IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - МУЗИЧКИ ВЕСТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МУЗИЧКИ ВЕСТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
Автор
Порака Обратен редослед
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6985
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: МУЗИЧКИ ВЕСТИ
    Испратена: 17.Јануари.2020 во 12:14
Еминем со нов албум "Music to be murdered by"!танцување
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2019 во 16:37
Бем му матер срам ми е било каков коментар да
остаам крај сите пофалби за албумов.
Си го лапнав онака лешперски од торент!
Тоа е мора Павле да шмрка,Петре да пие,
Чомбе да блуе,Зајко паднат од марс да глуми,
Кочо кеш да нижи...Нема крај,а почетокот
еееее Грујчо по Ваци ко патриот да шета.
Многу добри рецензии за албумов!
Еве една ќе стаам ко анонимус оти овде нели
за посебна благодарност до Gail Ann Dorsey која
ми го откри бендов.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2019 во 20:05
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2019 во 23:03
Одлична најава за новиот албум на The National со синглов.
Исто таква рецензија во Ролинг Стоунс магазинот.
Останува да чекам ко на сликана подоле пиратеријава да
се покаже и овој пат.
А во меѓувреме да се ужива у песмата и Шарон мора да признаам.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2018 во 17:52
Убава најава за нов албум во 2019 од Dido
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2017 во 19:21
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2016 во 17:37
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2016 во 21:03
Ова со Аксел испадна трагично колку и аболицијата на Ѓоре.
Без намера да го девалвирам со постигнатото во Guns and Roses,
сепак ова е AC/DC

Изменето од Орка - 01.Јуни.2016 во 21:03
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2016 во 09:13
Coldplay и официјално го пушти новиот албум во продажба.
И нешто посебно не ми се допаѓа.Но вреди да се забележи оти
ги пратат македонските трендови,поточно шарената револуција.
А да.И видео записот им е одличен!


Хулигани ебате!


Изменето од Орка - 17.Мај.2016 во 09:14
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2016 во 18:22
Последното пискање на Аксел ми беше,
во најблага форма речено веќе потрошено...
И после неколку недели шушкање,потврдено
дека турнејата на AC/DC продолжува со него како нов пејач во бендот.
Колку тоа ќе биде и приближно исто на вокалните можности
кои ги имаше Брајан ќе видиме.Штета што мора да си замине
после сето она што го оствари во овој бенд и од овие причини.
Штета и за овие времиња-невремиња не проголтаа лажни надежи,
додека убавите нешта минуваат покрај нас...
Отиде уште една желба во оние неостварените...Да се биде дел од нивни концерт.
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2015 во 15:22
Iron Maiden најавија нов албум, кој ќе носи наслов The Book Of Souls. Албумот ќе излезе на 4 - ти септември, а во меѓувреме издадоа песна (single) со спот од новиот албум , која се вика Speed Of Light.

Омотот за албумот и трек листата:
DISC 1
1. IF ETERNITY SHOULD FAIL (DICKINSON) 8:28
2. SPEED OF LIGHT (SMITH/ DICKINSON) 5:01
3. THE GREAT UNKNOWN (SMITH/ HARRIS) 6:37
4. THE RED AND THE BLACK (HARRIS) 13:33
5. WHEN THE RIVER RUNS DEEP (SMITH/ HARRIS) 5:52
6. THE BOOK OF SOULS (GERS/ HARRIS) 10:27

DISC 2
7. DEATH OR GLORY (SMITH/ DICKINSON) 5:13
8. SHADOWS OF THE VALLEY (GERS/ HARRIS) 7:32
9. TEARS OF A CLOWN (SMITH/ HARRIS) 4:59
10. THE MAN OF SORROWS (MURRAY/ HARRIS) 6:28
11. EMPIRE OF THE CLOUDS (DICKINSON) 18:01

Изменето од Phantomlord - 18.Август.2015 во 15:23
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2015 во 10:25
Се уште не е познато за која песна на Сиа се работи, ниту пак дали препознатливата Меди Зеглер ќе биде дел од ова видео, која ја има во секое видео, но сите сме во исчекување.


Кој ја има пишувано статијава, му препорачувам да се информира пред да треска вакви глупости!!


Изменето од Omar - 21.Април.2015 во 10:27
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2015 во 20:23
После првиот заеднички одличен албум,денес на iTunes излегува вториот
The Huslte Standard and Rob Bailey
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 20:23
Maroon 5 со ново видео.Интересно за спотот е што улетувале на венчавки,и изнудиле интересни реакции.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,142 секунди.