IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Колку ви трае батеријата на телефонот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку ви трае батеријата на телефонот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: Батеријата ми трае одприлика...
Одговор Гласови Статистика
3 [10,00%]
4 [13,33%]
15 [50,00%]
5 [16,67%]
1 [3,33%]
0 [0,00%]
2 [6,67%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2009 во 11:40
okolo 5 dena
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2009 во 14:35
Зависи ако многу зборувам , и слушам музика два дена најмногу, онака стандард до кај 3 дена голема%20насмевка
Кон врв
DRIFT MASTER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DRIFT MASTER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 09:55
3 saati
DRIFT
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 05:10
okolu 3 dena
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 14:35
Sekojdnevno go polnam telefonot.....mozebi e vreme da ja smenam baterijataзбунетост
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 13:22
Седум дена, сега земав дупло појака батерија и држи ко ненормален, и игрици, и радио, и све живо и диво и едвај да го истрошам.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 13:34
Ако не слушам музика на него около 5 дена
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 13:50
Pa sekoj den, sekoj vtor den go polnam.... 
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 23:17
околу три дена, со зборење и музика слушање
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2013 во 14:21
Кога не го гњавам цела недела, а инаку не сум пресметувала.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2013 во 19:39
На едниот 2 недели, на другиот ни еден ден тага
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2013 во 12:42
Maksimum dva dena среќа
Finis coronat opus
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 13:14
Совети за подолг век на батеријата
 • Светлината на екранот - звучи очигледно, но колку е екранот посветол, толку побрзо ќе се троши вашата батерија. Во најголемиот број на случаи, екранот троши најмногу батерија. Заборавете на Wi-Fi и 3G конекции и намалете го brightness-от!
 • Проверете ја вашата мобилна мрежа. Доколку сигналот е слаб, тогаш дополнително се троши батеријата. Избегнувајте 3G конекција на планина или други места каде што знаете дека телефонот има послаб прием на мрежата.
 • Bluetooth - секогаш изгасете го кога не го користите. Можеби нема толку голем импакт како 3G конекцијата, но секоја мала работа значи!
 • Одредени апликации знаат да ја „цедат“ вашата батерија. На Android телефоните, можете да го проверите ова преку Settings > General > Battery. Одредени апликации како Google+ и Skype се озогласени трошачи на батеријата.
 • Сменете ја вашата позадина - поставете некоја во која доминира црната боја. AMOLED екраните на Samsung трошат многу повеќе батерија кога прикажуваат бела и други светли бои.
 • Дали знаете дека безжичното полнење е помалку ефикасно отколку полнењето преку кабел? 
 • Дополнително, телефонот побрзо се полни кога е приклучен директно во штеќер отколку преку USB порт.
 • Немојте да зборувате на вашиот мобилен телефон додека го полните!
 • Топлината е најголемата причина за намалување на животниот век на батеријата. Избегнувајте да го оставате телефонот изложен на сонце.
 • Доколку купите неоригинална (кинеска) батерија сте изложени на зголемен ризик - таа може да има помал животен век или да експлодира...
 • Направете целосно полнење на телефонот барем еднаш месечно, односно на секои 30 полнења. На овој начин батеријата ќе се калибрира повторно и ќе се зголеми животниот век.
 • Доколку не го користите телефонот на подолго време, изгасете го и оставете го на ладно место.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 19:50
 • Ако го ставите вашиот мобилен телефон во airplane mode, ќе се полни за 2 пати побрзо. :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.