IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Пиво фест - Скопје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пиво фест - Скопје

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 00:23
не бе збунет
да беше во Прилеп, Северина ќе ти пееше
свиркање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 00:31
Шеверина, ех мечтаење Шеве...ама џабе пак ќе имаше гужва и нема да можев да се приближам, ма јок, не сум више за гужви, ќе патеше Шеве, ама тоа е не%20зборувам
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 00:35
де бе Збунет,ќе потегневме некои врски,имаше да  те наместиме во прв ред...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 00:41
Знам и Шеве ми се јави, демек многу ќе и значело да ме види, ама неќев да ризикувам скриена камера после певањето демек под изговор нешто важно да ми каже.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 00:44
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 11:22
Ke spomnam i nekoi detali koi gi ispustiv, a gi smetav za nevazni za spomnuvanje. Ova ne e za maloumni da go citaat, nema nisto da razberat, oti ima komicni opisi, za komika treba inteligencija.

Si ideme nie taka niz guzvata i koga ono, dve utegnati za moja zal koi brzo svativ deka gi poznavam.
 - Oooo, kaj si be momce ? - se zagledaa u nas napadno nasminkani.
 - Eve ova ona, vamu tamu, drn, drn niz guzvava i ne sum ti ja momce, ne obesuvaj, gledas deka ne sum sam.
 - Alal da ti e, sabajle so onaa, sega so ovaa, ko corapi gi menjas.
 - Amor ne drndaj gluposti, koj ke se rasprava posle - procediv niz zabi do nejzinoto uvo.
 - Ma kakvi on corapite ne gi menuva tolku - prodrnda i drugata.
Do mene zatreperi vulkan, nestrpliv da si zaminat, a oni pa uste :
 - Pa nie sme tamu so drustvoto, ako se resite da ne zirnete.
 - Ne, nie ke setame sami, ko dve beli gulapcinja na mirot, vie ne ste mirni...dobro de, ke pomineme da se vidime, aj cao.
Po nekolku cekori niz guzvata mi pomina stipna bolka vo slabinata i proceduvanje niz zabi :
 - Abe, od kaj ovie tolku slobodni so tebe, be, menuvas zenski, a ?
 - Amor se zaebavaat, ma, au ! Boli ma !
 - Abe ke te utepam, be more, od kaj gi znaes be ovie napadnive, be more !
 - Od odamna, ma, amor dosta stipes !
Molkum se probivavme niz guzvata i po nekoe vreme imav casa vo racete i se klatev na eden relativen poprazen prostor i koga ono pak nekoj, a trebase da si prekutam da si pomine :
 - Ej, seljak so radiostanica, haha !
 - Ooo, so ti navaka ? - i mavta so radiostanicata demek nekoj go bara.
 - Koj ke te bara be tebe, sto mavtas dzabe i majka ti te zaboravila, sto ? I mobilen imas, pa koj budala na treba trosi impulsi.
Pocna da se smee popravajki gi teglite na oci:
 - Abe za saat mi sluzi, a tebe slatko ti e pivoto ?
 - Sakas da cucnes malku ?
 - Abe ne smeam, ke me vidat. - Se zagleda nokolu mislejki se.
 - Pa ti klekni i od tamu cucni mi, demek nesto ti padnalo.
Se svrte kon nea i mavta so glavata :
 - Arno go trpis.
 - I ti bi me trpel da ...
 - Abe dosta, nema drugo pivo za tebe. - se vmesa mojata prva pratilja.
 - I da ne mu davas, i sam neka spie. Aj otidov, ako me vidi sefot so tebe ke me malterira, si otide, bas ti e gajle sega za nas.
 - Ako me izbrka ti ke bides vinoven i zaedno ke spieme...
Po kratko vreme otkako si zamina :
 - Abe ne pretaruvaj, baska pred mene - i me stipna povtorno
 - Abe nie taka stalno se supcime, ma ...
I taka istipan i izgazen, zatruen od sekakvi zenski mirisi so prikrieni nameri si zaminavmeee...
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 13:23

Знам ке мажем да ви бидем веке досаден али ставете слеки од фестот

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 15:28
Originally posted by емил емил напиша:

Знам ке мажем да ви бидем веке досаден али ставете слеки од фестот

ќе биде немај гајле намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 15:42
еве ги досегашните фотки од страната на пиволенд среќа
http://www.pivolend.com.mk/galerija.html
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 19:09
da go ebesh  pivo festivalot!! лутина...prava .."krava muzara"..na mushteriite mislam...poskapo da ti e pivoto ...i od kaj nekoi popopularni restorani ...ama , shto ke pravish...na , "klincite" i eftino im beshe...намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 19:18
cej da vidam da ne se vidam голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 23:50
Еjjjjjjj се изпонапивте на фестот ,ама неможавте да кажете една недела порано и jас да си направим планове да доjдем.Се во последниот момент.......
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 15:55
мислам дека не беше ништо посебно...извинете ако грешам
Кон врв
kokovche Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokovche Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2009 во 20:49
pivo fest NEMOJ NE ME RADUJ najjako si pominav pivo najladno na sveeet mh mh RADOSTIJE!!! :)))))))
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.