IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - U2
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

U2

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2010 во 22:31
Никогаш не ми биле симпатични...
Единствена позната рок група која ме нервира...

УЖАС...

Изменето од LiDivio - 06.Јуни.2010 во 22:36
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2010 во 23:06
Де бе.
__

Јако ми е ова: “Every time I see Bono in those big fly glasses and tight leather pants I just can't hack it. I can't see that as solving the world's problems. He's crushing his testicles in tight trousers for world peace.” Ова дошло од устата на Џони Ротен, некогашен панкер, сегашен продавач на маргарин.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2010 во 23:16
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Де бе.
__

Јако ми е ова: “Every time I see Bono in those big fly glasses and tight leather pants I just can't hack it. I can't see that as solving the world's problems. He's crushing his testicles in tight trousers for world peace.” Ова дошло од устата на Џони Ротен, некогашен панкер, сегашен продавач на маргарин.


Ти да не си му братучетка на Sid Vicious ??
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43794
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 01:21
ццццццццц...бре што е касно...некако не ми се пишуе и шо знам не ќе бидам многу остар трошам вишок енергија побајагими ти па и некако ова смешно ми иде
Ми текнуе на онаа Весна бејби како само имаше некои критики од овој тип де....ваков е Боно онаков е...него ај да не зафаќам...у принцип абе си имате право да не ги сакате си имате право ете и да ве нервираат...знаеш овие статистикиве подоле стварно се нервозни за некој кој не може да свари нечиј успех итн итн.....синки не си знаеме па и шо народ сме но ...имате тема па кога и веќе љубите по туѓите успеси,различните вкусови да просветлувате со личниот интелект правете го тоа таму....тука во музика ви е тој подфорум нешто као овој оној не го сакам е насловена...А овде па мислам достојни за почит ќе ви бидат мислењата кога за багаж ќе ја имате статистикава...


June 30, July 2, 2009
Barcelona, Spain
Camp Nou
GROSS: $19,825,497 (RECORD)
ATTENDANCE: 182,055 (RECORD)
SHOWS: 2
SELLOUTS: 2
Average Ticket Price: $108.90

July 7-8, 2009
Milan, Italy
Stadio San Siro
GROSS: $15,168,799 (RECORD)
ATTENDANCE: 153,806 (RECORD)
SHOWS: 2
SELLOUTS: 2
Average Ticket Price: $98.62

July 11-12, 2009
Paris, France
Stade De France
GROSS: $20,902,760 (RECORD)
ATTENDANCE: 186,544 (RECORD)
SHOWS: 2
SELLOUTS: 2
Average Ticket Price: $112.05

July 15, 2009
Nice, France
Stade Charles Erhmann, Nice
GROSS: $6,261,208
ATTENDANCE: 55,641
SHOWS: 1
SELLOUTS :1
Average Ticket Price: $112.53

July 18, 2009
Berlin, Germany
Olympic Stadium
GROSS: $9,169,830
ATTENDANCE: 88,265
SHOWS :1
SELLOUTS: 1
Average Ticket Price: $103.89

July 20-21, 2009
Amsterdam, Netherlands
Amsterdam Arena
GROSS: $12,583,998
ATTENDANCE: 125,866
SHOWS: 2
SELLOUTS: 2
Average Ticket Price: $99.98

July 24-25, 27, 2009
Dublin, Ireland
Croke Park
GROSS: $28,815,352 (RECORD)
ATTENDANCE: 243,198
SHOWS: 3
SELLOUTS: 3
Average Ticket Price: $118.49

July 31 - August 1, 2009
Goteborg, Sweden
Ullevi Stadion
GROSS: $11,047,995
ATTENDANCE: 119,297
SHOWS: 2
SELLOUTS: 2
Average Ticket Price: $92.61

August 3, 2009
Gelsenkirchen, Germany
Veltins-Arena
GROSS: $7,292,826
ATTENDANCE: 73,704
SHOWS: 1
SELLOUTS: 1
Average Ticket Price: $98.95

August 6, 2009
Chorzow, Poland
Slaski Stadium
GROSS: $6,414,960
ATTENDANCE: 75,180
SHOWS: 1
SELLOUTS: 1
Average Ticket Price: $85.33

August 9-10, 2009
Zagreb, Croatia
Maksimir Stadium
GROSS: $12,700,784
ATTENDANCE: 124,012
SHOWS: 2
SELLOUTS: 2
Average Ticket Price: $102.42

August 14-15, 2009
London, United Kingdom
Wembley Stadium
GROSS: $20,680,860
ATTENDANCE: 164,244
SHOWS: 2
SELLOUTS: 2
Average Ticket Price: $125.92

August 18, 2009
Glasgow, United Kingdom
Hampden Park
GROSS: $5,290,103
ATTENDANCE: 50,917
SHOWS: 1
SELLOUTS: 1
Average Ticket Price: $103.90

August 20, 2009
Sheffield, United Kingdom
Don Valley Stadium
GROSS: $5,147,896
ATTENDANCE: 49,955
SHOWS: 1
SELLOUTS: 1
Average Ticket Price: $103.05

August 22, 2009
Cardiff, United Kingdom
Millennium Stadium
GROSS: $7,041,576
ATTENDANCE: 66,538
SHOWS: 1
SELLOUTS: 1
Average Ticket Price: $105.83
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 09:53
Ако темата е U2, тоа не значи дека треба да паѓаме во несвест за нив и сите да ги обожуваме. Темата подразбира и некое негативно мислење. И уште три пати толку да ставиш статистика, пак нема да ми се свиѓаат. Зборувам од музички аспект, ако е така и Лепа Брена има толку кариера па не ја слушам
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 18:22
Jas gi slusam mnogu. Prva rock grupa koja pocnav da ja slusam, uste od mal. Odlicna grupa!

