IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Екологија
  Активни теми Активни теми RSS - За чиста европска Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За чиста европска Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2008 во 23:26
Jas ne odam.Im teknalo vo sreda, ne mozese vo sabota, vo neraboten den! sekoja nedela ima po eden drzaven praznik! Aj, te molam!Pa preteraa
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 20:31
Da ne pravime zabuni...ova ne e drzaven praznik...samo proekt na vladata...realiziran od nevladini organizaciii...ama realizatori se vladinite cinovnici...oti drugite se na rabota...i utre ...i vo sabota...ako ne se popishmanat za sabota...намигнување
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 22:45
izvini, ama na ova e proekt na nevladini organizacii podrzan od vladata. a znam zosto e vo sreda.zatoa so vladinite cinovnici, da bese ova vo sabota, nemase da dojdat "dobrovolno i vo golem broj"
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 07:08
Ни милион акции, ни уште толку казни не ја менуваат нашата совест и навика. До каде се оди со нашето валкање покажаа дождовите кои обилно паднаа овие денови


Вардар довлече 10 тони еколошки срам
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 12:30

Канцеларија за заштита на озонската обвивка

Од своето формирање во 1997 година па до денес Канцеларијата за заштита на озонската обвивка ги имплементира активностите дефинирани во Националната програма за елиминација на супстанциите што ја осиромашуваат озонската обвивка. Согласно овој стратешки документ оваа единица при Министерството за животна средина и просторно планирање работи на координацијата на проектите од областа на замената и комплетната елиминација на супстанциите што ја осиромашуваат озонската обвивка кои наоѓаат апликација во разни бранши од македонската економија. Покрај ова, една од стратешките определби на Канцеларијата е преку изготвување на тематски брошури, документарни филмови и други промотивни материјали, да ја запознае јавноста со проблемот со осиромашувањето на стратосферскиот озон, како и активно да ја вклучи во националната акција. Контролата на увозот, извозот и потрошува~ката на супстанциите што ја осиромашуваат озонската обвивка е перманентна обврска на Канцеларијата во идентификацијата на фактичката состојба во земјата во однос на овој дел од институционалната рамка. Седумгодишното постоење на Канцеларијата за заштита на озонската обвивка резултира со елиминација повеќе од 90% од потрошувачката на хемикалиите кои го осиромашуваат стратосфескиот озон во Република Македонија и пресретнување на обврските кон Монтреалскиот протокол. 

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 17:10
Почитувани пријатели,

ИДНИНАТА ВЕ ПОВИКУВА !

Светскиот Ден на Животната средина

 

БЕЛЛС повик до сите пријатели на здравата и чиста околина !
“Да градиме зелени политики за здрава иднина на Западен Балкан“

Македонија и Балканот Ве канат
на забава и дружење, на 5 јуни (сабота) во 11.55 (пет до 12)
во Градскиот Парк пред „Школка“

Заедно, преку БЕЛЛС движењето од шест градови од Западниот Балкан, Скопје, Белград, Приштина, Тирана, Подгорица и Тузла,  во исто време да пратиме ЕДНА единствена порака до стотици милиони луѓе од целиот свет, до сите нации и светски лидери :

“ Многу врсти! Една Планета! Една Иднина! “

- УНЕП крилатица за прославата на WED2010 - 

Поканата е упатена во името на над 150 млади луѓе,
идните Амбасадори на Животната Средина од цела Македонија -
Струга, Велес, Делчево, Битола, Дебар,Струмица и Градот Скопје


Поканата ја упатувааме и во името на бројни членови и зелени активисти на РЕА_БЕЛЛС - новото Балканско движење во Македонија, кои несебично се вложуваат себе и своите организации и институции во остварување на заедничките цели и стандарди кои ни гарантираат подобро и почисто денес и утре!

....Флорозон Скопје, КОР Скопје, ОРТ Скопје, Планетум Струмица, Натура Струга, Биосфера Битола, Грин Пауер Велес, РЦЗ Делчево, РЦЗ Дебар, МАКМОНТАНА - UNEP Национален Комитет за Македонија... 


Се гледаме во Градскиот Парк на 5 Јуни 2010 во 11.55 - пет до 12 ( сабота ).
 

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 08:23
Porano nemase akcii, se cistese kontinuirano, odea vo nekoi skoli i roditelite.Isto i stanicite niz dr\avata site se krecea se cistea...se bese pocisto...denes akcii,  propagandi a se e povalkano i poloso...?не
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 10:05
..


Изменето од MyWay - 01.Октомври.2010 во 10:14

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2013 во 20:08
..za zal,prisustvoto na 3(tri)PM vo eterot(vozduhot) e se pocesta,vo poslednive nekolku godini.Nemaat lugjeto "ekoloska svest".голема насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.