IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е смислата на животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е смислата на животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 115>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 14:52
Originally posted by maja maja напиша:

За мене животот е ВРЕДНОСТ дар божји кој треба да знаеш како да го живееш.И малите работи во животот да те прават среќна.Секој дел од него да го поминеш со својте најблиски, со оние кои ги сакаш, со оние кои ги почитуваш.Мене овој живот ми е малку и секој пропуштен дел од него со оној кој ми значи премногу, морам и сакам да го надополнам и тоа без да земам здив:)Затоа што животот навистина е краток.


togas dojdi da se citame na besmrtnost moze ke najdeme nacin da go prodolzime a?
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 19:30
ej decki reklami na forumov ne se dozvoleni
by the way,prodavam tocak poloven za mnogu niska cena.informacii na LP
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 20:37
слушај а замена за тротинет со доплата може?????
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 20:46
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

слушај а замена за тротинет со доплата може?????

samo ako smislata na zivotot ti e biznis
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 22:55

 imate LP, imate trista drugi temi.....i da znaete kje brisaaaaaaaamako prodolzite so repliki so nemaat vrska so temite!!!!!!!!!!!!!

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 00:18
ауууууууу полека полекаааааа... Чуриш  ај верувај дека ќе ти даам некое крукче, само не прекинувај те молам, зашо осекам напраив добар бизнис
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 08:34
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Може така ја разбираат некои смислата на животот. Да си постават цел, како сликава на зоки и да ја бараат!   

Ама јас пак ќе речам, дека, смислата на животот ја гледам во тоа, нон стоп да ја бараш вистинската смисла на животот.
Кога бевме деца, друго ни беше се во животот, нашите родители, сега
кога сме родители, или кога ќе станеме родители, тоа се нашите деца, и
то, што би рекол Миле Паника!




се согласувам потполно
а сликата беше ставена само малку да ја разубави темава
ама Моника си е Моника
аххххххххххххх............

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 09:00
Репродукција е ПРВАТА И ЕДИНСТВЕНАТА смисла на животот!

ама пошто сме ние цепидлаки бараме и ,,влакно во јајцето,,
Motivation is game in my hands
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 09:08
da go otkries sopstveniot izvor na sreka e smislata na zivotot.....
tuka nekade....
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 17:52
Originally posted by ivana ivana напиша:

Репродукција е ПРВАТА И ЕДИНСТВЕНАТА смисла на животот!

ама пошто сме ние цепидлаки бараме и ,,влакно во јајцето,,
da koga bi bile zivotni i koga bi se vodele samo po instinkti mozebi toa bi ni bila smislata na zivotot ama kako sto znam jas lugeto se edinstvenite svesni sustestva na planetava i ne se vodat samo po instinkti tuku od mnogu povazni raboti koj se nadevam gi imas i ti vo tvojot zivot
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 08:47
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by ivana ivana напиша:

Репродукција е ПРВАТА И ЕДИНСТВЕНАТА смисла на животот!

ама пошто сме ние цепидлаки бараме и ,,влакно во јајцето,,
da koga bi bile zivotni i koga bi se vodele samo po instinkti mozebi toa bi ni bila smislata na zivotot ama kako sto znam jas lugeto se edinstvenite svesni sustestva na planetava i ne se vodat samo po instinkti tuku od mnogu povazni raboti koj se nadevam gi imas i ti vo tvojot zivot


и делфините, мислам веќе кога се фаќаме за кусур.
Инаку да животот на човекот се води низ чувства, емоции разум свест совест итн, итн,бла бла бла... АМА сепак смислата  ЗОШТО живееме е заради РЕПРОДУКЦИЈА а се друго е НУС-ПОЈАВА
Motivation is game in my hands
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 09:32
Делфините Иванче немаат свест
сето тоа што се препишува на нивните способности(интелегенција, можност за комуникација....)
е уствари условен рефлекс
- тоа го учевме на факултет ти текнува ....

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 09:38
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

Делфините Иванче немаат свест
сето тоа што се препишува на нивните способности(интелегенција, можност за комуникација....)
е уствари условен рефлекс
- тоа го учевме на факултет ти текнува ....


Зочко..пред некое време на дискавери глеав...имаат и свест. Тотално се имаат осознаено за и околу се*е.
Motivation is game in my hands
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 09:40
добро тогаш
само ке ми треба малку повеке убедување
нормално поткрепено со докази
(абе како научник зборам, бе)

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 115>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.