IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Како до мажишта ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како до мажишта ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 13:23
Originally posted by Brutal Brutal напиша:

темава е неисцрпна и за ука и за заебавање на жениве.
само некој од админиве да не се најде загрозен па да ја исклучи
 
"заебавање на жениве" ... aj te molam obrazlozi mi go delcevo podetalno ... neso ne mi e jasno ... Kako toa?
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 13:26
licno smetam deka temava e dosta edukativna .......... od pricina sto ima dosta koi BI a ne znaat KAKO голема%20насмевка
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 13:28
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

licno smetam deka temava e dosta edukativna .......... od pricina sto ima dosta koi BI a ne znaat KAKO голема%20насмевка
 
Srcus ... kolku e pametno toa .... znaes deka stom ke im otvoris oci , oci ke ti iskopaat .... голема%20насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Brutal Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Brutal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 13:33
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Originally posted by Brutal Brutal напиша:

темава е неисцрпна и за ука и за заебавање на жениве. само некој од админиве да не се најде загрозен па да ја исклучи


 
"заебавање на жениве" ... aj te molam obrazlozi mi go delcevo podetalno ... neso ne mi e jasno ... Kako toa?


па небива да ви се дава само ука туку и малку љубов

Изменето од Brutal - 29.Август.2010 во 13:55
само резултатот е важен
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 13:37
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Brutal Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Brutal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 13:59
си знаеш ти, си знаеш... само права жена може да издржи толку љубов без да се надурли
само резултатот е важен
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 14:22
Како да го натерате да полуди за секс?
 

Иако тоа е тешко да се поверува, но понекогаш и момците се незаинтересирани за секс. За да го доведете во вистинско расположение и да ја потикнете акцијата, послужете се со неколку практични трикови.

Ретки се таквите ситуации, но знаат да се случи - стрес на работа, умор или финансиските проблеми доволни се мажот да заборави на сексот. За да го орасположите и да направите сексот да биде единствена работа на која ќе мисли, еве што можете да пробате.

Сцените со храна од филмовите не се без причина толку популарни и впечатливи. Нахранете го со грозје, јагоди или чоколадо. Спојот на храната и сексот никогаш не може да биде лош!

Масажата на грбот и рамената претворете ја во сензуално искуство. Лесната масажа дополнете ја со бакнежи и допири. Набрзо масажата ќе се претвори во вистински вулкан на страста!

Музиката е секогаш еден од најдобрите начини за подигање на атмосферата. Пуштете некое ЦД со омилени љубовни песни, кои ќе направат незаборавна атмосфера. За посебно дожувување може и да му танцувате.

Мала, но значајна порака ставена во неговиот џеб од јакната кога оди на работа, може да покрене цела лавина на секси мисли додека му заврши работното време. Тогаш едноставно нема да дочека да стигне дома, а за тоа дека нема да биде расположен нема да има ниту збор.

Заедничката вечера може да биде многу поромантична, ако запалите неколку свеќи и пуштите добра музика. По таквата вечера сигурно ќе бидете порасположени, отколку да ќутите пред телевизор.

Изненадувачкиот подарок кој сте му го купиле без повод, ќе му измами насмевка. Подарокот не мора да биде ни голем, ни скапоцен, доволна е ситница која ќе му покаже дека мислите на него.

Не заборавајте понекогаш да го почестите со заедничка купка во кадата. Запалете неколку миризливи свеќи, ставете пенлива купка во кадата и пуштете музика. Потоа ви преостанува само да се препуштите на моментот.

Детската заиграност е исто така одлична за врската. Понекогаш едноставно опуштете се, вратете се во безгрижните моменти и заборавете на се околу вас. Пиштолите на вода се одлична идеја, а брзо се` може да се претвори во секси борба во влажни маички.

Одлично ’оружје’ сигурно е и доручек в кревет. Направете го неговото омилено јадење, убаво сервирајте го и гледајте како се буди со насмевка на лицето. По ова ретко кој маж не би бил спремен за акција.

Изненадете го со посета на неговото работно место и искористете ја можноста за флертување. Кога ќе си заминете единствено нешто за кое ќе размислува, ќе бидете вие!

Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 21:59
sto e ova olku mnogu trud?nebare ni treba poseben fakultet ili obuka kako do mazista.Edno ubavo dekolte,2 - 3 pametni muabeti,po moznost od pravoto ili medicinata,poznavanje ili zanes deka si jaka vo sexot i ete mazot kako ripce vo tavce...........mazi!nema lutis!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 00:45
Ma kako trgnala rabotava ke treba da se delat i upatstva za koristenje ... газење%20од%20смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 01:08
a?


Pametni muabeti? dovolen e delot so dekolteto...
Incredible Blue
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 02:52
Originally posted by емил емил напиша:

Како да го натерате да полуди за секс?
 


Иако тоа е тешко да се поверува, но понекогаш и момците се незаинтересирани за секс. За да го доведете во вистинско расположение и да ја потикнете акцијата, послужете се со неколку практични трикови.

