IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Појава на Муџадехини на Балканот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Појава на Муџадехини на Балканот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Џон Траконтра Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џон Траконтра Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2009 во 10:54
Столб на НАТО??? од 100 граѓевински имале 32 нивни фирми??? ХАХХХАХАХХАХА
Па нормално бе ... во цел свет тенденцијата да се оди кон терцијалните дејности(ускуги) кој нормален би останал во граѓевина сем балканциве???
Немој бе друже... јас знам дека секој џамбаз си ја фали стоката... ама да сме малку објективни....
И упорно со турски фанатизам после копи пејстот мој - упорно ми докажуваш нешто... Нека ти е јасно бе пријателе.. ЕУ е христијански клуб... вие најверојатно ке мора да соработувате со Таџикистан или буркина фасо...
Поздав... и да се вратиме на темата

Изменето од Biba_G - 08.Август.2009 во 11:04
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2009 во 14:00
Originally posted by Џон Траконтра Џон Траконтра напиша:

Столб на НАТО??? од 100 граѓевински имале 32 нивни фирми??? ХАХХХАХАХХАХА
Па нормално бе ... во цел свет тенденцијата да се оди кон терцијалните дејности(ускуги) кој нормален би останал во граѓевина сем балканциве???
Немој бе друже... јас знам дека секој џамбаз си ја фали стоката... ама да сме малку објективни....
И упорно со турски фанатизам после копи пејстот мој - упорно ми докажуваш нешто... Нека ти е јасно бе пријателе.. ЕУ е христијански клуб... вие најверојатно ке мора да соработувате со Таџикистан или буркина фасо...
Поздав... и да се вратиме на темата
 
 
Ne be bate be vie morate so Rusija i Srbija da sorabotuvate,patem krvta voda ne biduva,a EU nemoze da gi podnese slovenite tamu,ne gledaj gi Grcija i Bugarija tie beja posebni prikaski,znajs sto rece Sarkozi? EU e katolicka unija a ne pravoslavna,zarem ne gledas deka se uste se kopa grobot na pravoslavnite zemji,gledaj naprmier so Srbija,so Gruzija duri tamu se opraja sami rusi so gruzijci a ista vera,sega denovive slusam deka naskoro i Vojvodina ke se otcepile od Srbija,so Latvija so Estonija i so drugi pravoslavni zemji sto se stradat od siromastijata a se demek clenki na EU, ama zaboravija deka se samo dudlaci a nisto drugo,posle so MAkedonija se uste ne se reseni nekoi prasanja,zaradi toa prestani da se silis i ne prajse ko da si nekoj germanec ili anglicanec,i dosta si vo zabluda so antickite i so slovenskite koreniнамигнување
 


Изменето од Polaris - 08.Август.2009 во 14:30
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2009 во 14:19
O.K. momci... mala korekcija i na dvata posta i prodolzuvame ponataka-po temata.
Pozdrav среќа
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 05:28
Originally posted by Polaris Polaris напиша:

Ne be bate be vie morate so Rusija i Srbija da sorabotuvate,patem krvta voda ne biduva,a EU nemoze da gi podnese slovenite tamu,ne gledaj gi Grcija i Bugarija tie beja posebni prikaski,znajs sto rece Sarkozi? EU e katolicka unija a ne pravoslavna,zarem ne gledas deka se uste se kopa grobot na pravoslavnite zemji,gledaj naprmier so Srbija,so Gruzija duri tamu se opraja sami rusi so gruzijci a ista vera,sega denovive slusam deka naskoro i Vojvodina ke se otcepile od Srbija,so Latvija so Estonija i so drugi pravoslavni zemji sto se stradat od siromastijata a se demek clenki na EU, ama zaboravija deka se samo dudlaci a nisto drugo,posle so MAkedonija se uste ne se reseni nekoi prasanja,zaradi toa prestani da se silis i ne prajse ko da si nekoj germanec ili anglicanec,i dosta si vo zabluda so antickite i so slovenskite koreni

