IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е смислата на животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е смислата на животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 115>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 13:20
Mislam deka bese Makijaveli ne sum siguren Sepak mislata e mnogu zakon neli ili ovaa Vreau sa va fut din noaptea pana la dimineata pana va doare gatulOvaa e na Mane
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 15:11
mnogu dobra filozofija prenesvet ova ljugjevo.kakvi umoj se ne ke izlezat.bi sakal i jas da kazam nekogas takva misla po koja site ke me pametat
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 15:54
еве еден муабет
да го работиш она што го сакаш
да ја љубиш онаа која те љуби
и да го бараш бога во секоја добрина
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 15:58
да надополнам дел од горниот муабет за љубењето:

Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 23:29
abe zoki kako mu ja pogodi smislata na zivotot na Karamfilco toa ne mi se veruva epten da ti kazam pravo mu go razubavi denot koa ja vide slikavaAli spored mene poarno ke e da vi bide smislata na zivotot malku porealna a ne ko na deteno vo filmot Malena-Carnation e takov(daj be opraj se more)
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 13:24
"Malena ,kako cu bez tebe sutra,malena"
e ova vekje imat nekakva smisla.jas stvarno si mislev deka ljugjevo ovde nemet nikakva smisla vo zivotot,ama eve me razubedivte.wow kolku e jaka "smislata"
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 14:07
abe jaka e vaka od pozadi smislata ama od napred sigurno e pojaka a? so ke kazes Karamfilco
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 17:56
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

abe jaka e vaka od pozadi smislata ama od napred sigurno e pojaka a? so ke kazes Karamfilco

ovaa smisla e jaka vo sekoj mozen pogled.i ti si go znajs to.blagodarenie na mene sekoe sabajle ko ke se razbudis prvo neso so gledas e taa smisla zalepena na zidot nad tvojata glava
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 19:26
E da taka sie za toa nema so da ti protivrecam mi go razubavuva zidot edna slika od tvojata smisla na zivotot
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 19:30
Може така ја разбираат некои смислата на животот. Да си постават цел, како сликава на зоки и да ја бараат!   

Ама јас пак ќе речам, дека, смислата на животот ја гледам во тоа, нон стоп да ја бараш вистинската смисла на животот.
Кога бевме деца, друго ни беше се во животот, нашите родители, сега кога сме родители, или кога ќе станеме родители, тоа се нашите деца, и то, што би рекол Миле Паника!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2005 во 19:40
RAzlicna vozrast razlicna cel mnogu normalno
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 16:54
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

RAzlicna vozrast razlicna cel mnogu normalno

da,se slozvam so tebe.interesno razmisluvanje SENIORCO
Кон врв
mitko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 739
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 18:47

zamene zivotot prestavuva ZADOVOLSTVO vi teknue na reklamana da go srkas so golemi lazici......

 

fintata e da nemas devojka a silno da ja ljubis........
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2005 во 19:12
За мене животот е ВРЕДНОСТ дар божји кој треба да знаеш како да го живееш.И малите работи во животот да те прават среќна.Секој дел од него да го поминеш со својте најблиски, со оние кои ги сакаш, со оние кои ги почитуваш.Мене овој живот ми е малку и секој пропуштен дел од него со оној кој ми значи премногу, морам и сакам да го надополнам и тоа без да земам здив:)Затоа што животот навистина е краток.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 115>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.