IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Начини за отстранување на камен во бубрег
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Начини за отстранување на камен во бубрег

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Начини за отстранување на камен во бубрег
    Испратена: 06.Септември.2008 во 18:02
Ve molam spodelete Vase mislenje i iskustvo, dokolku go imate okolu ovaa problematika.
 
Blagodaram odnapred!


Изменето од mamma - 08.Септември.2008 во 19:55
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 18:20
Osven lekarstva koi mora da gi prepishe lekar
sum slushnala deka PROLOM voda e odlichna
za ovoj problem

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 18:28
koga jas imav ,..neshto sitno,....mi kazaa,...shto povekje da pijam,...pivo,...samo, me chudeshe shto  jas ,..i pred toa ,...si go piev,...nego1намигнување !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 04:04
ako nekoj ima problem so kamen ili pesok vo bubregot togas naj dobro resenie mu preporacuvam da otide vo prilep-s.Pasinoruvci ima edna zena ti dava vo eden fildzan edno da go ispies malku e gadno ama poarno ke go ispies odkolku da trpis bolki...jas pred3-4 god imav kamenja vo bubrezite i mn jaka temperatura od toa ni vo sk nemozea da mi ja simnat i od tamu me odmesoa vo prilep gi ispiv toa i od taa vece pa navamu nemam nikakov problem so bubrezi..DA NE SE PODRECAM
ako nekoj ima problem slobodno neka mi pise ke mu dadam broj i sl.. pozdrav
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 11:01
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

Ve molam spodelete Vase mislenje i iskustvo, dokolku go imate okolu ovaa problematika.

Blagodaram odnapred!
    TI POSEKAKO BARAS TRADICIONALEN LEK ZA LEKUVAJNE
   lekot koj sakas da go primenis ima 70posto sovrsenstvo a negativni raboti mu se
      krv vo mokraca poradi nadraznuvajne od kamcinata i poradi nagloto sirejne na kanalite i mestata od kade sto treba da se oslobodat kamcinata posle   vo nekoi slucaevi doajdza naglo zatvorajne   sto znaci sansite da dobies povtorno kamen vo bubrag se golemi    

jas bi preporacal da si odberes metoda vo kosultacija so lekar
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 17:04
Vi blagodaram na site koi dosega mi pisavte na ovaa tema! Sekako deka ke se konsultiram so lekar, sepak se raboti za seriozen problem.среќа
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 20:28
Еден мој колега го исфрли со пиење пиво и тоа секојдневно. Откако ке почнат огромни болки при мокрење значи е на пат кон исфрлање тогаш треба малце да се скока (исто како јаже да скокаш) за побрзо да излезе. Ама да си знаеш-ужасни се болките кога проаѓаат низ мочните канали.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 14:42
Originally posted by brza brza напиша:

koga jas imav ,..neshto sitno,....mi kazaa,...shto povekje da pijam,...pivo,...samo, me chudeshe shto  jas ,..i pred toa ,...si go piev,...nego1намигнување !
trebalo malce ,,poveke,,
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Rosana Lotski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rosana Lotski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 21:31
Zdravo zdravo,
Te molam za broj od lugjeto sto go podgotvuvaat lekot za kamen vo bubreg...na maz mi mu najdoa 4 kamenja, seuste ne isfrlil nitu eden, vo strassni bolki e i baram ccare...odnapred blagodarna = Rosana
Кон врв
BIB Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Belgium
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 21:49
Mene mi go vadea kamenot so operacija,posle toa go ispitaa od sto mi se stvoril i mi dadoa lista sto treba da izbegnuvam da jadam.Vo sekoj slucaj najdobro e da konsultirate doktor.
Кон врв
Rosana Lotski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rosana Lotski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 22:41
lezi vo bolnica, so anagetici silni...kamenot e vo ureterot, ne se znae dali ke uspee da go isfrli...onie kamenja sto se vo bubrezite tek ke gi krssat so litotripsija...no ne sega vo akutna faza...sepak Vi blagodaram, ako ima nekoj nekakov alternativen lek, neka pisse, fala na site
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 23:30


Чај од свила од пченка ( таа што е косата од пченката)......

Чај од рачки од цреша........
Кон врв
stole78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stole78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 21:13
ke mi dadeli nekoj tel. broj od zenata vo Prilep sto leci kamen vo bubreg.Odnapred vi blagodaram
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 21:14
пиј пиво
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.