IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Вистина или фарса - Реформите во здравството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистина или фарса - Реформите во здравството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 55>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 22:48
Originally posted by cigance cigance напиша:

lekarskite grski nemaat svedoci-zemjata ne zboruva!Грешка си.
Институтот за Судската медицина постои за да каже што земјата зборув за починатиот пациент. Патем исамите пациенти кажуваат кој треба да биде казнет или унаказен.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 23:00
Originally posted by Beliot Angel Beliot Angel напиша:

Vo knigata izdadena od Beograd-Zagreb 1972 god.MOJ LEKAR-narodni zdravstveni uchitelj od d-r Aleksandar Kostik, pishuva za dijagnozite:
1-Bakteriski ENDOKARDIT.Porano ovaa bolest imala losha prognoza,ama sega skoro sekogash uspeshno se lechi so dolgotrajno davanje na golemi dozi na antibiotici,soodvetni prema prichinitelot na oboluvanjeto na koj bakterijata e osetliva.Najchesto izlekuvanjeto se postignuva i so davanje na penicilin.
2-SEPSA (truenje na krvta) toa znachi deka ako ne se zapochne navreme so soodvetni antibiotici,od zharishteto, bakterijata se razleva vo krvta,toa e truenje na krvta SEPSA.Pishuva:Lechenje na sepsata denes mnogu uspeshno se lekuva po otkrivanjeto na antibioticite.Predizvikuvachot treba da se bara vo zharishteto i vo krvta za vreme na SEPTIKOMIJA,so zemanje na hemokultura. Koga kje se otkrie prichinitelot se dava antibiotik prema koj e istiot osetliv.AH,AH,AH... DA BESHE NA VREME OTRIENA !!!! MOETO ZLATO sega kje beshe so nas i kje se raduvashe i kje go shtiteshe nasheto sinche!
Znachi od 1972 gog ovie bolesti uspeshno se lekuvale ! ZNACHI TOA BILO PRED 36 GODINI,SEGA SME 2009 GODINA. KAKVA DOKTORSKA BRUKA !
POCHITUVANI SUDE DALI TREBA OVA DA IM SE OPROSTI !!!!!!!!!!!!!!
SHTO ISPITUVAA 56 DENA NA OVOJ PACIENT,MNOGU OD SIGURNO DEKA  E NIVNI GOLEM PROPUST,TREBA INVOLVIRANITE ZA OVOJ SLUCHAJ DA SE OBESAT JAVNO NA PLOSHTADOT "MAKEDONIJA " BEZ SUDENJE !!!!!!!Ако судот направи пропуст и не им пресуди во што лично не би сакал ад верувам, знај дека семоќниот ГОСПОД БОГ ќе ги удри грешниите по најмилото и потоа ќе ги остви да страдаат.
Лазар Ванчов кој во 1984 година со неговит ортак Никола Нацев земаа мито а потоа и и го одзедоа живот на судијката која ги судеше плаќаат. Првиот Лазар Ванчов семоќниот бог посегна по живот на неговото 21 годишно синче, потоа ја излуди неговата сопруга и на крај после сите казни му го зема и неговиот живот.
Нацев, вечно го казни со тоа што не му даде добар живот. Ми предодреди вечно со одредени паузи да гние по затворите.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 08:00
Orlov !
Ova shto go iznese,dokazhuva deka:GOSPOD E GOLEM.ZABAVUVA A NE ZABORAVA !!!
Zatoa doktorchinja,vnimavajte sho pravite !!!
PORAKA I DO SUDSTVOTO: Pochituvani,vnimavajte kogo kje zashtituvate,za da ne izlezete SOUCHESNICI !!!
Ako VIE pravilno ne presudite,toa kje go stori GOLEMATA BOZHJA SILA, NA KOJA NIKOJ NA ZEMJINATA TOPKA,NE MOZHE DA I SE SPROTISTAVI !!!!!!
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 20:17
Да. Доколку некој не верува нека се обрати Основниот Суд во Велес и нека се увери.
Наскоро семоќниот ќе удри и по оние кои посегнаа по животот на Здравко Василев- истражниот судија кој ја доведе истрагата за Киро Глигоров до крај но на кој му беше одземен живот за да не ја презентира вистината. Но актеријте повторно  се појавуваат во политиката и сега ќе се исколат односно издадат самите, и за секогаш ќе нестанат од земскиот поодиум.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 19:54
Bujarche Osmanche !!!
Kako ne ti e stram sega da davash izjavi deka KLINIKITE VI SE VO GNASOTIJA I IZVOR NA ZARAZI !!!
Za sluchajot Spasovski Stanojko  mi dadovte KOPII  od vash*te valkani izveshtai deka rabotite vo besprekorno chisti uslovi i deka ne ste vinovni.
Osmanche kade kje vi odi dushata UBIVTE CHESEN CHOVEK KOJ MNOGU VI OBEBEDI DEVIZNI SREDSVA, SE POSLUZHIVTE SO GOLEMI LAGI AMA NEMA DA SE IZVLECHETE. NA LAGATA SE KRATKI NOZETE!!!
POD ITNO DA SI PODNESETE OSTAVKA AKO IMA BAREM TRUNKA SOVEST VO TEBE, KJE TE STIGNE BOZHJATA KAZNA.
SEMEJSTVOTO SPASOVSKI.
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2009 во 10:31
Originally posted by Beliot Angel Beliot Angel напиша:

