IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 53>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:30
...porano ,mi bese tolku vazno da bidam eden,ama koga zabeleziv deka se krijat,ne samo pozadi nikovite ,tuku i po se drugo,se trudam makar sto tesko mi odi da prikrijam nesto...nesto sto ke treba da go otkrijat kaj mene po ozbilen razgovor i vo realno vreme..slikata za mene,ja priznavam samo od onie sto me znaat ,ne od forum tuku realno,a za ponovite...poleka!staro skolo za dvete strani ne e na odmet...!
..i za kraj,site onie so kogo sum se sretnal, ne sum pogresil vo izborot ,i za izgubenoto vreme(osven edna,koja ako ja sretnam USTE EDNAS, ke ja rascerecam..za inaet...ona mene...)..se prekrasni i fini luge ..!fala im mnogu na drugarstvoto...!sigurno ima i drugi,no toa ostavam vremeto da go stori..

Изменето од zagor - 02.Септември.2008 во 17:48
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:47
so ima toa veze , dali e ist ili razlicen
ako ti se svigja citaj
ako ne necitaj
ako ti e smesno so kazal nikot smej se
ako e tazno placi ili ne tvoj izbor
komu mu e potrebno da dokazuva deka nik e covek

sekogas COvEK STOI ZAD NIKOT
a ne NIKOT ZAD COVEKOT



Изменето од anakin - 02.Септември.2008 во 17:49
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 22:09
ne mi e gajle dali nekoj se preprava ili ne, i taka nikoj ne poznavam vo zivo, nitu planiram da zapoznavam, forum e zabava, toa i ke ostane za mene, a nekoj ako saka da si prai filmovi, neka si pravi ako taka mu e poubavo, vazno da e zabavno

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 22:13
Ovde mozam da bidam vistinskata i realna JAS bez strav deka nekoj ke se obide da gi zloupotrebi moite slabosti za da mi nasteti.Ovde mozes da bides iskren zatoa sto doagjas i si odish koga ke posakas i mozebi nikogas nema da gi vidis onie pred koi si go pokazal vistinskoto lice i si ja kazal vistinata za sebe.Na krajot na kraistata ova mene mi lici na edna grupna terapija kade sekoj moze da si kaze sto mu lezi na dusha,a nema moznost da go kaze direktno nekomu,ili pak da se doveri nekomu...a koga ke go "pluknes"ona sto te gushi sekogas ti olesnuva bez razlika dali ke dobies sovet ili mislenje za vozvrat
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 23:13
Originally posted by fragola fragola напиша:

Ovde mozam da bidam vistinskata i realna JAS bez strav deka nekoj ke se obide da gi zloupotrebi moite slabosti za da mi nasteti.Ovde mozes da bides iskren zatoa sto doagjas i si odish koga ke posakas i mozebi nikogas nema da gi vidis onie pred koi si go pokazal vistinskoto lice i si ja kazal vistinata za sebe.Na krajot na kraistata ova mene mi lici na edna grupna terapija kade sekoj moze da si kaze sto mu lezi na dusha,a nema moznost da go kaze direktno nekomu,ili pak da se doveri nekomu...a koga ke go "pluknes"ona sto te gushi sekogas ti olesnuva bez razlika dali ke dobies sovet ili mislenje za vozvrat


групна терапија, токму така ... како ли ти текна таа споредба
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 00:10
Iskrena , poiskrena  zdravje se zborovite koi me opisuvaat , a tokmu toa  gi boli na nekoi clenovi ( za zal) 


Po priroda sum mnogu sramezliva licnost i iskreno, ne ocekuvav deka ke bidam prifatena tuka na forumot, no po izvesno vreme otkako pocnaa da
mi gi krevaat akciite , toa loso vlijaese sto dojde do toj stepen da pocnam da se ponasam(vo postovite) kako sto toa go pravat nekoi i den denes tuka.


