IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Сте патувале ли со авион?!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сте патувале ли со авион?!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 22:36
пред две недели .......6 авиона ......мир
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 19:42
Да, првото патување е посебно чувство голема%20насмевкаИзменето од computer - 11.Април.2010 во 19:43
Кон врв
alankan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alankan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 04:26
Преку 200 пати со авион и повеке од 30 пати со хелихоптер,а сепак повеке ми е страв да поминам преку улица отколку да летам со авион.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 14:17
еднаш само...
Скопје-Пула...2001...Авиоимпекс...Боинг 737 мислам дека беше...6 години имав х)
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2011 во 13:16
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

сте патувале ли со авион, и какво е чувството??
Чувството е исто ко на земја среќа
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2011 во 13:35
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:


сте патувале ли со авион, и какво е чувството??


Првите неколку пати е многу посебно, после едвај чекаш да слета авионот, зашто е многу досадно...Уште па ако ти се погоди авион без добра звучна... И обавезно пред лет, проверка на забар, да не си настината или затната, зашто НЕНОРМАЛНО МНОГУ БОЛИ (ДО ГРАНИЦА НА ОНЕСВЕСТУВАЊЕ) ако имаш расипан заб, настинка или слично, поради промената во притисоците... Интересно е што не се лета со расипан заб, настинка и слично, а не е проблем човек да лета со слабо срце хм.. Интересен парадокс...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 19:36
Originally posted by Mindy Mindy напиша:


Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:


сте патувале ли со авион, и какво е чувството??
Чувството е исто ко на земја среќаhmmm... stujardesica, ako ne si pocuvstvuvala kako e da letas, pisi edna lp...
Incredible Blue
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 19:54
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:hmmm... stujardesica, ako ne si pocuvstvuvala kako e da letas, pisi edna lp...Секој си пишува за себе, затоа и јас си коментирав, лично за мене ми е исто ко на земја, ептен ми е преминато во секојдневие и веке не ни разликувам земја и небо , исто ми се фаќа.среќа
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 19:58
Incredible Blue
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 20:02
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:
Хмммм, него гледам сами сме на форумот, а да се спремаш и да те земам со мене во Куала Лумпур (Малезија) , еве го 22:оо часот тука, за едно 4 саати имам лет на таа страна .... Што велиш ? Си за ? задоволство


Изменето од Mindy - 22.Декември.2011 во 20:04
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 748
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 21:16
baaaaaaaaaaaaa, ova ko u avioni rodeni site be
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 748
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 21:19
ti mila moja odmna ne razlikuvas nebo i zemja, poima neam so vaka ti tekna sea da ni kazisголемо гушкање
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2011 во 15:52
Originally posted by pHp pHp напиша:


Првите неколку пати е многу посебно, после едвај чекаш да слета авионот, зашто е многу досадно...Уште па ако ти се погоди авион без добра звучна... И обавезно пред лет, проверка на забар, да не си настината или затната, зашто НЕНОРМАЛНО МНОГУ БОЛИ (ДО ГРАНИЦА НА ОНЕСВЕСТУВАЊЕ) ако имаш расипан заб, настинка или слично, поради промената во притисоците... Интересно е што не се лета со расипан заб, настинка и слично, а не е проблем човек да лета со слабо срце хм.. Интересен парадокс...

Za ova prv pat sega slushnav.
Sum letala po celi denovi i nokji so 2 rasipani zabi i ne sum imala nikakov problem.
No mozam da kazam deka posledniot pat koga letav imashe eden srednovechen maz nekolku redovi pozadi mene koj shto imashe problemi so uvoto. Se zaleshe na pregolema bolka koja shto ne mozeshe da ja namali nitu so lekarstva.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2011 во 16:17
Да на некои влијае на некои не. Мене со расипан заб ми се случи. ЌЕ СЕ ОНЕСВЕСТЕВ ОД БОЛКА! Како некој операција да ми прави без анестезија. И така после научив за уво, настинка, заби, скршена коска и слично...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,157 секунди.