtkvdinflent/,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2020 во 22:10
Ако навистина можеме да го разбереме проблемот, 
одговорот ќе се појави...
затоа што тој не е одвоен од проблемот.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2020 во 13:23
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2020 во 00:22
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2020 во 21:29

Кога ќе престанете да очекувате од луѓето да бидат совршени, ќе научите да ги сакате онакви какви што се
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2020 во 22:49
Среќата е мач со две острици, може да те исполни, но може и да те занесе.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2020 во 22:39
Резултат со слика за sliki so poraka
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2020 во 08:37
,,,srekjata e pat-a ne cel,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2020 во 22:49
Луѓето често велат дека мотивацијата не трае. 
Па, не трае ни бањањето...
затоа се препорачува секојдневно да се практикува.

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2020 во 09:01

Никој не може да ни даде слобода, ние треба самите да ја негуваме. Тоа е секојдневна практика.“

„На луѓето им е тешко да се откажат од своите страдања. Од страв од непознатото, го бираат страдањето што им е познато.“

„Сознанието е секогаш можно. Мало сознание ќе доведе до големо. Ако дишете и сте свесни дека сте живи - ќе ја почувствувате магијата на животот. И тоа е вид на сознание.“

„Многу луѓе живеат без да бидат свесни за магијата на животот“.

„Можно е да се живее среќно во овој момент и на ова место. Толку многу предуслови за среќа ни се на дофат - повеќе од доволно за да нè направат среќни во моментов.“

„Луѓето страдаат затоа што се затвореници на сопствените сфаќања. Штом ќе се ослободиме од овие сфаќања, стануваме слободни и повеќе не страдаме.“

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2020 во 09:01

Самосвеста ни овозможува да живееме во сегашниот момент. И секој пат кога сме самосвесни можеме да ја препознаеме моменталната состојба на среќата.“

„Можеме да живееме само во сегашноста. Затоа мора да веруваме дека секој чекор ќе нè води до ова место и во овој момент.“

„Кога сакаш некого, најдоброто што можеш да го понудиш е твоето присуство. Како можеш да сакаш ако не си присутен?“

„Да се биде сакан значи да се препознае како битие што постои.“

„Секоја мисла што ја имате, сè што ќе кажете, сè што правите, го има вашиот печат“.

„Мора да продолжиме да учиме. Треба да имаме отворен ум. И треба да бидеме подготвени да се ослободиме од сопственото знаење, за подобро да ја разбереме реалноста.“

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2020 во 17:35
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2020 во 22:14

Понекогаш убавината зависи од квалитетот на камерата на телефонот
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 180181182183184 186>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.