IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Лечење слаба циркулација,тромбоза...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лечење слаба циркулација,тромбоза...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 22:01
јас имам намалена циркулација на крвта, откако почнав да пушам, тоа нема многу врска со темава ама да си се изјаснам среќа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 21:25
A kako da izlecam nedostatok na Zelezo koa celo vreme kako vnesuvam od negde ko da tece. Ko dupnat rezervoar. Uzasni bolki i kolabiranja za vreme na mesecen ciklus a da ne zboram i za slabata cirkulacija na momenti koa prekinuva narecena pod nekoj si R sindrom
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 21:30
Гризи шипки Или пак јади спанаќ,свекло,магдонос,капинка,грозје.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 21:33
druze....se polni i se prazni. ne ostanuva. sea eden drug nacin ke probam....preku edni Swanson apcinja so mi gi kaza eden drugar koj se bafta so tie raboti. uzasno e veruvaj. momentalno sum ko zid bleda i edvaj gledam. odam da legnam,. vajda ke stanam utre.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 21:35
Па тогаш имаш некоја мана,зошто не одиш да се прегледаш?
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 11:01
otkrieno e so mi e samo terapijata koja moze da go iskoreni toa ne mi odgovara. taka da mora so drugi lekovi samo da drzam pod kontrola ...a da izlecam tesko.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 18:04
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

A kako da izlecam nedostatok na Zelezo koa celo vreme kako vnesuvam od negde ko da tece. Ko dupnat rezervoar. Uzasni bolki i kolabiranja za vreme na mesecen ciklus a da ne zboram i za slabata cirkulacija na momenti koa prekinuva narecena pod nekoj si R sindrom

Vaka , zemi Revita Fe toa e maticen mlec so 2 val..helatno zelezo i vit. C.....ima ukus na sumsko ovosje i ne dava nus efekti kako dr zelezni preparati , a apsorbcijata e 99%
znaci se rastvora vo casa voda so plasticna lazica....se pijat po dve casi na den.....napravi laboratorija vo ponedelnik na krvna slika....pocni so Revita Fe kosta 545 den)do sledniot ponedelnik pij....i pak anliza napravi....
ke me pamtis ....Blu
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 18:08
sonce se mi e jasno ama na maticna mlec i se so e od pceli sum hronicno alergicna. dobri se ovie Swanson zasto regeneriraat. ne se praznat rezervoarite. ...fala ti sepak големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 18:20
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sonce se mi e jasno ama na maticna mlec i se so e od pceli sum hronicno alergicna. dobri se ovie Swanson zasto regeneriraat. ne se praznat rezervoarite. ...fala ti sepak големо%20гушкање



Od prva Blu greska .............maticen mlec nema vrska so alergijata.....alergija se stvara od prisustvoto na polen sto ete ide vo med duri greska e koga vikaat alergicna sum na med..........ne ne na med.........nego na polenot sto e mikroskopski prisuten vo medot ...... Draga Blu naprotiv so koristenje na maticniot mllec konkretno od Revita proizvod ke stanes imuna i alergijata kon nestoto ke ti se izgubi.......jas sum zacleneta veke 3 godini go koristam i se osekjam top.....mozam da ti kazam iljada iskustva so sto izlekov kaj lugjeto .....dali moze da mi veruvas i da pies barem edna nedela?
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 16:57
jas dolgo vreme imam problem so slaba cirkulacija   probav mnogu raboti i sega momentalno se odrzuvam vo prividno sdrava sostojba so instenon a i pijam rakija napravena od trn.
za rakijata mi kaza nekoj sto se izlecil   celosno od taa bolest poradi sto   atomot   od alkoholot e mnogu mal i moze da   stasa do sekoe   grutce   tromb natalozen vo krvnite sadovi a otrovite koi gi sogrzi trnot proantocijanid i dr. se preneseni so pomos na alkoholot   do samite zapusuvajna I TAKA ISTITE SE RAZGRADUVAAT I SE DOBIVA SUPER   CIRKULACIJA.
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 17:56
no ako zapusuvajneto e poradi trujne so plazma prostise   od se.
Кон врв
Avatar23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avatar23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 12:37
Cirkulacija: cimet so med-ednas na den i gumbir dva pati na den
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2010 во 20:10
Би сакала да кажам нешто на оваа тема,циркулација....мајка ми може 10 год,кобајаги и ја лечат циркулацијата.Нашиве лекари се се само не лекари,можеби само писари,се извинувам за поединци.Последнава година мајка ми нон стоп и се жалеше дека ја боли стапалото,она не се ни потруди да наведне глава и да ја погледне,и викаше само дека тоа е од кочмата.Е кога е од тоа,мајка ми и побара упат за терапија,има мака и мора да се лечи....после една недела,одкако тие тамо што и ги прават терапиите,не приметива дека на женава стапалото и отече и некако смени боја,отиде кај матичниот лекар да и бара инјекција затоа што има стршни болки,она матичната се уплашила кога и го видела стопалото и се развикала која е таа што и прави терапија на стапалото,демек не била таа нормална.И благодарение на сестрата,по нејзино инсистирање лекарката и дала упат за хирургија на клинички.Тамо пак лекоарот рекол дека ова одма се гледа дека во прашање е циркулацијата.Ја прати на ренген,и замислете и закажааа на 27 дек.Можеби не е многу, ама случајот на мајка ми е итен и прети опасност да добие гангрена.Какво здравство имаме,може ли ваков случај да чека 12дена,треба ли овакви случаи одма да бидат снимани.А каква ароганција тамо на ренген,едноставно не ти ги слушаат молбите.Некој да не има врска да ми помогне?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2010 во 21:05
annaja мајка ти да не е дијабетичар?? доклку е треба да ја регулира гликозата во крвта како најосновна работа...највероватно тоа и е пореметено оти прво таму удира доколку се работи за гангренозни промени ...силни болки на стапалото може да се јави и при калциферација  или при некои состојби на добивање на тежина и доаѓа до оптоварување на калкусот и повреда на ткивото на стапалто да не речам откинување и тоа може да трае подолго време ако не се санира најчесто тоа боли страшно наутро додека се заоди и тоа нема врска со циркулација ама има врска со физикална терапија оти не трпи топло и масирање напротив треба мраз мислам ладно и можно влошување поради погрешна физикална терапија а меикаментозна терапиа се состои од нестеридни антиревматици со кортикостероид едно 5 дена... за тентген?? хммм   ...како секаде што парите ги отварат вратите така и таму ...треба да понудиш ...жалосно ...но чиста вистина...доволно да им подадеш на техничарите и ќе ја снимат веднаш и резултат за 1ч... доколку одиш по вообичаена процедура ..ете ќе чекаш ...жалосно но вистинито...и ништо не можеш да смениш ...
поззголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.