IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Опаѓање на коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опаѓање на коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
makedonkaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makedonkaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Опаѓање на коса
    Испратена: 26.Август.2008 во 12:06
mnogu mi paga kosata a i po priroda si imam mnogu retka kosa i nezznam sto da pravam nekoj vikaat da stavam kna nekoja pripodna farba....neznam kazete ako znaete nesto:):)

Изменето од mamma - 04.Октомври.2008 во 16:30
Vo zivotot si ili kral ili piun!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 12:49
Nemam nekoj konkreten sovet, no znam deka dnevno od prilika 100 vlakna od kosata na glavata odpagaat, toa e sosema normalno, na nivno mesto rastat novi!
I isto taka normalno e vo prolet i vo esen kosata da odpaga pojse
Ne ja vrzuvaj kosata silno, najdobro e da ti bide sekogas pustena!
 
Mozebi imas nekoj nedostatok vo krvta, dobro e da se proveri krvta a mozebi i hormonite. Ako imas nekoj nedostatok, na Primer Vitamin B ili slicno, ke ti kazat doktorite i ke znaes sto treba da zemas!
 
 
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 17:34
па,... имаш многу шампони и спрејови против опаѓање на коса... можеби ќе ти помогне некој таков среќа

а точно е дека во пролет и есен најмногу опаѓа косата голема%20насмевка имам забележано кај мене трепкање сега косата ми е некако изретчена,... мислам дека од многу пеглање... збунетост
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 18:40
јас го имам истиот проблем подолго време пробав се и сешто немам некое подобрување ама најдобро ми било грчки шампон и ампули FOLTENE и плакнење на чиста коса од зовриен и исцеден рузмарин........пробај ништо не можеш да изгубиш
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 748
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 13:18
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

јас го имам истиот проблем подолго време пробав се и сешто немам некое подобрување ама најдобро ми било грчки шампон и ампули FOLTENE и плакнење на чиста коса од зовриен и исцеден рузмарин........пробај ништо не можеш да изгубиш
Znaite najgolem problem so opagjanke na kosata se nedostatok na vitamini ili bakterija vo krvta koja se leci za 7 dena
ama seto toa doagje od prekumerni i nepravilni dieti ne vikam deka i kaj vas e slucaj samo ako drzite nekoja dieta vednas prekinete i konsultirajtese so lekar
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 02:13
Литро комова ракија со две главици излупен кромид и исечен на четвртини. Се става и каранфилче(зачин за колачи), да не мириса. Сето тоа во една тегла да одстои 2 недели. Потоа се цеди течноста (значи се фрла кромидот) во некакво шише и секоја вечер пред спиење, како што се фарбаш- ќе си направиш патец со чешел и со памукче ќе се намачкаш од течноста. И така цела глава. Ќе се завиеш со пешкир и ќе си легнеш. Утредента сигурно нема да ти мириса главата.
И така едно 10-14 вечери, пред спиење. Ќе видиш дека се помалку ќе ти паѓа. Проверен рецептсреќа.
Кон врв
makedonkaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makedonkaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 18:00
ova moze i da se proba ...prirodno e ne za druo zs ne mi se stavaat nekoj vestacki samponi i drugi rab...tnxx
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 21:29
i jas go imam istiov problem...kaj mi e retka kosata,slaba i tenka uste i mi pagja se dovedov vo ocaj...se dvoumam dali da kupam ampuli na vichy protiv opagjanje cinat 1880 denari ili pa da napravam nekoj recept so maslinovo maslo,cimet i med...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 15:39
За малку ќе отворев ваква тема...ПОМОШ!!!
Последниов месец-два коста ми испаѓа во снопови, просто неможам да ја дочистам кадата, дека не е збор за нормално испаѓање ми покажува тоа што на некои места ми е ептен видливо проретчена, особено кај залистоци на чело, тоа во живот не сум имала. Страв ми е дури и да се чешламтага
Што е ова?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 15:43
П:С: Куме помагај...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 16:23
од мое искуство....
Септември месец е најлош во годината за косата.....тогаш највеќе се забележуваат промени
од се што пробав:ампули, лосиони,шампони (бев и кај Dr.vais)
останува да пијам тотеми за железото и апчиња merz
Кон врв
Vani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 15:23
hello....dr.vais ke bide od golema pomos
Vani
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 15:30
hello..........ама ако ти кажам што се ми препиша.....и колку сето тоа ќе ме кошта????????????
паметот ми се заврти
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 08:26
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

П:С: Куме помагај...


vidi na kozen- da ne e nekoja glivicna bolest, a moze i lupus?!!!

eve nekoi soveti-
lugje potta e normalna pojava na covekot, taa vo sebe sodrzi masti sto ja negirat kosata ( normalno vo odredeni kolicini, ne da smrdis) ,cestoto mienje na kosata vodi do izmivanje na tie masti od vlaknoto i korenot i vodi do isusavanje na kosata- predlog- mienje na glava na sekoj vtori den , a NE pet pati dnevno. Isto taka indirektno sonot mnogu dobro i godi na kosata. taka sto tie sto ne spijat mnogu ( dali od stresot) kosata pagja pobrzo. i da sto pomalku hemikalii- upotrebete prirodni sostojci, pomoznost da bidat masti (kako bese ,,cickovo ulje,,- neli ?)

Изменето од BACHIOS - 07.Октомври.2008 во 08:31
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,111 секунди.