IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 53>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Форум & реалност
    Испратена: 02.Септември.2008 во 15:56
Што се луѓето (никовите зад кои стојат) на форум, или воопшто на интернет а што се во реалноста?...збунетост
Дали никовите кореспондираат со вистинските личности од крв и месо или најчесто се сведува на давање лажна слика за себе?... Во колкава мера е застапено себеетикетирање на форум како ваков, потаков, најваков, најонаков... без да се остави место некој сам да донесе заклучок за нечии карактерни особини?.. размислување
Успевате ли да ја процените реалната личност врз основа на однесувањето на форум?... Успевате ли да ѕирнете зад проѕирноста на никовите и да си доловите слика за личноста која седи таму некаде зад некој друг компјутер?...намигнувањезбунетост
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 15:58
Nema nikakva slicnost vo realnosta megu mene i zbune t.e. ovde sum izgleda vistinskiot jas, A vo realnosta samo se prepravam zaradi interesite na komformizmot zosto ako edinka se odnesuva razlicno od grupata taa sproveduva sankcii, vo najmala mera so izolacija. Koga bi se odnesuval kako zbunet, sigurno bi bil izlozen na sankcii

Изменето од zbunet - 02.Септември.2008 во 16:02
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:16
brza e toj,....i tuka,..i sekade,...nema ,..trte-mrteнамигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:19
E pa ja sum namkor molcaliv so nepoznati, a glupotres so poznati. Kako sum nezabelezliv, mozam nekomu da vlezam doma i da izlezam i pak da ne me zabelezi t.e. pretopen vo masite. So zeni sum drzok i seuste niedna ne me oterala u picku mater, mozebi zatoa sto ignoriram se sto e pod 30 god starost
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:29

Kakvi se lugjeto vo socijalniot zivot i tuka se takvi . Znaci toj so laze i glumi sekade e takov samo sto tuka ne mu ja gledas facata za porano da go otkries .

 
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:36
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Kakvi se lugjeto vo socijalniot zivot i tuka se takvi . Znaci toj so laze i glumi sekade e takov samo sto tuka ne mu ja gledas facata za porano da go otkries .

 
 
 
Тоа сакав да го поентирам...намигнување
Без разлика кој колку и како (успешно или неуспешно) глуми, потребна е само мала проникливост (за некои и поголема) за да сфатиш со кого си имаш работа...задоволство
Иако не може никогаш со сигурност да знаеш... збунетост


Изменето од anastea - 02.Септември.2008 во 16:42
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:38
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Kakvi se lugjeto vo socijalniot zivot i tuka se takvi . Znaci toj so laze i glumi sekade e takov samo sto tuka ne mu ja gledas facata za porano da go otkries .

 
 
аплауз se soglasuvam so tebe zenmaster!!
A dali uspevam tocno da gi procenam, ne mozam da kazam, se dodeka ne vidam osoba vo oci ne sum 100% sigurna dali e taa osoba takva kako sto se kazuva ili ne e
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 16:47
A sto toa imam da sokrijam ? Licni podatoci bas i ne sakam da razdeluvam, zosto ima majmuni sto se zamaraat kako da te bocnat na licno, bidejki nemaat intelektulani kapaciteti
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:09
mislam deka bas tuka sme vistinskite NIE!
skrieni zad nikovite mozeme da kazeme sto vistinski ni lezi na dusata i pri toa da ostaneme zivi.
pri licniot kontakt, iskrenite cuvstva se delumno blokirani od povrsnite misli:
"denes ne mi e bas ubava frizurava"
"ne trebase ova da go oblecam"
"sto misli koga vaka me gleda?"
sakale nie da si priznaeme ili ne, vo realniot svet oblekuvame soodvetna maska za odredeni priliki i tuka nema iskluchoci.
mozebi vo tekot na razgovorot poleka kje ja trgneme maskata, no samo otkako kje se osigurame deka sogovornikot ja zasluzil nasata doverba
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:11

kejt, mozebi vo pravo si za maskata, no maskata ne gi pokriva ocite na covekot, a ocite na covekot se DUSATA na covekot, takov kakov sto e! Ocite sve iskazuvaat za taa licnost

Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:13
Velat deka imam ubavi oci so dolgi trepavici трепкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:15
Има за некои луге за кои не ме издала интуицијата дека се во ред и дека може да произлезе пријателство. Тие луге од форумов и ден денес ми се пријатели ги сакам и ценам исто како и сите други пријатели кои не ми се од тука.
Се потпирам на своето мислење секогаш-знам и да згрешам (а тоа се случува еднаш во годината што се вели кога се прашува мојата интуиција) нема да се каам зашто секој греши. Но главном сите од форумов што сум ги запознала се нормални луге ко прво (од крв и месо) и се добронамерни.
Не сум налетала сеуште на некој забеган мањак или сл.
Од овој форум за сево ова време имам многу научено, видено и искусено.....а лугето од овде (кои лично ги знам) навистина претставуваат дел од мојот живот.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:17
Originally posted by seka seka напиша:

kejt, mozebi vo pravo si za maskata, no maskata ne gi pokriva ocite na covekot, a ocite na covekot se DUSATA na covekot, takov kakov sto e! Ocite sve iskazuvaat za taa licnost

 
dusicke, samo ako ja imas mojata doverba kje ti dozvolam da mi poglednes dlaboko vo oci.
ne mozes toa da im go dozvolis na iljadnicite poznanici so koi sekojdnevno se srekjavas
lugjeto ja zloupotrebuvaat iskrenosta
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 17:21
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

kejt, mozebi vo pravo si za maskata, no maskata ne gi pokriva ocite na covekot, a ocite na covekot se DUSATA na covekot, takov kakov sto e! Ocite sve iskazuvaat za taa licnost

 
dusicke, samo ako ja imas mojata doverba kje ti dozvolam da mi poglednes dlaboko vo oci.
ne mozes toa da im go dozvolis na iljadnicite poznanici so koi sekojdnevno se srekjavas
lugjeto ja zloupotrebuvaat iskrenosta
 
togas mozes dobro ocite da gi sokries, jas toa ne mozam тага... a i mislam deka ne sekoj moze da procita vo ocite, ne e sposobna sekoja osoba za toa
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.