IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Metallica
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Metallica

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 13:38
ОМГ! They are like... my love. голема%20насмевка љубов

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 14:40
Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ne me zezaj изненадување
golemata treshovakja cetvorka svirele zaedno vo Bugarija изненадување


problem li e?
ne e problem, samo e steta sto nieden od bendovite ne e istiot onoj sto bil vo osumdesetite
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2011 во 14:57
Според тапанарот на Металика, Lars Ulrich при крајот на годинава или почетокот на следната би требало да очекуваме нов албум од нив. Па, ако е така, се надевам дека колку толку ќе биди подобар од Death Magnetic.
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 16:23
Ме немаше некое време на форумчево, така да ќе ме извините . Имено, Металика снимија прокет албум заедно со легендарниот Lou Reed. Албумот ќе содржи 10 песни и ќе носи наслов "Lulu". Ќе се појави на 31 октомври и на 1 ноември.
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 12:45
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 14:14
Излезе што излезе новата песна на Металика од нивниот прокет албум заедно со Лу Рид, али јас не сум воопшто импресиониран од песнава. Но, ќе почекаме да излезе целиот албум, па ќе видиме како стојат работите. Имено, тој што сака да ја слушни новата песна, еве линк.

Metallica & Lou Reed - The View
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 19:56
овие сеуште ли свират...изненадување
за новата песна се гледа и од гласањето на линкот:2,905 likes, 7,915 dislikes

време е да се пензионираат
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 14:08
Не мора да се пензионираат. Само не знам, што се зафатија со Лу Рид. Како и да е, албумот не е нивни, туку музиката и текстовите се на Лу Рид, а Металика се како бек ап бенд.
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2011 во 13:15
Го најдов проект албумот на Рид и на Металика (пиратерија FTW ). Албумот е тотално промашвање (барем за мене и за Металика фанојте). Како и да е, залудно си потрошив 150тина мегабајти, али то е. Роберт изјави дека планираат да влезат во студио набрзо и во текот на наредната година да го снимат нивниот следен (самостоен) албум. Па, да видиме шо и како ќе бидни.
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2011 во 15:19
30 години Металика. Еден од најдобрите бендови прослави 30 годишнина од своето формирање :). На церемонијата исвирија песни кои досега никој не ги имал слушнато, т.е необјавен материјал како и некои песни кои се нашле на албуми, но никогаш не биле исвирени. Паралелно излезе и новото EP од бендот, насловено како "Beyond Magnetic", на кое се најдоја 2 нови неиздадени песни кои требаше да се појават на последниот студиски албум "Death Magnetic". Сега се чека да го снимат наследникот на "Death Magnetic"
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 12:02
Го слушав новиот сингл на Металика, ама нешто не ми се допадна.
Ја нема силата и моќта на старите хитови.
Не е ова старата добра Металика, може навистина треба да се пензионираат веќеголема насмевка

Јас сакам по вакви да ги паметамда


Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2016 во 14:44
Нова, пресна трака од новиот албум на Металика кој ќе носи наслов Hardwired... To Self Destruct и треба да излези на 18 ноември оваа година. Слушнете!Изменето од Phantomlord - 19.Август.2016 во 14:45
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.