IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - U2
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

U2

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:02


Од постарите песни ....

            Gloria     

                          и една многу добра концертна....

                                        

                               11 O'clock Tick Tock

                                    ( Кај го најде Bono девојчево... колку е слатко.... ... ми ја разубавува песната... )


Изменето од james dean - 12.Септември.2008 во 20:07
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:24
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 22:53
ај ова преместувај го во авијација голема%20насмевка, иначе мислам дека се збореше дека поради овој авион се викаат U2 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 23:04
..ne be ,greska si!avionot po niv se vika...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 18:25
nikogas ne sum bil na koncert a se nadevam deka ke odam nekogas so kalasnikov i ke gi ispoubijam site do eden(najkasno do dva).ne mozam edna rabota da sfatam,kako e mozno na nekoi top listi so gi praet onie retardiranine od VH1 da gi stavat U2 na vtoro mesto,a led zeppelin,eden od bendovite osnovopoloznici na rock muzikata da bidat deveti.ne e mozno.
a od muzicka gledna tocka ne se nisto posebni,nitu nekoj od clenojte dvojt kako nesto jak muzicar,nitu imet napraeno nesto revolucionerno,ednostavno prosecna grupa koja so mozda pojke se proslavi so humanitarnata rabota na bono i nisto pojke od to.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 19:13
40 lyrics

I waited patiently for the Lord
He inclined and heard my cry
He brought me up out of the pit
Out of the miry clay

I will sing, sing a new song
I will sing, sing a new song

How long to sing this song
How long to sing this song
How long...how long...how long...
How long...to sing this song

He set my feet upon a rock
And made my footsteps firm
Many will see
Many will see and fear

I will sing, sing a new song
I will sing, sing a new song
I will sing, sing a new song
I will sing, sing a new song

How long to sing this song
How long to sing this song
How long...how long...how long...
How long...to sing this song


HOW LONG THANKS FOR YOU U2

Изменето од OrkaWhale - 13.Септември.2008 во 23:14
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 19:55


With or Without You ... една од најслушаните песни на U2 ... овдека во концертна верзија кога Bono се уште му покажуваше на светот како се пее...
... Израснав со овој бенд... Ги слушав нивните песни деноноќно... Bono беше мој учител по пеење...


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 02:41
With or Without You и за мене е една од најубавите и најемотивни песни, а Боно, шо да кажам веќе, беше... Во последно време се разочарувам од него... Ако е точно она за “излетот“ со двете студентки, ептен ќе ме разочара, како човек...нека%20ти%20е%20срам
 
Сега се чека завршувањето на новиот албум No Line On The Horizon и откако ќе излезе албумот, Боно ќе стане новинар!... Ќе пишува за New York Times и тоа на различни теми, почнувајќи од гладот во Африка па до песните на Френк Синатра...збунетост
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 17:31

1. Одличен бенд

2. Најдобар албум - The Unforgettable fire (според мене)

3. Најлош албум - Discoteque (според мене)

 

 

Bono Vox - пеач со неверојатна и несекојдневна боја , која ретко кој може да ја долови ....

Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 21:31
One love неповторлива песна
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 02:38
текстовите на U2 се феноменални, полни со емоции и пораки, но штета што немам вкус за таква музика среќа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 11:28
Да, да штета
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 13:53
            Unknow caller
Sunshine, sunshine
Sunshine, sunshine

Oh, ohhh
Oh, ohhh

I was lost between the midnight and the dawning
In a place of no consequence or company
3:33 when the numbers fell off the clock face
Speed dialling with no signal at all

Go, shout it out, rise up
Oh, ohhh
Escape yourself, and gravity
Hear me, cease to speak that I may speak
Shush now
Oh, ohhh
Force quit and move to trash


I was right there at the top of the bottom
On the edge of the known universe where I wanted to be
             
I had driven to the scene of the accident
And I sat there waiting for me

Restart and reboot yourself
You’re free to go
Oh, ohhh
Shout for joy if you get the chance
Password, you, enter here, right now

Oh, ohhh
You know your name so punch it in
Hear me, cease to speak that I may speak
Shush now
Oh, ohhh
Then don’t move or say a thingОва ми е repeat деновиве
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 00:51
Пред 90.000 фанови во Барселона U2 ја започнаа првата светска турнеја по три години. Во следните 4 месеци Ирскиот бенд ќе настапува пред импресивна бројка од 3 милиони обожаватели во триесет и еден град низ Европа и САД, а се очекува следната година да се закажат и дополнителни концерт.Турнејата со име „360“ си го оправдува името, бендот свири на огромна округла сцена опколен од обожавателите. Околу 500 сопственици на билети ноќта ја преспале пред стадионот Ноу Камп со надеж кога ќе бидат отворени вратите да си зафатат место поблику до бината. Според организаторите, овојпат е полесно, зашто новиот концепт на бината на повеќе обожаватели им нуди појасна глетка, а можат и да присуствуваат повеќе луѓе, зашто цената на билетите беше помала под влијание на рецесијата. Се смета дека турнејата чини 60 милиони фунти, но музичките експерти сметаат дека ова се добро вложени пари. Свирката во живо станува важен извор за приход за големите музички имиња, со оглед на тоа што продажбата на ЦД-а нагло опаѓа. Магазинот „Billboard“ верува дека турнејата може да стане највносна на сите времиња, односно може да ја надмине заработката од претходната турнеја на групата, „Vertigo“, која им донесе 235 милиони фунти. Боно, заедно со гитаристите и тапанарот ќе го промовираат материјалот од 12-от по ред студиски албум, „No Line on the Horizon“. Критиките за албумот генерално беа добри, а според продажбата им обезбеди прво место на топ листите во триесет земји во светот, вклучувајќи ги и Велика Британија и САД.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,108 секунди.