E ne be so Avganistan ke sorabotuvame. Prvo zemi nauci geografija i nauci nesto za drzavite i ke vidis deka Estonija i Litvanija ne se pravoslavni drzavi. Vtoro Evropa ne e katolicka komplet tuku mesavina na poveke religii od koi 60% se protestanti, a razlika megju niv i katolicite ima mnogu. Katolicizmot dominira vo posiromasnite drzavi na EU kako Portugalija, Spanija, Italija, dodeka porazvienite i pobogatite EU drzavi se podominatno protestantski. Zatoa ne lupaj tuka bez veze tuku zemi nauci nesto. Borbata na katolicite protiv pravoslavnata vera ne e od vcera, tuku trae poveke stoletija, a ke trae uste dolgo. Toa e cista borba za dominacija nad hristijanskite narodi i pogresna e pretstavata deka se raboti za verska vojna ili pak za nepodnesuvanje pomedju dvata najgolemi bloka kaj hristijanite.
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 10:47
Точно...
И муслиманскиот свет ке профитира се до два моменти...
1. До оној момент кога и православните и другите христијани не се обединат како пандан на другата опција а тоа е меѓусебно уништување...што сум сигурен дека сме доволно мудри да се обединиме место да се уништиме.
2. Вториот и посигурен момент е оној кога ке се исцрпи нафтата од тој регион. Тогаш ке им опадне и секаквото влијание а и почит.
Ако продолжат и тогаш со сегашнава политика...многу е веројатно да изчезнат и како религија... под ударите на христијаните, кинезите или индијците...



Изменето од Biba_G - 25.Ноември.2009 во 14:55
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 16:59

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by Polaris Polaris напиша:

Ne be bate be vie morate so Rusija i Srbija da sorabotuvate,patem krvta voda ne biduva,a EU nemoze da gi podnese slovenite tamu,ne gledaj gi Grcija i Bugarija tie beja posebni prikaski,znajs sto rece Sarkozi? EU e katolicka unija a ne pravoslavna,zarem ne gledas deka se uste se kopa grobot na pravoslavnite zemji,gledaj naprmier so Srbija,so Gruzija duri tamu se opraja sami rusi so gruzijci a ista vera,sega denovive slusam deka naskoro i Vojvodina ke se otcepile od Srbija,so Latvija so Estonija i so drugi pravoslavni zemji sto se stradat od siromastijata a se demek clenki na EU, ama zaboravija deka se samo dudlaci a nisto drugo,posle so MAkedonija se uste ne se reseni nekoi prasanja,zaradi toa prestani da se silis i ne prajse ko da si nekoj germanec ili anglicanec,i dosta si vo zabluda so antickite i so slovenskite koreni

E ne be so Avganistan ke sorabotuvame. Prvo zemi nauci geografija i nauci nesto za drzavite i ke vidis deka Estonija i Litvanija ne se pravoslavni drzavi. Vtoro Evropa ne e katolicka komplet tuku mesavina na poveke religii od koi 60% se protestanti, a razlika megju niv i katolicite ima mnogu. Katolicizmot dominira vo posiromasnite drzavi na EU kako Portugalija, Spanija, Italija, dodeka porazvienite i pobogatite EU drzavi se podominatno protestantski. Zatoa ne lupaj tuka bez veze tuku zemi nauci nesto. Borbata na katolicite protiv pravoslavnata vera ne e od vcera, tuku trae poveke stoletija, a ke trae uste dolgo. Toa e cista borba za dominacija nad hristijanskite narodi i pogresna e pretstavata deka se raboti za verska vojna ili pak za nepodnesuvanje pomedju dvata najgolemi bloka kaj hristijanite.

 

Svrdle jas ne rekov Litvanija tuku Latvija-Letonija
 
Летонија-Latvia


Изменето од Polaris - 22.Ноември.2009 во 16:59
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2016 во 18:09
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2016 во 18:13
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.