IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Колку ви трае батеријата на телефонот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку ви трае батеријата на телефонот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Прашање: Батеријата ми трае одприлика...
Одговор Гласови Статистика
3 [10,00%]
4 [13,33%]
15 [50,00%]
5 [16,67%]
1 [3,33%]
0 [0,00%]
2 [6,67%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12920
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колку ви трае батеријата на телефонот?
    Испратена: 03.Февруари.2019 во 21:15
,,,ovoj e dobar,,,cel den isteruva,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2018 во 12:32
Еве го трет ден и има уште 32%
Шо ти значи одмооор!
У денот обавезно го дополнувам инаку.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2014 во 00:45
во зависност од тоа колку го користам телефонот... во просек ми трае три до четири дена (е јбг на висам по фејсбук на телефон, си имам PC за тоа намигнување)
инаку, најмногу ми се троши ако слушам музика на него


Изменето од zabegan - 03.Октомври.2014 во 00:46
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 22:56
секоја ноќ на полнач..толку ми трае
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 09:17
Па се случува и два пати да ја полнам батеријата во денот, али тоа зависи колку ќе го измалтретирам голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2014 во 07:32
Vo posledno vreme retko povekje od 20 chasa.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2014 во 17:23
Ден до два максимум.
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 19:50
 • Ако го ставите вашиот мобилен телефон во airplane mode, ќе се полни за 2 пати побрзо. :)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 13:14
Совети за подолг век на батеријата
 • Светлината на екранот - звучи очигледно, но колку е екранот посветол, толку побрзо ќе се троши вашата батерија. Во најголемиот број на случаи, екранот троши најмногу батерија. Заборавете на Wi-Fi и 3G конекции и намалете го brightness-от!
 • Проверете ја вашата мобилна мрежа. Доколку сигналот е слаб, тогаш дополнително се троши батеријата. Избегнувајте 3G конекција на планина или други места каде што знаете дека телефонот има послаб прием на мрежата.
 • Bluetooth - секогаш изгасете го кога не го користите. Можеби нема толку голем импакт како 3G конекцијата, но секоја мала работа значи!
 • Одредени апликации знаат да ја „цедат“ вашата батерија. На Android телефоните, можете да го проверите ова преку Settings > General > Battery. Одредени апликации како Google+ и Skype се озогласени трошачи на батеријата.
 • Сменете ја вашата позадина - поставете некоја во која доминира црната боја. AMOLED екраните на Samsung трошат многу повеќе батерија кога прикажуваат бела и други светли бои.
 • Дали знаете дека безжичното полнење е помалку ефикасно отколку полнењето преку кабел? 
 • Дополнително, телефонот побрзо се полни кога е приклучен директно во штеќер отколку преку USB порт.
 • Немојте да зборувате на вашиот мобилен телефон додека го полните!
 • Топлината е најголемата причина за намалување на животниот век на батеријата. Избегнувајте да го оставате телефонот изложен на сонце.
 • Доколку купите неоригинална (кинеска) батерија сте изложени на зголемен ризик - таа може да има помал животен век или да експлодира...
 • Направете целосно полнење на телефонот барем еднаш месечно, односно на секои 30 полнења. На овој начин батеријата ќе се калибрира повторно и ќе се зголеми животниот век.
 • Доколку не го користите телефонот на подолго време, изгасете го и оставете го на ладно место.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2013 во 12:42
Maksimum dva dena среќа
Finis coronat opus
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2013 во 19:39
На едниот 2 недели, на другиот ни еден ден тага
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2013 во 14:21
Кога не го гњавам цела недела, а инаку не сум пресметувала.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 23:17
околу три дена, со зборење и музика слушање
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 13:50
Pa sekoj den, sekoj vtor den go polnam.... 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.