IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Како до мажишта ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како до мажишта ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како до мажишта ?
    Испратена: 26.Јануари.2019 во 19:20
Шо разбираме ние мажите
Не џабе се рекло жената му го дотера умот.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2019 во 09:40
Da toa taka bilo porano.
Neznam koi generacii ste sigurno ste postari i neznam kolku iskreni.

Interesot kako eden trend kaj denesnata mladina poradi mnogu pricini site vodi gi pomatuva.
Ja bi razjasnuvala no navistina nemam vreme.
Ne e se crno ili belo.

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2019 во 03:02
Originally posted by Katina2019 Katina2019 напиша:

Сите мои партнери со кои сум била ми се пријатели, се почитуваме, си помагаме ако на некој нешто му затреба...А зошто не би ме почитувале, не гледам причина за таков однос!?


Тоа е затоа што кај луѓето постои верување дека ако не е љубов (најдобро ако е брак), а се работи само за секс (веројатно с'е уште има кои се наоѓаат исклучиво за еднократен секс), тогаш не се почитуваат. 

Јас не го делам тоа верување.

Оти ако се работи само за еднократен секс, пред кој не се познавале и повеќе нема никогаш да се видат, тогаш нема место да се говори за почитување. А ако луѓето веќе се знаеле тогаш нема зошто сексот негативно да смени било што во нивниот натамошен однос.  Напротив, само може да го подобри.

Изменето од Messenger - 26.Јануари.2019 во 03:04
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Katina2019 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јануари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Katina2019 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2019 во 21:03
Сите мои партнери со кои сум била ми се пријатели, се почитуваме, си помагаме ако на некој нешто му затреба...А зошто не би ме почитувале, не гледам причина за таков однос!?
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2019 во 16:37
Te pocituvaat li?
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2019 во 16:27
Tebe ti uspeva samo za samo sex ili ljubov so sex?Изменето од lotus flower - 25.Јануари.2019 во 16:55
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Katina2019 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јануари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Katina2019 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2019 во 21:07
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


Еден мал совет од мене
Кога жената го брка мажот тоа никогаш не успева
Зошто не ти успева не ми е јасно??
Мене кој ми се допаѓаше не чекав, прва регирам, но не бегаа и неморав да ги бркам
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2018 во 13:02
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


Еден мал совет од мене
Кога жената го брка мажот тоа никогаш не успева

,,,e de i sega chare,,,

,,Eden sovet da dadeshe kako do zhenishta,,

Изменето од pajser - 21.Ноември.2018 во 13:03
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2018 во 11:01
Еден мал совет од мене
Кога жената го брка мажот тоа никогаш не успева
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2018 во 20:12
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Originally posted by gonzo
<div> </div>
<div><font color=#ff0000>Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/3.gif height=18 width=18 border=0 alt=намигнување title=намигнување /></font></div>
<div><font color=#ff0000>Ajd prijatno...</font></div></td></tr></table> 
<div></div>
<div></div>
<div></div>Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијата<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/21.gif height=18 width=18 border=0 alt=смеење title=смеење />[/QUOTE gonzo
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...
Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење[/QUOTE напиша:
газење од смеење Nemam sili veke za smeenje газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење Nemam sili veke za smeenje газење од смеењегазење од смеење
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2018 во 20:08
Originally posted by rabani rabani напиша:
Znajs , znajs ama ne sakas da mi kazis :)
Bagi interesen post , isto kako so drugarkite da sme na brunch i da muabetime okolu askmen.com :)
Nedostapna vikas , zosto vie maski ne ste nikogas umorni od igri vo stil na toplo -ladno?
I uste ednas fala za interesniot post [/QUOTE]


vidi vaka sega:
so drugarkite mozi za zenski muabeti da si muabetite
a so mashkite za mashki
a ti megu drugoto ja pushti temava za da slushnish i mashki misleina,NELI?
a za toplo-ladno:
ako i stavish na zena premnogu otvoreno ili odednash deka ja sakash ili slichno , najchesto ke se zaebava so tebe, posebno pred drugarkite

ke ti kazuva deka ima mnogu mashki koi i se pushtaatdeka mashkite se shovinisti koi mislat samo na seks(ne velam deka nema vistina vo toa), ama ne e sekogash taka
i taka ti e toa malce da i pushtish na zena jadiche nema nishto losho, naprotiv preporachlivo e za da vidish kako ke reagira
toa ti e shkolska mudrost od tinejgerskite denovi
a vie zenite toa go definirate "toplo_ladno"
jas ti gi napishav znacite koi mazite gi citaat kaj zenite i nachinot da go napadnish mashkoto ego kaj MACHO TIPOVITE
PA SEGA TI VIDI
SAKASH PROBAJ , SAKAS NE PROBUVAJ
ZA PROBA PARI NE ZEMAAT [/QUOTE]

газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2018 во 19:20
na repid ke se stavis газење од смеење
za da go zadrzisгазење од смеење
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2018 во 20:03
Originally posted by rabani rabani напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga

pogled podolg od voobichaeniot
dopir podolg od voobichaeniot
nasmev podolg od voobichaeniot
vitkajne kosa podolgo od voobichenoto
visoko krenata glava
visoko krenati ramenici
glumi nedostapnost
vo negovo drustvo demonstriraj seksualna inteligencija
ne mu obrnuvaj premnogu vnimanie
koristi metodi na blaga ironija za direktno da mu go napadnish egoizmot(mnogu si jak, mnogu si silen, mnogu si mazenstven,seto ova so blaga ironija i sarkazam)
i toa e toa
naskoro ke pochni da te gleda so proshirena zenica, a toa e siguren znak za seksualna privlechnost
a kako da go zadrzish?
e toa neznam?
газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење sala na strana ova ne loso,ova e zavodlivo

Кон врв
Brutal Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Brutal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 22:12
Originally posted by afrodit afrodit напиша:

Појма немам, и во двете ситуации сум била. Само зависи од расположение и типот како ќе се погоди, која улога ќе ја имам. Ма да, сепак повеќе сакам да бидам заведена.

Само жалното е што денеска се менуваат улогите и девојките стануваат се почесто ловци, а момците срамежливо чекаат таа да им прииде, таа да ги шармира, таа да се труди оклоу нив. Срамота!


... особено на „срамежливото„ чекање ти да пријдеш...
моме, си го утнала типот мажи. Тука Биолица не праи муабет за срамежливи ....
само резултатот е важен
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.