Edinstveno sto me raduva e toa sto uspeav da im go svrtam vnimanieto na site mazi od forumot koi me pravat da se cuvstvuvam najposakuvana tuka среќа

Fala  vi na site decki , go cenam toa, a sto se odnesuva do toa kolku jas sum uspeala da stvoram nekakva slika  za nekoj forumdzija, iskreno, ima nekolku  clenovi  koi zasluzuvaat respekt od moja strana ,  za drugite ic ne me interesira nisto трепкање
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 00:14

Шо ти значи потписот ?

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 02:31
Се трудам секогаш да бидам искрена,отворена,ведра...каква што сум...Јас сум јас...некому пречам,некого го радувам...а дали ми е важно кој што ќе помисли и кој каква слика ќе створи за мене? Да...важно ми е...ама само мислењето на оние неколкумина кои ја стекнаа мојата почит и доверба.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 03:13
на форумов има стара 'тајфа'која подолго време е тука и подобро се познаваат меѓу себе..............јас сум кратко време овде,интересно ми е,некои работи пред да ги пишам сум ги размислила.....некои онака сум ги тропнала........сепак сакам да сум искрена и да ги пренесам моите чуства и моментално расположение,без разлика дали е весело или тажно(иде и така)............битно е дека несакам да бидам скарана со никого....сепак секој си е различен...и треба како таков да се разбере
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 10:06
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

на форумов има стара 'тајфа'која подолго време е тука и подобро се познаваат меѓу себе..............јас сум кратко време овде,интересно ми е,некои работи пред да ги пишам сум ги размислила.....некои онака сум ги тропнала........сепак сакам да сум искрена и да ги пренесам моите чуства и моментално расположение,без разлика дали е весело или тажно(иде и така)............битно е дека несакам да бидам скарана со никого....сепак секој си е различен...и треба како таков да се разбере

Se soglasuvam celosno-i jas sum nova ovde i mislam deka forumov e odlicen za kazuvanje na ona sto go mislis, a sum iskrena tuka, zosto ne bi bila koga i da ne se soglasuvas so nekogo, nisto strasno
A closed mouth catches no flies
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 10:15
ustvari,....jas sum,....podlizurko,....samo,...nemojte da me ,...izdadete!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 11:30
Originally posted by anakin anakin напиша:

so ima toa veze , dali e ist ili razlicen
ako ti se svigja citaj
ako ne necitaj
ako ti e smesno so kazal nikot smej se
ako e tazno placi ili ne tvoj izbor
komu mu e potrebno da dokazuva deka nik e covek

sekogas COvEK STOI ZAD NIKOT
a ne NIKOT ZAD COVEKOT

 
 
Не ми беше муабетот тоа... да се докажува дека зад никот стои човек... дали сме исти или различни...
Без разлика дали некој е искрен тука или не, секогаш од некој пост ќе излезе по некоја карактерна особина... некоја доблест или маана... некој комплекс... некоја фрустрација... некоја скриена желба... некое убаво чувство...
Не во смисла да ги осудуваме луѓето за било што...
Во смисла на форумската комуникација... ако некој напише дека е најпаметен... тоа за мене не значи дека е вистина... тоа може да значи нешто друго... по пишувањето на темите можам и сама да си го донесам тој заклучок... дали некој е паметен или не...
Ако некој напише дека е најдобар или најправеден или нај... по однесувањето на форум можам да си донесам заклучок дали е така или не...
Но дали нашите заклучоци кореспондираат со реалноста?..збунетост
Колку сме проникливи... дали знаеме кога и со кого треба да влеземе во дискусија... дали вреди да се одговори на нечија провокација... кога треба едноставно да се прескокне или игнорира нечие мислење?...збунетост
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 12:49
Jas velam deka sum pameten, ama mi velat deka nemam nieden dokaz sto bi go potvrdilo ova moe pausalno tvrdenje. A ja vikam deka imam vodomer i deka ne treba da mi udiraat pausal, a toa e taka oti na vleznata vrata namesto ime i prezime mi pisuva " Koj vleze ovde, e*am "
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 17:28
virtuelna realnost=forum
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.