IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Закон за домување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Закон за домување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Pannet Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Истражувач

Регистриран: 05.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pannet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 00:33
Мислам дека е ОК ако се прави забава претходно да се информираат соседите. Не знам дали постои ваква опција во законот?
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 01:56
Луѓе мои,па вие многу ме уплашивте.Таман мислев да бегам во зграда види, правила не видени.До сега знам дека се плаќаше чистачка,сијалица ако прегоре, мењаше тој кај што ќе прегори,па наредната другиот и така се по ред.Не мислите дека ова се прави само државата да се офајди,за ништо се плаќа регистрацуја како за фирма,па после фирмарина па ќе измислат уште нешто,ако веќе не измислиле.Да не заборавам да кажам зашто сакам да бегам во зграда.Живеам во нас.Бутел тие што се од Скопје сигурно знаат кој дел е.Секое сабајле во 04и15мин.ме будат оџи,ама толку гласно што мислам дека во соба ми влегле,и тоа не еден,најмалку 5 а може 6.Е сега тој закон што важи кај вас, кај нас не важи.И тоа ова со појачала е, а вие за усисивач и телевизор не користите појачала.Незнам кај се тие инструменти за мерење бучава,ама кај нас не се.И нашиот Македонски народ си молчи не се буни а мене ми се плаче
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:11
"Не мислите дека ова се прави само државата да се офајди,за ништо се плаќа регистрацуја како за фирма,па после фирмарина"..........

...pa, i ne mislat da vidsh !

...ako mislat,..nema ni da dozvolat takvo eshto,...

...poradi samo toj edinstven interes ,..
..a ne deka sakale da vovedat red ...

...i se "vadat" so drzavi kade shto standardot na gragjanite e  desetina pati pogolem od toj na ovie tuka...

isti k*rac e i so parkiranjeto( duri i na periferiite pochnuvaat da naplakjaat,..

samo , glupav chovek ,..ke si misli deka toa e,..poradi toa shto ,..nekoj  vazen gomnar im go kazuva...лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 09:59
Во 90% од зградите во нашиот главен град е како зона на самракот, ако нема правен субјект кој ќе води ред за тоа нема да може да се подигне обвиненение.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.