Изменето од 10101 - 07.Јуни.2010 во 18:23
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 18:27
Ne mi se dopagjaat osven edna pesna

STARING AT THE SUN не%20знам
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 02:12
Од поновите албуми некако песните ми се помлакави и помалку ми се допаѓаат.
Една од оние кои ги сакам:

So Cruel


We crossed the line
Who pushed who over?
It doesn't matter to you
It matters to me
We're cut adrift
We're still floating
I'm only hanging on
To watch you go down
My love

I disappeared in you
You disappeared from me
I gave you everything you ever wanted
It wasn't what you wanted

The men who love you, you hate the most
They pass RIGHT through you like a ghost
They look for you, but your spirit is in the air
Baby, you're nowhere

Oh...love...
You say in love there are no rules
Oh...love...
Sweetheart,
You're so cruel

Desparation is a tender trap
It gets you every time
You put your lips to her lips
To stop the lie

Her skin is pale like God's only dove
Screams like an angel for your love
Then she makes you watch her from above
And you need her like a drug

Oh...love...
You say in love there are no rules
Oh...love...
Sweetheart,
You're so cruel

She wears my love like a see-through dress
Her lips say one thing
Her movements something else
Oh love, like a screaming flower
Love...dying every hour...love

You don't know if it's fear or desire
Danger the drug that takes you higher
Head in heaven, fingers in the mire

Her heart is racing, you can't keep up
The night is bleeding like a cut
Between the horses of love and lust
We are trampled underfoot

Oh...love... You say in love there are no rules
Oh...love...
Sweetheart,
You're so cruel

Oh...love...
To stay with you I'd be a fool
Sweetheart
You're so cruel


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2011 во 05:07

За обожавателите на "U2"

 

Радосна вест - напролет "U2" со нов албум.

Има ли некој кој не го препознава специфичниот музички "ракопис" на најпопуларната ирска рок-група "U2", и вокалот на фронтменот Bono Vox?

 

Веста која осамна на германскиот интернет портал за продажба "Amazon" ги израдува фановите на "U2".

Беше најавено дека бендот работи на својот најнов албум, а сега се знае и точниот датум на кој албумот ќе биде промовиран - 27 мај.

 

Вака е според "Amazon", а претставник на групата за магазинот "Еnema" изјавил:

- "Како што е веќе кажано "U2" е во студио и работи на нов албум, но датумот на издавање сè уште не е објавен".

Како и да е, пролетта и не е така далеку, па сами ќе се увериме кој е во право.

 

По издавањето на последниот албум во 2009 година, "No Line On The Horizon", Bono Vox откри дека тие направиле уште едно издание.

Додека го снимале тоа CD го комплетирале и "Songs of Ascent" (работниот наслов на новиот албум), но не е познато кога ќе излезе.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2011 во 15:37
"Ју-Ту" ќе свири на Гластонбери

 Ирскиот рок бенд "Ју-Ту" ќе свири на музичкиот фестивал Гластонбери годинава, придружувајќи им се британскиот бенд "Колдплеј" и на американската пејачка Бијонсе кои се главните ѕвезди на настанот. Бендот лани мораше да ја откаже свирката на најголемиот музички фестивал на отворено во светот бидејќи фронтменот Боно си го повреди грбот. "Ју-Ту" ќе свири на сцената во форма на пирамида на 24 јуни пред илјадници обожаватели кои стојат на тревната падина.
"По разочарувањето од лани што не свиреше 'Ју-Ту', сега сме двојно посреќни што супергрупата ќе настапи на фестивалот", изјави организаторот на концеротот Мајкл Ивис.
Гитаристот на "Ју-Ту" Еџ додаде: "Ова е повеќе начин на живеење отколку фестивал. Лани присуствував на шоуто и свирев со 'Мјуз', се дружев со луѓето, јадев вегетаријански бургер и помфрит и свирев на сцената во форма на пирамида. Морам да кажам дека оваа сцена навистина е посебна и симболична. Па сите едвај чекаме да продолжиме таму кај што застанавме. И многу сме возбудени што ќе настапуваме пред најголемата фестивалска публика".
Ивис, англиски млекар кој сега е во своите 70-ти, го разви фестивалот Гластонбери од мал, бесплатен музички фестивал во главен настан на поп календарот што ги привлекува најголемите музички имиња и околу 150.000 обожаватели кои спијат во шатори додека трае четиридневниот фестивал.
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2011 во 15:51
Gi sakam U2, se nadevam ozdravel frontmenot!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13210
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 20:08
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2012 во 22:24
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43794
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2012 во 15:31
Конечно го има низ торентите U22.Иако концертот и во живо и на DVD го изгледав...
Вистински тајминг на излегување,кога пак се поднавратив на U2 фазата...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.