IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Забрана за купување алкохол после 19h
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Забрана за купување алкохол после 19h

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Hyperborean Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hyperborean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 17:01
Како да не функционира, до влада старецот пијаница продава пиво до два саат сабајле, на 100 метра од владата има две продавници кои продаваат пиво вон времето предвидено, за тоа не плаќаат данок затоа што нема фискални и праваат додаден профит затоа што наплаќаат 120 денари за литро и пол скоспско. За други подалечни “радњи“ да не правам муабет...

Ама ако нема нефункционални закони и лажни “вредности“ каде што ќе се лажеме дека ситуациајта е подобра тогаш нема да сме луѓе.

Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 10:11
pa skrisno ,
pod miska nosat sise od strumka ,
pa posle go polnat so zolta ,
stop !! sto e toa ??
pa strumka de !!! ne gledas
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 01:04
Ќе се менува законот, со додавање 2 часа за летна шемаголема%20насмевка

Алкохолните пијалаци од мај до крајот на септември ќе се продаваат до 21 часот, наместо до 19, по што продажбата ќе биде забранета до шест часот наутро. Од октомври до крајот на април алкохолот пак ќе се продава до 19 часот.

Промената во времето најверојатно ќе почне да важи од следниот месец, откако Собранието ќе ги усвои измените во Законот за трговијата, кои ги поддржуваат и владејачките и опозициските политички партии.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 13:22
polesno izdrzuva narodot koga e pijan .... barem togas se mu e rozovo ... duri i rozovi slonovi gledaa ..... znae TOJ , 24/7 sto pravi голема%20насмевка
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 13:04
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

polesno izdrzuva narodot koga e pijan .... barem togas se mu e rozovo ... duri i rozovi slonovi gledaa ..... znae TOJ , 24/7 sto pravi голема%20насмевка
Gospodine Miroslav toj zakon e pozitiven za mladata generacija.Ovoj zakon e mnogu dobar i smetam deka ke pomine vo sobrannieto.
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 10:17
nema efekt ovoj zakonзбунетостdemek pred 19h ti nemozesh friziderot da go napunish so zalihiзадоволство
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 15:03
ne e toj da ne si go punish friziderot,...tuku "malechkite" da ne mozat da go kupuvaat taka lesno navecher...a , teshko bogami ..."maliot" moj da mi go puni friziderot...denje...намигнување

tuku,...neli sega go "pokachija"...do kaj 9h?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 09:39
Originally posted by brza brza напиша:

ne e toj da ne si go punish friziderot,...tuku "malechkite" da ne mozat da go kupuvaat taka lesno navecher...a , teshko bogami ..."maliot" moj da mi go puni friziderot...denje...намигнување

tuku,...neli sega go "pokachija"...do kaj 9h?збунетост
ako se saka za se ke se najde nacin toa da se ostvari nit ke go vidish nitu ke go cueshнамигнување
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 14:17
Овој вше не важиголема%20насмевка  сега може до 21 часоттага
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 14:52
А од каде ти е источникот на информација ,Мами ?
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 14:59
стара вест е, од прд една неделаголема%20насмевка
Сега ми текна кога ја видов темата дека веќе е ’’’неважечка’’ ама само за летна шема. Наесен здравје боже пак ке се врати на староизненадување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 18:25
paa,...9 i se "jade" nekakoизненадување,...ama 7?!....kolku pati vikav da si kupam pivce "eftino"od prodavnica,...a toa da ti bilo vekje pominato sedum......nekolku minuti.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.