Ретки се таквите ситуации, но знаат да се случи - стрес на работа, умор или финансиските проблеми доволни се мажот да заборави на сексот. За да го орасположите и да направите сексот да биде единствена работа на која ќе мисли, еве што можете да пробате.

Сцените со храна од филмовите не се без причина толку популарни и впечатливи. Нахранете го со грозје, јагоди или чоколадо. Спојот на храната и сексот никогаш не може да биде лош!

Ova i moze da projde....do negde...ako e prskano grozjeto ce ja userete rabotata...bukvalno

Масажата на грбот и рамената претворете ја во сензуално искуство. Лесната масажа дополнете ја со бакнежи и допири. Набрзо масажата ќе се претвори во вистински вулкан на страста!

Ako ne zaspie....

Музиката е секогаш еден од најдобрите начини за подигање на атмосферата. Пуштете некое ЦД со омилени љубовни песни, кои ќе направат незаборавна атмосфера. За посебно дожувување може и да му танцувате.
 
Negative...Forata so ljubovnata muzika pali samo kaj zeni....

Мала, но значајна порака ставена во неговиот џеб од јакната кога оди на работа, може да покрене цела лавина на секси мисли додека му заврши работното време. Тогаш едноставно нема да дочека да стигне дома, а за тоа дека нема да биде расположен нема да има ниту збор.
 
Nema ni da se secava na porakata posle 30 min....

Заедничката вечера може да биде многу поромантична, ако запалите неколку свеќи и пуштите добра музика. По таквата вечера сигурно ќе бидете порасположени, отколку да ќутите пред телевизор.
 
Sveci aj i nekako....samo ne probuvajte da go przite so vosok od svecite...Imame i nie mazite dusa...тага

Изненадувачкиот подарок кој сте му го купиле без повод, ќе му измами насмевка. Подарокот не мора да биде ни голем, ни скапоцен, доволна е ситница која ќе му покаже дека мислите на него.
 
Moze , moze....samo pa ne mora epten sitnica....da se vidi...i da bide korisno...Srafciger, Cekan, Francuski kljuc....

Не заборавајте понекогаш да го почестите со заедничка купка во кадата. Запалете неколку миризливи свеќи, ставете пенлива купка во кадата и пуштете музика. Потоа ви преостанува само да се препуштите на моментот.
 
Apsolutno, ako cel den secel drva u planina ili lezel pod avto u garaza, taman e za u zaednicka kupka... голема%20насмевка...

Детската заиграност е исто така одлична за врската. Понекогаш едноставно опуштете се, вратете се во безгрижните моменти и заборавете на се околу вас. Пиштолите на вода се одлична идеја, а брзо се` може да се претвори во секси борба во влажни маички.
 
Vlazni maicki.... ma daj... Pazete da ne vi kaze:- Tolkava krava si a uste so pistolcinja se igras...

Одлично ’оружје’ сигурно е и доручек в кревет. Направете го неговото омилено јадење, убаво сервирајте го и гледајте како се буди со насмевка на лицето. По ова ретко кој маж не би бил спремен за акција.
 
Uhuuu... Dorucek vo krevet...Sum gi drapal jajcata cela noc i sabajle mora da fatam hrana so tie race...Yeeeeeahhhh...

Изненадете го со посета на неговото работно место и искористете ја можноста за флертување. Кога ќе си заминете единствено нешто за кое ќе размислува, ќе бидете вие!
 
I uste ako mi sere sefot posle ili sum u nevidena guzva e sigurno ce mislam na nea da ja oteram u pm koga ce se vratam doma...

 
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...


Изменето од gonzo - 09.Декември.2010 во 02:53
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 23:51
Originally posted by gonzo
<DIV> </DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/3.gif height=18 width=18 border=0 align=absmiddle alt=намигнување></FONT></DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Ajd prijatno...</FONT></DIV>[/QUOTE gonzo
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...
[/QUOTE напиша:


Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење
Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 23:59
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Originally posted by gonzo 
<DIV> </DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/3.gif height=18 width=18 border=0 align=absmiddle alt=намигнување></FONT></DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Ajd prijatno...</FONT></DIV></td></tr></table> 
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијата<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/21.gif height=18 width=18 border=0 align=absmiddle alt=смеење>[/QUOTE gonzo
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...
Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење[/QUOTE напиша:

 
 
Negative...Togas dobivas 'heavy truck driver' u krevetot...Kakvi zajcinja kakvi mrmotnjaci....плазење
 
 
Negative...Togas dobivas 'heavy truck driver' u krevetot...Kakvi zajcinja kakvi mrmotnjaci....плазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 00:27
газење%20од%20смеење lellee temata e hit...
mazista...more ne ostanaa veke mnogu takvi..
OVA KE TI PRAAM ONA KE TI PRAAM I рамнодушност

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.