IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Англискиот албум на Тоше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англискиот албум на Тоше

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Англискиот албум на Тоше
    Испратена: 14.Јануари.2011 во 20:20

Нов албум од Тоше на 25 јануари

На денот на раѓањето на Проески ќе излезе албум со обработки од 13 светски хита, меѓу кои се и нумери од Стинг, „Металика“, „Џон Бон Џови“ и „Вајтснејк“, кои пејачот ги сними со својот придружен бенд

Кон врв
revoltirana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај revoltirana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 23:30
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 12:12
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 17:41
Pesnite se odlicni i steta sto ne uspea,sto ne dozivea da gi proslavi samiot toj.Ke bidat hit ali steta sto nego go nema tuka megu nas
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 16:05
Ubavi se pesnite, no nemozam da gi slusam, epten mi e tesko i dusava me boli, sami solzite mi tecat....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 17:31
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Имаш право Ели, албумот е предобар, песните се која од која подобри... ама Glide некако ми влезе под кожа...
ах Тоше
i mene isto taa pesna mi ostavi silen vpecatok плачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце


i mene taa i Guilty..leleee ne mozam...
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 16:39
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Имаш право Ели, албумот е предобар, песните се која од која подобри... ама Glide некако ми влезе под кожа...
ах Тошеi mene isto taa pesna mi ostavi  silen vpecatok  плачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:23
Песните се супер,повеќе од одлични,тешко ми е да издвојам некоја .особено ми се допаѓа Separate Ways
Нема сомнение дека овој албум ќе доживее светска слава
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 15:07
Имаш право Ели, албумот е предобар, песните се која од која подобри... ама Glide некако ми влезе под кожа...
ах Тоше
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 15:02
Leleee albumot e prva liga..pesnite koja od koja poubava..tolku profesionalno izraboteno..nemam zborovi..dali da custvuva covek taga ili sreka..izmesani cuvstva..milo mi e sto uspea da go napravi albumov..se nadevam deka sepak svetot ke ja doznae negovata zivotna prikazna..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 13:32
e izleze deka nekoi od gorenavedenive raboti ne se vistina..taka istakna Liljana Petrovic..izgleda deka nema da se pravi tribute album..steta..Tose go zasluzil toa..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 16:40
Konecno dolgonajavuvaniot angliski album na Tose "The Hardest thing" ke bide promoviran na 25 januari denot na negoviot rodenden..izgleda deka promocijata ke bide organizirana vo Aleksandar Palas kako sto dolikuva neli,a ke bide i promoviran dokumentarecot na koj rabotele Tose i Endi Rajt,vo tekot na nivnata sorabotka a ima i delovi snimeni po smrtta na Tose..inace Endi najavuva deka e mozno da se snimi i eden tribute album za Tose,na koj site negovi nedovrseni pesni ke gi peat svetskite zvezdi koi sorabotuvale so nego kako:Tom Dzons,Eni Lenoks,Simly Red,Dejvid Bouvi i dr. zasto tose da ne go vidi seto ova sto se pravi..ahhh
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 13:27
Гласајте за Тоше на http://www.radiobubamara.com.mk/
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 13:25
http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1334
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.