IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Мали поуки за животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали поуки за животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 167168169170171 178>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 96069
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2018 во 11:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 96069
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2018 во 21:25
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 96069
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2018 во 15:51

Кога сите бродови ќе ти потонат, претвори ги во подморници и продолжи понатаму 
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2018 во 19:48
Ne go troshete vasheto vreme na licemerni i dvolichni idioti.Tie ne znaat da go cenat toa.
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12078
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2018 во 21:39
Originally posted by SVOJA SVOJA напиша:

Ne go troshete vasheto vreme na licemerni i dvolichni idioti.Tie ne znaat da go cenat toa.

,,,vremeto nikogash i za nishto ne go troshete,,,ednostavno samo upotrebete go,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2018 во 12:01
Оние кои не опкружуваат имаат посебно место во срцето кај нас .Пример:децата имаат посебно место во него,сопругот ,пријателите исто така на друго место,другарите,роднините ,случањите минувачи во нашиот живот .....и така се под ред.Значи ги има и оние кои ти го исполнуваат времето и оние кои ти се близу до срцето и ти го исполнуваат истото.Не ги ставај сите во ист кош......тоа така било и неможе да биде поинаку.
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2018 во 15:26
koga kje se osoznae vistinata (vistinska)
site duhovni razmisluvanja se mrtvi i beskorisen teret
koj ostanuva pozadi nas
pa i malite pouki
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12078
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2018 во 19:19
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

koga kje se osoznae vistinata (vistinska)
site duhovni razmisluvanja se mrtvi i beskorisen teret
koj ostanuva pozadi nas
pa i malite pouki


,,,koga kje se osoznae vistinskata vistina site duhovni razmisluvanja stanuvaat tolku zhivotvorni i korisni koi kako sopstvenoto belo egooo

,,,,a malite stanuvaat golemi,,,

Изменето од pajser - 16.Април.2018 во 19:20
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 96069
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2018 во 19:49

Не можеш да го започнеш новото поглавје од својот живот, ако постојано го читаш претходното 
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2018 во 10:23
zhivotvornosta doagja od samiot zhivot
ne od mislite, kolku i da se "sovrsheni"i duhovni
a toa deka malite stanuvaat golemi e
vo glavata na onie so belo ego
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12078
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2018 во 13:23
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

zhivotvornosta doagja od samiot zhivot
ne od mislite, kolku i da se "sovrsheni"i duhovni
a toa deka malite stanuvaat golemi e
vo glavata na onie so belo ego


,,,kolku li samo tochno razbrano oti,,,),, mislite i duhot ,,,pa i nemora dotolku sov,rshenstvo,,,go pravat zhivotot tolku mnogu zhivotvotoren,,,tie se kreatori na toa,,
,,,i pak tochno,,,malite stanuvaat golemi vo glavata i kako takvi se realiziraat preku beloto egoooo,,, ,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2018 во 10:13
ona shto zhivotot kreira preku nas - e naj zhivotvorno(sekako dokolku dozvolime)
zatoa kje kazham
beloto ego ti e
vo zabludaaaa
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12078
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2018 во 14:32
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

ona shto zhivotot kreira preku nas - e naj zhivotvorno(sekako dokolku dozvolime)
zatoa kje kazham
beloto ego ti e
vo zabludaaaa

,,,oups)))),,, greshka vo chekori,,

Изменето од pajser - 19.Април.2018 во 14:45
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12078
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2018 во 14:35
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

ona shto zhivotot kreira preku nas - e naj zhivotvorno(sekako dokolku dozvolime)
zatoa kje kazham
beloto ego ti e
vo zabludaaaa

,,,-sekako dokolku dozvolime-,,,e potv,rda deka nie go kreirame zhivotot,a kreator na lichnata zhuvotvornost apropo seto toa e ,,,i povtorno i povtorno ke kazham deka E ,,,beloto egoooo,,,/ nezabludeno /,,,
Изменето од pajser - 19.Април.2018 во 14:40
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 167168169170171 178>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,223 секунди.