IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Избор на боречка вештина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Избор на боречка вештина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:33
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Neo , ne e bas taka znaes toa so nokautot ne odi taka . Sekundata pred da pocne tepackata e naj bitna sekako deka igra golema uloga treningot i izborot na borecka vestina ama ima edna sekunda pred da trgnes napred moze da ti se  sluci nesto loso i da ne znaes kaj e vratata . Ocigledno e deka nemas aber od "street fight" zatoa ne letaj mnogu da ne ostanes bez zabi ovaka mlad .
Ne sakam da me svatis pogresno ama mnogu e poslozeno od toa da vezbas nesto i na bratmu da mu ja skrsis kicmata . Moze da vezbas nekoa opasna tehnika deset godini i koga ke ispadnes od sala nekoe kopile da ti tresne edna i da se cudis sto te snaslo .
Naj prvo pocni da se druzis so nekoi lugje od toj kalibar , kolku postari tolku po verodostoen muabet ke imas

Znam deka street fight e mnogu porazlicno otkolku da vezbas kati ili nesto slicno. Zatoa i najdobri vestini se jeet kune do-to i kick boksot zosto ne se boris so zamislen protivnik i se mnogu dobri vo ulicnite borbi.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:34
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by I love God I love God напиша:

brat vaka:ne treba da se tepas i ne treba da ucis da se tepas znaes li zosto zosto BOG saka da ne se tepame i ako ti mavne slakanica nekoj svrti mu ja i drugata zosto gore na Neboto ima sud! brat od iskustvo ti zboram treniram aikido i nema da go koristam odam samo da se izduvam Peace GOD bless all ppl in the world
Е ако не го користам, не гледам некоја причина зошто би го тренирал. Ако тренирам значи кога некој ке ме чепне да го нокаутирам.
 
 

 

 

Aikido e tehnika koja te uci kako da izbegnes borba . Sea ova vaka kazano veruvam deka ke te zbuni ama toa e....

Me zbuni. Ke mozes da go pojasnis toa sto go napisa.
P.S. Izvini sto imavme problemi na forumov pred mesec dena. Jas bev vinoven
P.P.S. Sto vestina treniras ti?
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:36
Ne ne , street fight e ulicna borba kade nema nikakvi pravila i upotreba od sirok asortiman na pomagala kako na pr. bezbol palka , oloven boks , noz , kamen itn. Jas kolku sto svativ ti sakas da ispadnes pobednik od ovakva borba .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:38
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Ne ne , street fight e ulicna borba kade nema nikakvi pravila i upotreba od sirok asortiman na pomagala kako na pr. bezbol palka , oloven boks , noz , kamen itn. Jas kolku sto svativ ti sakas da ispadnes pobednik od ovakva borba .

Da. Dobro sfati. Poveke sum zainteresiran za ulicni borbi otkolku za ovie "umetnickite borbi" so pravila. Sto bi mi preporacal za vakvo nesto.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:39
Neo , aikido tehnikata e strikno odbrambena vestina i ne postoi natprevar od ovoj tip na borecka disciplina .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:41
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Ne ne , street fight e ulicna borba kade nema nikakvi pravila i upotreba od sirok asortiman na pomagala kako na pr. bezbol palka , oloven boks , noz , kamen itn. Jas kolku sto svativ ti sakas da ispadnes pobednik od ovakva borba .

Da. Dobro sfati. Poveke sum zainteresiran za ulicni borbi otkolku za ovie "umetnickite borbi" so pravila. Sto bi mi preporacal za vakvo nesto.
 
 
 
 
Pa za ovakvo nesto bi ti preporacal ulicna borba zatoa sto samo tamu ke go dobies toa sto go sakas . Nitu eden majstor po borecak tehnika nema da ti dade znaenje ako te pocustvuva koja e tvojata cel i intreres kaj nego .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:41
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Neo , aikido tehnikata e strikno odbrambena vestina i ne postoi natprevar od ovoj tip na borecka disciplina .

Јас не сакам да се натпреварувам, туку сакам да сум победник во улични борби. И не ми одговори што вештини имаш ти тренирано?
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:43
Imam trenirano kik boks  , a poslednive cetiri godini sum aktiven vo realno aikido
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:46
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Imam trenirano kik boks  , a poslednive cetiri godini sum aktiven vo realno aikido

И помагаат во улични борби или?
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:50
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Imam trenirano kik boks  , a poslednive cetiri godini sum aktiven vo realno aikido

И помагаат во улични борби или?
 
 
 
 
Dobro be neo so si zapnal tolku pa pomagaat kako moze da ne pomagaat . Samo ja gi iziveav tie raboti poodamna i da ti kazam iskreno sram mi e da se tepam vise i plus so novive zakoni za eden boks sest meseci zatvor odis pa sea ti vidi kako i so kogo ke se tepas .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:53
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Imam trenirano kik boks  , a poslednive cetiri godini sum aktiven vo realno aikido
И помагаат во улични борби или?
 
 

 

 

Dobro be neo so si zapnal tolku pa pomagaat kako moze da ne pomagaat . Samo ja gi iziveav tie raboti poodamna i da ti kazam iskreno sram mi e da se tepam vise i plus so novive zakoni za eden boks sest meseci zatvor odis pa sea ti vidi kako i so kogo ke se tepas .

Abe jas sum uste srednoskolec i kaj nas tepackite se cesti raboti. E sega ne sum mnogu po tepanjeto, no ako veke dojde do toa da znam da se odbranam a i da vratam.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 22:37
Gi sakam site borecki vestini..No karateto mi e nekako the best
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 17:53
Џудо.
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 12:06
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Џудо.


...Многу паѓање...а јас како што сум несмасен. . .

Џит Кун До,Аекидо,Бокс.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.