IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Појава на Муџадехини на Балканот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Појава на Муџадехини на Балканот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака Обратен редослед
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 00:35
Па и во Светата Книга си пишува за војни според тоа...како да се разликува еден муслиман од вехабија т.е. муџахедин?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 00:22
maria prijatelke moja, jas ubavo ti kazav sto ne uci svetata kniga, a dali toa ke go pocituva nekoi ili ke prevzeme nesto na svoja glava, za toa ke odgovara pred Boga.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 23:50
Објасни ми тогаш мене.
Мели е контрадикторно да не смее да убива а ваму разнесува автобуси, школи...
Дури и школи постојат каде децата се обучуваат за “алахови маченици“ .
М?А?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 23:12
dzabe e sto jas gubam vreme da ti objasna na tebe nesto,
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 22:26

ЛАЖЕШ голема%20насмевка  ......... и самиот знаеш дека не е така и дека ова што го напиша не поминува ни кај осмоодделенци ...... а да не зборуваме и а тоа како одеднаш се трансформираш од демократ во муџахедин намигнувањеИзменето од МАРШАЛ - 29.Јули.2009 во 22:27
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 22:14
celta na nivnata vojna e da ne dozvolat na nivna teritorija nekoj da im kaze kako da ziveat, e stom nekoj saka da im se mesa vo nivniot zivot, togas neka cekat i odgovor
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 21:56

а кој спомена дека се работи за муџахедините ? ... се однесуваше на вахабиите ...... а муџахедините секако дека војуваат бесплатно ..... само се уште не е објасни целта на нивната војна  и моралниот чин ..... против кого и зошто .......... сепак мора да има објаснување на нивниот “ морален “ чин да во името на бога убиваат невини и недолжни цивили ................. ова е мислам нешто кое и самиот добро го знаеш намигнување “ MUDZAHEDINETE NE SMEAT DA UBIVAT NEVINI LUGE ( DECA ZENI STARCI CIVILI I ZALOZNICII)  “ ...............Изменето од МАРШАЛ - 29.Јули.2009 во 22:00
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 21:46
e toa ne znam jas, odi prasaj nekoj muhadzedin i ke ti kaze kolku pari primat. muslimanite nikogas ne vojuvat za pari, vojnata e moralen cin, a tie sto vojuvat za pari tie za mene se prodadeni dusi
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 09:34
ај кажи по колкав месечен надомест добиваат од фондовите на радикалните исламисти од арапскиот свет , оние кои кај нас почнаа да го толкуваат к*ранот на начин на кој го толкуаваат рдикалните исламисти и следно на тоа , стана вахабии намигнување

Изменето од МАРШАЛ - 29.Јули.2009 во 09:35
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 02:24
maria magdalena ti gi sporeduvas mudzahedinite so ubijci , i stom taka mislis jas zatoa ti pisav, deka ako se navistina tie ubijci , togas toa se site koi vodat vojni.


Изменето од mamamd - 29.Јули.2009 во 08:21
Кон врв
Сварог Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сварог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 01:45
Против сите други кои не се муслимани.Крај на прича фала за аплауз.

Европа для Славян
Meine Ehre Heisst Treue
Русский доброволец, руку братьям дай,
Будь готов бороться до конца.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 22:56
И ако секој муслиман треба да биде муџахедин
 
 
сепак , на крај се се сведува на тоа .......... света војна и повторно ќе прашам ....... ПРОТИВ КОГО збунетост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 22:52
SITE MUSLIMANI TREBA DA BIDAT MUDZAHEDINI I DA SE BORAT EDEN POKRAJ DRUG KOGA IMA POTREBA
 
 
 
светите воини , муџахедините треба да војуваат ...... против кого и зошто збунетост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 22:51
MUDZAHEDINETE NE SMEAT DA UBIVAT NEVINI LUGE ( DECA ZENI STARCI CIVILI I ZALOZNICII)
 
 
а кој ги коле пред ТВ камери заложниците во Ирак или Авганистан ? збунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.