IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Топлификација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Топлификација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2013 во 00:11
- a be ja ke bidam zadovolen i ako ne mi stiga ponataka onaa ''smetka za isklucheni'',..ne deka im ja plakjam tuku da ne mi gazat na nerv povekje!

...a vishokot ke im kazam tebe da ti go uplatat ,

...samo...pishi ja tvojata ttransakciska....намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2013 во 01:13

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=8FF60C8E1D6C044B8EB2A5DD2CFF3D6C


...викам ја од парно нема боље.Нашле со ЕВН да се репираат.намигнување

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2013 во 16:13
Originally posted by zagor zagor напиша:

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=8FF60C8E1D6C044B8EB2A5DD2CFF3D6C


...викам ја од парно нема боље.Нашле со ЕВН да се репираат.намигнување


како што гледам ЕВН ќе биде уште една промашена приватизација покрај Топлификација на која ќе и биде одземено правото да ги снабдува граѓаните со струја. Само вака нека продолжат!!!

кој ли само ги приватизираше и кој ли само им даде право вака да се однесуваат??????
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 09:52
...a koj li samo....tropa tuka postojano...edno te isto?

"изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување"



..........-siromashkite amerikanci !!.изненадување..stvarno  bile za zalenje i propagjale ,...kako li izleguvaat na kraj....duri so edna cela ...nedelna plata?збунетост

...inache,...jas ova ,otprilika,ushte odamna go imam kazano,...i toa napamet,...ama ete...i navistina bilo taka!задоволство


Изменето од brza - 05.Февруари.2013 во 09:53
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 14:09
изненадување..стварно човек да не верува.Па нели и таму е нафтата колку и овде,нели и платите се поголеми од овде..како е можно стварно не знам.Нели е и тоа потрошувачко општество....?.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 20:27
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 23:30

аиии мајката,овие па не сакаат пари вишок да имаат.

Домаќини некои...збунетост

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 23:50
-umot ve laze...gazot vi se raduve!смеење


..ja za struja(samo za greenje )dosega nemam ni 150 evra,

...a do kraj dali ke bide i 250,

...a za parno ke trebashe da im dadam  ''samo'' 750 evra ,...i toa so  ''namalenieto' sshto go dobivaat komshiite!ма ајде
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 23:55
....ете,поради вакви како тебе наскоро ќе мораме сите да плаќаме и поскапа струја,зошто ја немаме и е луксуз кај нас.Наместо со ќумур и дрвја да се грее,тој струја гори. збунетост
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 23:58
И пак ќе бидам офтопик и ќе си дозволам да ги прекршам правилата на форумов ама сакам да кажам дека оваа година НЕМАШЕ зима
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2013 во 13:45


....aj't majkataaa...!!!изненадување

...koga treba da se pokachuva ,..preku nokj govedata  se sostanuvaa,

..a sega koga  moze da se namali , ke se konsultirale so gragjanite,...dali sakaat podolgo vreme i ...poeftino da se great !!!!Click for a larger view

...zatem na nekoj mu treba  posebna dozvola da gi dava svoite uslugi ,..pa makar i bez pari,....a osobeno na  nekoj shto e  monopol vo odredenata oblast? ( pa so toa nikoj ne moze da se zali za nelojalna konkurenciha).

...p.s....dali sum spomnal nekogash deka ,...najverojatno ne  postoi poglupav narod na  planetava,...od konkretniov ,

...kojshto vekje so godini trpi vakvi i slichni,.... e**nja u mozok ?збунетост


Изменето од gonzo - 09.Февруари.2013 во 23:37
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2013 во 22:09
Читам топлификација почнала да ги исплаќа преплатените износи. Се опари ли некој од нашите?
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2013 во 23:16
...нашиве не ја даваат или немаат трансакциска с-ка а после плачат дека не им вратиле за преплатеното..смеење 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2013 во 20:41
СРАМОТА !


Уставниот Суд, кој застана во заштита на педофилите, сега застана во заштита на личните интереси на на група луѓе во Топлификација !

http://www.popularno.mk/2013/05/22/ustaven-parno/?utm_source=daily.mk


Ме интересира, кој ги постави судииве на позицијата во Уставниот Суд и дали тоа е направено според нивниот квалитет или е решено од политички интерси?





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.