IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Луѓе со посебни моќи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Луѓе со посебни моќи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 19:48
Originally posted by brza brza напиша:

sigurno si,...rainman!намигнување

Kako mislis rainman? Znam deka ima film, ama go nema gledano, ajde ako sakas objasni malku od nego.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:11
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

Дали навистина верувате дека има луѓе што се поразлични од вас???Дали сте слушнале некоја сторија?Легенда,или реалност?
 
Да, има луѓе со посебни моќи, т.е. има типови на луѓе чие ниво на свест е на понеразвиено ниво, па кај нив може да се делува сугестивно од некој што е на повисоко ниво од нив. Тоа добро го знаат некои луѓе, и знаат како да “исцелуваат“ со помош на баења, расипување маѓии, биоенергии и слично.
Моќта на сугестијата е обратнопропорционална со развиеноста на свеста кај индивидуата.
Со прости зборови кажано, колку е некој попростичок, понеук, поподложен е на вакви работи. Но тоа може да бидат и опасни игри.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
sani34 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sani34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 15:08
ne veruvav vo tie raboti no skoro imav edno takvo iskustvo,i mozam da kazam deka ima nesto vo tie luge!
Кон врв
sani34 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sani34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 15:15
DO Marija magdalena! Imas pravo na svoe mislenje.No sepak ima sekogas nekoja pricina i da pobaras i takva pomos.Jas na primer od mesec Januar mi slucija takvi raboti sto mislev deka samo na drugi mozat da se slucat .Imav cin2,pocnav da porakam na nervna baza,potoa dojdoa problemi i vo brakot,ne mozam da spijam i imam strav...Znam deka treba da najdam vnatresna sila da se izvlecam od ovaa depresija ,i navistina se trudam...se uveriv deka sepak mnogu raboti zavisat od nas.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 15:20
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

sigurno si,...rainman!намигнување

Kako mislis rainman? Znam deka ima film, ama go nema gledano, ajde ako sakas objasni malku od nego.
paa,...vo filmot dustin hofman ne beshe bash,.."orientiran",...ama ,imashe strashna memorija,..kako tebe намигнување,......povekje na,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 19:41
Originally posted by sani34 sani34 напиша:

DO Marija magdalena! Imas pravo na svoe mislenje.No sepak ima sekogas nekoja pricina i da pobaras i takva pomos.Jas na primer od mesec Januar mi slucija takvi raboti sto mislev deka samo na drugi mozat da se slucat .Imav cin2,pocnav da porakam na nervna baza,potoa dojdoa problemi i vo brakot,ne mozam da spijam i imam strav...Znam deka treba da najdam vnatresna sila da se izvlecam od ovaa depresija ,i navistina se trudam...se uveriv deka sepak mnogu raboti zavisat od nas.
 
Апсолутно се согласувам дека мора да се има причина за да се побара и таква помош, јас ова го напишав малку како лично размислување-а малку и од искуство.
Незнам за какви посебни моќи мислите, но моето искуство е со бионенергија. Имено, поради катастрофално тешки главоболки, пред неколку години, ме кандисаа да пробам и со биоенергија . Посетив биоенергетичари каде луѓе на нивни сеанси припаѓаа. Абе биваше ли јас да не осетам ништо? Ама БАШ НИШТО. Море филев, милев, па и оној стојан, па еден џемо, па после еден незнам со универзална енергија-се ти е тоа злато лук и вода ако зборуваме за истата работа.
Просто, или мојата енергија е посилна од нивната, или јас имам некој штит околу мене...Се е тоа работа на потсвеста. Но, сепак како што кажа тоа е само мое искуство, можеби друг ете има видено добро од тоа, и ако некому помага-тоа е сосем во ред.
 
Но јас таков човек не видов.
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
fileo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fileo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 21:36
vo poslednite denovi ke se pojavat mnogu, lazni isceliteli, cudotvorci, mesii...
no Isus veli ne im veruvajte.
ispitajte gi i videte dali veruvaat spored pravoto ucenje na Isus, videte kako se odnesuvaat.

i gjavolot moze cuda da pravi.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 23:50
shtom isus veli,...aj ,nema da  im veruvam!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 00:23
КАДЕ ИМА ЧАД ИМА И ОГИН!!!
Кон врв
barnabas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barnabas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 13:31
Originally posted by sani34 sani34 напиша:

DO Marija magdalena! Imas pravo na svoe mislenje.No sepak ima sekogas nekoja pricina i da pobaras i takva pomos.Jas na primer od mesec Januar mi slucija takvi raboti sto mislev deka samo na drugi mozat da se slucat .Imav cin2,pocnav da porakam na nervna baza,potoa dojdoa problemi i vo brakot,ne mozam da spijam i imam strav...Znam deka treba da najdam vnatresna sila da se izvlecam od ovaa depresija ,i navistina se trudam...se uveriv deka sepak mnogu raboti zavisat od nas.

    Covekot ne e sovrsen tuku gresen i cel zivot ke bide rob na svoite slabosti i svoite grevovi. I nema nikogas da se najde taa vnatresna sila zasto ne postoi. Isus veli "ako prebivate vo moeto ucenje ke ja doznaete vistinata i vistinata ke ve oslobodi" posle evrejskite uciteli na zakonot prasaa od sto da ne oslobodi koga ne sme robovi, i Isus rece "Vistina vi velam vie ste robovi na grevot". Taka da ako si rob na grevot nemas sila sam da se oslobodis od sto i da e samo Bog moze da ti dade sila da se oslobodis.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 13:35
Koga mocam mozam da dzitnam mnogu daleku...toa se vazi kako mok ?
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 14:49
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Koga mocam mozam da dzitnam mnogu daleku...toa se vazi kako mok ?

Ne...
Jas mozam istoto...
A istvremeno trcam na 100 metri so preponi...
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 15:19
слаб си ми ти,
ја трчам штафета ама,
без да го намокриш тој после тебе.
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 19:45
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Koga mocam mozam da dzitnam mnogu daleku...toa se vazi kako mok ?





Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.