IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - МУЗИЧКИ ВЕСТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МУЗИЧКИ ВЕСТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293031
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2014 во 11:36
Суперхикс со нова песна
Биле обѕирни па во описот на видеото им се извиниле на вистинските мајмуни.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2014 во 16:26

Максим Мрвица на Охридско лето. да

Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2014 во 14:55
Pink Floyd по долго време, ќе издадат нов студиски албум. Песните кои ќе се најдат на албумот се фактички песни од студиските сесии кога се снимаше нивниот последен албум The Division Bell. Албумот ќе носи наслов The Endless River, и ќе излезе во месец ноември оваа година. Исто така на јутуб се појави клипче со времетраење од 30 секунди, како еден вид привју за албумот. Повеќе инфо тука.
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 21:50
Дуке со уште една убава песна...
Ете затоа не ми се брише фејсбукон...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 20:23
Maroon 5 со ново видео.Интересно за спотот е што улетувале на венчавки,и изнудиле интересни реакции.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2015 во 20:23
После првиот заеднички одличен албум,денес на iTunes излегува вториот
The Huslte Standard and Rob Bailey
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2015 во 10:25
Се уште не е познато за која песна на Сиа се работи, ниту пак дали препознатливата Меди Зеглер ќе биде дел од ова видео, која ја има во секое видео, но сите сме во исчекување.


Кој ја има пишувано статијава, му препорачувам да се информира пред да треска вакви глупости!!


Изменето од Omar - 21.Април.2015 во 10:27
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2015 во 15:22
Iron Maiden најавија нов албум, кој ќе носи наслов The Book Of Souls. Албумот ќе излезе на 4 - ти септември, а во меѓувреме издадоа песна (single) со спот од новиот албум , која се вика Speed Of Light.

Омотот за албумот и трек листата:
DISC 1
1. IF ETERNITY SHOULD FAIL (DICKINSON) 8:28
2. SPEED OF LIGHT (SMITH/ DICKINSON) 5:01
3. THE GREAT UNKNOWN (SMITH/ HARRIS) 6:37
4. THE RED AND THE BLACK (HARRIS) 13:33
5. WHEN THE RIVER RUNS DEEP (SMITH/ HARRIS) 5:52
6. THE BOOK OF SOULS (GERS/ HARRIS) 10:27

DISC 2
7. DEATH OR GLORY (SMITH/ DICKINSON) 5:13
8. SHADOWS OF THE VALLEY (GERS/ HARRIS) 7:32
9. TEARS OF A CLOWN (SMITH/ HARRIS) 4:59
10. THE MAN OF SORROWS (MURRAY/ HARRIS) 6:28
11. EMPIRE OF THE CLOUDS (DICKINSON) 18:01

Изменето од Phantomlord - 18.Август.2015 во 15:23
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2016 во 18:22
Последното пискање на Аксел ми беше,
во најблага форма речено веќе потрошено...
И после неколку недели шушкање,потврдено
дека турнејата на AC/DC продолжува со него како нов пејач во бендот.
Колку тоа ќе биде и приближно исто на вокалните можности
кои ги имаше Брајан ќе видиме.Штета што мора да си замине
после сето она што го оствари во овој бенд и од овие причини.
Штета и за овие времиња-невремиња не проголтаа лажни надежи,
додека убавите нешта минуваат покрај нас...
Отиде уште една желба во оние неостварените...Да се биде дел од нивни концерт.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2016 во 09:13
Coldplay и официјално го пушти новиот албум во продажба.
И нешто посебно не ми се допаѓа.Но вреди да се забележи оти
ги пратат македонските трендови,поточно шарената револуција.
А да.И видео записот им е одличен!


Хулигани ебате!


Изменето од Орка - 17.Мај.2016 во 09:14
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2016 во 21:03
Ова со Аксел испадна трагично колку и аболицијата на Ѓоре.
Без намера да го девалвирам со постигнатото во Guns and Roses,
сепак ова е AC/DC

Изменето од Орка - 01.Јуни.2016 во 21:03
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2016 во 17:37
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6467
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2017 во 19:21
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2018 во 17:52
Убава најава за нов албум во 2019 од Dido
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293031
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.