IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Англискиот албум на Тоше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англискиот албум на Тоше

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Англискиот албум на Тоше
    Испратена: 21.Август.2008 во 16:31
Forever Ended Day или Hardest Thing се двата наслови кои влегоа во најтесниот избор за наслов на новиот албум на англиски јазик на Тоше Проески.

Енди Рајт, британски композитор и продуцент, кој во својата богата кариера пишувал песни за Бритни Спирс, Симпли ред, Лучијано Павароти и Бочели и кој пред две години ја презеде грижата за Тоше Проески, предлага тоа да биде Forever Ended Day (според песната Forever која заедно ја напишале и симболично зборува за денот кој заврши засекогаш), додека неговата менаџерка Лилјана Петровиќ инсистира на Hardest Thing, првиот сингл, кој официјално беше пуштен во јавноста заедно со видеоспот.
Сепак, конечната одлука ќе ја има семејството на Тоше..
Sto mislite vie??Koe ime poveke vi se dopaga,vi e mozebi posimbolicno??koe ke odgovara poveke na toa prekrasno parce muzika koe tolku dolgo go ocekuvavme..iako i ne e tolku vazen naslovot kolku prekrasnite numeri i hitovi koi gi sodrzi..koi vecno ke ne pocetuvaat na negoviot izvoreden duh i talent.. mojot izbor e Forever Ended day..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 16:35
Насловот не е толку битен колку песните...Најтешкото нешто е преубава песна. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ivotopansko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotopansko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 20:21
едвај го чекам новиот албум...
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 10:11
Jas sum da se vika The Hardest Thing
bidejki negovata smrt nie ja doziveavme kako najtesko nesto
A i ne e tolku biten naslovot
Bitno e sto pesnite se sovrseni kako sto bese i Tose
Te sakam Angelu,kade i da si
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 10:54
da a jas zum za 
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 12:27
Da taka e,bitno e pesnite da ziveat vecno a i ne se somnevam deka ke bide taka..inace promocijata na albumot se planira da bide vo septemvri na stadion..sakaat da napravat golema promocija kakva sto Tose normalno zasluzuva,i toa da bide eden moment koga site zaedno na stadionot ke se prisetime na nasiot Tose..leleee kakvi teski zborovi se ova...
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 17:03
Forever ended day
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 22:51
MISLAM The Hardest Thing KOJ SAKA DA MU JA PRATAM HELLO OD NASIOT ANGEL EVE SAVEN111@HOTMAIL.COM
1 Година верен форумџија
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 19:36
Promocija na ova prekrasno delo na Tose ke ima na 5 Oktomvri so spektakularen,no za zal i dosta tazen koncert vo negova cest..ke bidat promovirani pesnite od angliskiot album,ke ima mnogu gosti koi ke peat vo cest na legendata a nego..a nego..go nema.. toa ke bide najtazniot den za site nas pocituvacite negovi..da se sobereme site i da go obelezime izleguvanjeto na ovoj album dostoinstveno so prepoln stadion onaka kako sto Tose posaka pred skoro edna god.
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
NATASA70 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NATASA70 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 09:55
kamo kako tebe da bea poveketo lugje.tose,pomoli se so mene na Boga za sin mi.....ne mozam bez nego!!da mi se vrati.....сршено%20срце
STORD
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 11:41
dobar  si  e  albumot  uste  da  znaese  kako  da  se  zastiti  toj  samiot  ke  bese  uste  podobro
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 11:52
PRITISNETE OVDE

INTERVJU KAKO E VO LONDON
1 Година верен форумџија
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 13:09
глупости живи глупости
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 21:37
Originally posted by HI)H( HI)H( напиша:

PRITISNETE OVDE

INTERVJU KAKO E VO LONDON


Nemalo potreba da go stavas ovoj grozen link,koj e osuden od mnogu luge sirum svetot i koj e namenet samo za da ne povredi..vprocem temata e angliskiot album na Tose..pa ako imas nekoja informacija vo vrska so toa stavi ja a ne vakvi grozomorni klipovi koi navistina bolat..segata stvarno ne ti e na mesto..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.