IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Опаѓање на коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опаѓање на коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Aleksandar844 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Август.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandar844 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2015 во 18:06
Од каде го купи ласерскиот чешел и која цена е?
За миноксидилот знам дека е неверојатен за раст на коса и нема толку страшни несакани ефекти, а за финастерид знам дека е поопасен, а и кај нас го има само како апчиња и тоа од 5 милиграма, но не сум слушнал за рогаинот...Што е всушност тоа?
Кон врв
sashozs Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sashozs Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2016 во 23:23
Проверено ефикасен лек за косопаст (косопасец, косопад) од видот Alopecia Areata (косата опаѓа во кругови на едно или повеќе места)

https://www.facebook.com/rap1dshop/posts/257749517946992

или

https://kosopasec.wordpress.com/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.