IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е смислата на животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е смислата на животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 115>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 20:50
"...očito je da smo napravljeni od kvarljivog materijala ma koja bilo teorija vezana za nas kao vrsta da se analizira.Jedni kvarni što lažu sebe sa svojim “istinama”,drug kvarni što tražu prihvatljivo utočište u svojim “lažima”..."

-rekol Joshua Tree среќа


Изменето од Joshua_Tree - 07.Октомври.2015 во 20:52
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 21:13
^^^^^ jakoool   
,,,,do sega najtochna definicija,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 12:02
sve je laz -d.merlin голема насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 17:36
Смислата на живототразмислување ... 
Ако споредиме животот со трачање на врверицата во кафезот,односно во тркалото (знаете нели? среќа),тогаш смислата на животот е НЕ да стигнеш до некоја одредена точка (од точката А до точката Б), него да добиеш задоволство од самото трчање.

Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 22:29
да ponekogas e zadovolstvo i nisto da ne pravis.
nema smisla,no zadovolen/na si,ima smisla iluzijataнамигнување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2015 во 20:55
Смислата на животот е не е ПОНЕКОГАШ ....
Разграничи ја смислата и илузија, не е исто намигнување (да ти вратам со исти жмигавец) голема насмевка

Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2015 во 21:20
Originally posted by zverka_ zverka_ напиша:

Смислата на животот е не е ПОНЕКОГАШ ....
Разграничи ја смислата и илузија, не е исто намигнување (да ти вратам со исти жмигавец) голема насмевка



,,,kako li samo uspea smisolta na zhivotecov da go najdesh vo zhmigavcite,, ,,
kje da e ovoa nekoja masonska rabota
aaaa,,,,a okolu smisolta na zhivotot nie sharale varale barale ama teshko nesho pametno najdele,, ,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2015 во 21:54
pajser душо од две реченици баш за жмигавец си фатилплазење
 Во шарање и варање кој знае дека ке ја пронајдеш смислата.
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2015 во 03:52
nema zadovolstvo-

nema smisla,

vo iluzijata

sho ima smisol tuka

da se razgranichuva??

ne mu trebit smisol

na realnosta - taa sama po sebe e smisla   
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2015 во 22:31
Originally posted by zverka_ zverka_ напиша:

pajser душо од две реченици баш за жмигавец си фатилплазење
 Во шарање и варање кој знае дека ке ја пронајдеш смислата.


mha,,kako odma razbra ta ubavo rekov od sharanje i varanje nema nish pametno da se najde,,
,,,smisolta e pred site nas no tolku razlichna za site kolku shto ja ima pred site,,,
,,megjudrugoto smisolta e i vo toa da od biloshto storeno za bilokoj edinstveno zadovolen i sreken si samiot / ta,,,i za seneshto odgovornosta pred samite nas,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2015 во 21:41
Semejstvoto i domot...se drugo nema smisla
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2015 во 10:36
znachi, spremni za vo muzej!
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2015 во 19:42
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

znachi, spremni za vo muzej!


,,, ,,,,, ,,, e da de ti odamna za vo muzej ama aj,,, ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2015 во 00:12
Често си го поставував ова прашање, мислам дека смислата на животот е во овој живот да створуваш, да оставиш нешто позади тебе за кога ќе затвориш очи, да одиш со мирна савест и душа... Животот е тоа нели, да се стапи во брак, да се има деца и тие деца да ги изнесеш на прав пат, као родител, да се гордееш со нив и обратно... Да бидат успешни во секој поглед. Значи си створил, доколку гледаме со поинакви очи и животов ние само идење по дискотеки, секс со многу мажи/жени, различни, тогаш нас животов не би ни имал смисла, нема да ја гледаме, пошо сме на неправ пат. Според мене е така :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 115>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.