Bujarche Osmanche !!!
Kako ne ti e stram sega da davash izjavi deka KLINIKITE VI SE VO GNASOTIJA I IZVOR NA ZARAZI !!!
Za sluchajot Spasovski Stanojko  mi dadovte KOPII  od vash*te valkani izveshtai deka rabotite vo besprekorno chisti uslovi i deka ne ste vinovni.
Osmanche kade kje vi odi dushata UBIVTE CHESEN CHOVEK KOJ MNOGU VI OBEBEDI DEVIZNI SREDSVA, SE POSLUZHIVTE SO GOLEMI LAGI AMA NEMA DA SE IZVLECHETE. NA LAGATA SE KRATKI NOZETE!!!
POD ITNO DA SI PODNESETE OSTAVKA AKO IMA BAREM TRUNKA SOVEST VO TEBE, KJE TE STIGNE BOZHJATA KAZNA.
SEMEJSTVOTO SPASOVSKI.


Има ПАРТИСКА ЗАДАЧА да го лаже народот. Впрочем и не би бил политичар ако не лаже. Сега признава (ама и сега лаже во поголем дел) оти од тоа колку ќе биде блиску до вистината му зависи и фотељата а и рејтингот на неговата партија која. Но, трагите на нечеснос и лаги и змами не се бришат затоа што ги ставија несвесно на АКТ каде признаваат дека убија чесен човек.
Само останува ЕНИГМАТА: ,,кој е наредбодавецот за смртта на Станојко Спасовски.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 13:32
Bujapche Osmanche !!!
Do koga, so tvoite kolegi kje pravite greshki. Shto napravivte od klinikite, kasapnica!!!  Sekoj den slushame, za gresh*te po klinikite, pa duri posegnavte i po bebinja i gi brishete trgite da ne vi se otkrijat, ama tragata na izgorenoto malo ustence ne se sokriva. Shto napravivte i na ovaa bebence !!!!!!!!!!!!!!!!
Osmanche poh itno da se obesish za prvata bandera, da te nema, ne dozvoluvaj narodot da ti presudi na tebe i na tvoite shto uporno gi prikrivash i shtitish i se sluzhish so lagi, narodot ne e glup, mnogu e revoltiran !!!
Narode do koga kje gi slushame ovie tragedii shto ni gi prireduvaat ovie vo belite mantili, ako ne saka toj shto e zadolzhen, nie treba da stavime KRAJ.
Kako trgnala rabotata ovie site kje ne istrebat eden po eden !!!!!!!!
Ne daj Bozhe da se otide kaj niv. Zatoa ni uvedvaat elektronsko zdravstvo, so daljinski upravuvach kje ti otkrivaat dijagnoza i kje te lekuvaat, samo da ne im padnesh vi nivnite GOLEMI SHAKI, TESHKO TEBE. REFORMI VO ZDRAVSTVOTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 08:42
Bujarshe !!!
SO TAKVI LI RAKAVICI SHTO GI REKLAMIRATE PO MEDIUMITE, mu nasadivte bakterija vo srceto na Spasovski Stanojko, dokazhavte deka, svoite greshki  samite ne mozhete da si gi otkrivate, zatoa debelo go izmaltretiravte  na Nefrologija, KLINIKATA SO SITE SPECIJALNOSTI, drug vi ja otkri vinata i pacientot vi zavrshi so ENDOKARDIT - SEPSA !!!
GLEDATE LI DEKA VISTINATA POLEKA, POLEKA SI IZLEGUVA NA POVRSHINATA
SAKLE  VIE ILI NE !!!
GOSPOD E GOLEM, NIKOJ NE MOZHE DA MU ZASTANE NA PATOT !!!
ZATOA GOSPODA RAZMILETE SHTO PRAVITE !!!
IMA I NAD VAS I NAD SITE NAS NEKOJ  P O S I L EN ,SHTO E PRAVEDEN !!!


