IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е смислата на животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е смислата на животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 115>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2005 во 13:42

Originally posted by angelce angelce напиша:

ne sonuvaj go zivotot tuku zivej go tvoijot son

Denes sum pesimista i sekoj komentar so pozitiva mi e nedostizen!Sakam da go ziveam svojot son...da sakam...ubavo napisano angelce!

Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2005 во 13:45

nemoj taka barbi.

Ajde nov den nova sreka.

was ist los?
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 21:06

zivej, ebaaj se, ostaj slicni na tebe pozadi, i normalno, gitla onamu gore  rabotata e zavrsena

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2005 во 19:46
Немам потреба од ова прашање бидејќи животот го живеам со полна смисла.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2005 во 21:40
Smislata na zivototzavisi od momentot na samiot zivote,denes razmisluvam poinaku i smislata mi e edna,utre ke imam sosema poinakvo razmilsuvanje za zivotot.....zavisi od momentalnata raspredelba na hierarhijata na motivite.
Кон врв
Ana^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2005 во 22:37
Smislata na zivotot mi e zelbata da ovoj zivot go ziveam najdobro sto mozam zaedno so onie najbliskite.Taa zelba mi e najgolemata smisla vo zivotot, a pokraj nea e i ljubovta.
MeSs WiTh ThE BeSt,DiE LiKe The ReSt!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 00:13
Originally posted by Ana^^ Ana^^ напиша:

Smislata na zivotot mi e zelbata da ovoj zivot go ziveam najdobro sto mozam zaedno so onie najbliskite.Taa zelba mi e najgolemata smisla vo zivotot, a pokraj nea e i ljubovta.

Што е она „најдобро што можам“? Или некој ќе рече, сакам да бидам среќен. Што е среќата во тој случај. Многу релативно нели?
Кога збориме за смисла на животот, мислам дека тоа не трпи релативни искази, туку ако навистина го сакаме најдоброто треба да имаме прецизна идеја.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 20:14
   I nekogas ke svatis deka imas se a vsusnost nemas nisto zatao sto zivotot e samo pat do smrtta!
Кон врв
k.loni Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај k.loni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2005 во 21:31

Ne e BAS taka  tuku smislata na covekot koja e del od prirodata kako i site zivi sustestva e OPSTANOK  zvuci ne logicno i sekoj si ima svoja formula no generalno od site aspekti e taka .

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2005 во 16:12
Lugeto iljada pati poveke se trudat da steknata materijalno otkolku duhovno bogatstvo,iako sosmea sigurno e deka nasata sreka ja pravi ona sto sme a ne ona sto go imame!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2005 во 13:59
Смислата на животот е баш тоа, да ја бараш смислата на животот! Оти за секој тоа изгледа различно!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2005 во 17:08
spored mene smislata na zivotot e da ostajs traga na svoeto postoenje,a ne samo nekolku godini po tvojata smrt da bidis zaboraen.zarem ne bi sakale posle iljadnici godini seuste da se pamti vaseto ime?e sega interesno e i to dali ke si zapamten po arno ili po loso.ama ko ke razmislam Hitler go naprajl edno od najgolemite zlodela vrz covestvoto,ama sepak nemat nitu eden coek na planetava so ne znajt koj e toj i so imat napraeno.edno vreme mnogu gi slusav NIRVANA i se interesirav za k*rt Cobain.i mislam deka coekot si dojde na "ovaj svet",si napraj besmrtnost i ko go sfati to si zamina.na nekoj nacin si ja ispolna misijata na zemjava.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2005 во 18:09

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

spored mene smislata na zivotot e da ostajs traga na svoeto postoenje,a ne samo nekolku godini po tvojata smrt da bidis zaboraen.zarem ne bi sakale posle iljadnici godini seuste da se pamti vaseto ime?e sega interesno e i to dali ke si zapamten po arno ili po loso.ama ko ke razmislam Hitler go naprajl edno od najgolemite zlodela vrz covestvoto,ama sepak nemat nitu eden coek na planetava so ne znajt koj e toj i so imat napraeno.edno vreme mnogu gi slusav NIRVANA i se interesirav za k*rt Cobain.i mislam deka coekot si dojde na "ovaj svet",si napraj besmrtnost i ko go sfati to si zamina.na nekoj nacin si ja ispolna misijata na zemjava.

Abe ako ti mislis deka treba da se samoubies za dabides besmrten i da te pametat site so cekas aj ti ubise a jas ke siram za tebe po svetov e sea neznam dali dobro ili loso ama ke se najde neso za klosarce kako tebe ima so da se zbori  P.S. Toti sugeti pula neli Carnation

Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2005 во 22:23

 P.S. Toti sugeti pula neli Carnation

[/QUOTE]
tokmu taka samo daj mlim potseti me koj go imase kazano ova.
inaku kolku so se sekjavam na edna od temive na Alekta i imase pisano da ne sfakjat se bukvalno.e sega bi sakal da ja iskoristam istata tvoja replika"ne me sfakjaj seriozno"sepak to bese samo eden primer na covek koj so si stvori besmrtnost i ko sfati deka e taka resi da si zaminit,ili mozda drugi resija da go izbrket.sepak negovata smrt na nekoj nacin e misterija.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 115>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.