IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - МУЗИЧКИ ВЕСТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МУЗИЧКИ ВЕСТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 303132
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2019 во 23:03
Одлична најава за новиот албум на The National со синглов.
Исто таква рецензија во Ролинг Стоунс магазинот.
Останува да чекам ко на сликана подоле пиратеријава да
се покаже и овој пат.
А во меѓувреме да се ужива у песмата и Шарон мора да признаам.

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2019 во 20:05
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2019 во 16:37
Бем му матер срам ми е било каков коментар да
остаам крај сите пофалби за албумов.
Си го лапнав онака лешперски од торент!
Тоа е мора Павле да шмрка,Петре да пие,
Чомбе да блуе,Зајко паднат од марс да глуми,
Кочо кеш да нижи...Нема крај,а почетокот
еееее Грујчо по Ваци ко патриот да шета.
Многу добри рецензии за албумов!
Еве една ќе стаам ко анонимус оти овде нели
за посебна благодарност до Gail Ann Dorsey која
ми го откри бендов.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2020 во 12:14
Еминем со нов албум "Music to be murdered by"!танцување
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
вован1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2017
Локација: Ташкент
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај вован1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2021 во 14:24
https://www.youtube.com/watch?v=iR2IuOasSYU

Тил Линдеман објави ново видео во соработка со француската пејачка Заз

https://www.youtube.com/watch?v=3sYb3VjkEDg

И, исто така, објави ново видео за песната на Линдеман „Лаком“ (Allesfreser)
http://1917.gq/jy/jyindex.htm
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2022 во 16:37
KOVACS – МКЦ
Ова може и интересно да биде.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 303132
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.