Изменето од Beliot Angel - 05.Март.2009 во 08:43
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2009 во 14:07
DENES PETOK, DEN NA SVETICATA SV. PETKA !!!
PREKU NEA POKOJNIKOT SPASOVSKI STANOJKO KOJ NA TRETIOT DEN OD VELIGDEN, 21.04.2009 GOD. KJE NAPOLNI GODINA OD NEGOVOTO ZAMINUVANJE VO VECHNIOT DOM, BLAGODARENIE NA DOKTORITE SHTO GO "IZLECHIJA" IM GO CHESTITA 8-MI MART NA SITE DOKTORKI, A PREKU DOKTORITE, NA NIVNITE SOPRUGI, SO ZHELBA, DA I TIE GO DOZHIVEAT I "POUBAVO" OD ONA SHTO MU GO PRIREDIA NEMU I NA NEGOVOTO SEMEJSTVO!!!
POGOLEMA E CHESTITKATA ZA ONIE KOI SOLIDARISUVAAT, SHTITAT, GI OPRAVDUVAAT I PRIKRIVAAT GLAVNITE AKTERI !!!


Изменето од Beliot Angel - 06.Март.2009 во 14:07
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2009 во 19:39
Gospoda !!!!!!!!!!!!
So koi ochi i lice mi se javuvate na telefon za anketiranje !!!
Kade bevte do sega, da ne prashate mene i sincheto kako se chustvuvame shto vash*te partiski vojnici doktori i direktori od: Zdrav.stanica Zhelezara klinikite za Pulmologija i Nefrologija go ubija nashiot soprug i tatko, a ovie od Ministerstvoto za zdravstvo i tie vashi vojnici, zamenikot minister za zdravstvo, ( sopartiec i kukjen prijatel so direktorot na Hefro) i drzhavniot sekretar, ne sakaa da me primat na razgovor iako dobro se poznavame, sme sorabotuvala sluzhbeno, dokazhaa deka, partiskata pripadnost, e pobitna od chovechki zhivot. Da gi udreshe niv po grb, dali taka kje se odnesuvaa, AMA GOSPOD E GOLEM. Ve prashuvam da bea diriktorite od druga partija, opozizija, dali taka kje se sokrivate kako ... ispod koshula ili transparentno sluchajot kje go objavevte i javno kje baravte KRIVCITE DEBELO DA SE KAZNAT !!!!!
ZATOA OVA SEMEJSTVO BAREM SEGA NEMOJTE DA GO VOZNEMIRUVATE !!!
JAVNO IZJAVUVAM DEKA NEMA DA GLASAM ZA  N I K O G O !!!!!!!!!
SEKOJA FOTELJA DA VI ZAGORSHI, I PO CHOVECHKI LESHEVI GAZITE ZA VAsh*tE INTERESI !!!!!!!!
Изменето од Beliot Angel - 06.Март.2009 во 20:07
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2009 во 19:48
Bel Angel!
Me interesira do kade e sudskata postapka so vashiot sluchaj,kolku shto pametam vo Februari trebashe da ima razvrska...eve sega e pochetok na mart...ima li nekakvi novosti?
Pozdrav!
Кон врв
Beliot Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2008
Локација: Tanzania
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beliot Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2009 во 20:31
Se nadevam i ochekuvam pozitiven ishod !
,,ВИСТИНАТА Е ОСЛОБОДЕНА ОД ДАНОК НА ДОДАДЕНА ВРЕДНОСТ,,
.......ALEA JAHTA EST.........
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 00:56


http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=49http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=49http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=49http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=49http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=49http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=49,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 01:41
Орлов, што е проблемот?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,195 секунди.